Co používáte na věštění podle Knihy proměn?

308
13.2.16 16:47

Co používáte na věštění podle Knihy proměn?

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, pokud si zkoušíte sami věštit podle Knihy proměn, tak co používáte na věštění. Zda něco místo stébel (nenapadá mě, čím je nahradit) nebo mince? A mince normální naše nebo repliky čínských? Předem díky za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4049
13.2.16 18:10

Možná repliky starogermánských mincí, po našich prapůvodních obyvatelích. V jedné knize to takto doporučují. Ale třeba žítkovské bohyně na to jdou mnohem původněji a mají větší úspěch… popravdě, k těmto mám větší respekt, než ke Knize proměn - ta mi nepřišla tak věrohodná. Přeji hodně úspěchů!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
afghani
3.4.16 21:17

@Cassy25 já koukala u paní co to dělá, že má starodávné mince.Ale říkala, že to není v minci, ale v tom číst v čínštině co vyjde (ne v překladu, ale čínsky) :mavam:.Žítkovské bohyně neznám, četla jsem jen knížku, ale zase mě to neoslovilo, Kniha proměn mi přišla srozumitelná a hlavně mi to opakovaně vyšlo. Sama bych si sobě netroufla vykládat, řekla bych, že se to musí v té čínštině pořádně nastudovat.Ahoj :mavam:

• Citovat
  • Upravit
25
19.7.16 14:50

I-ťing použiju jen jednou za čas. Začla jsem tenkrát házet třemi stejnými soudobými mincemi a dala jsem jako jednu otázku i víceméně vtip, chyták… Vycházely takové odpovědi, že mě to přesvědčilo (a na tu legrácku tak trefná odpověď, že jsem se musela nahlas smát). Možná nejsou obecně optimální, ale já nějak nemám důvod ty mince měnit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama