Co považujete za zbytečné vyhazování peněz?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lenka002
Závislačka 4689 příspěvků 05.10.14 08:39
Co považujete za zbytečné vyhazování peněz?

Píši to velmi obecně, je mi jasné, že u každého to bude něco jiného, ale inspirovala mě sestřenice.
Spočítala, že do ZOO (v Praze) by dala za 2+2 vstupenku 600Lč, k tomu 4× oběd, 4× lanovku, pro mladší dítko mašinka atd. a nestačilo by možná 2000Kč, takže výlet zavrhla jako zbytečnost.

My jsme na Krétě nekoupili žádný výlet, raději jsem se 14 váleli na pláži a za ušetřené peníze si dcera i syn koupili,,něco na sebe,,.
Naopak nepřijde mi zbytečné jít 1× za měsíc s dětmi do multikikna a na večeři, žijeme jen jednou :mrgreen:.
Jak to máte nastavené vy?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 19 Další »
Reakce:
Run
Generální žvanilka 20654 příspěvků 05.10.14 08:41

Tak do ZOO jsme šli v akci s kočárkem za 1 Kč :mrgreen: Zbytečné vyhazování peněz je pro mě nakupování nového oblečení pro děti a vlastně i pro dospělé. U nás jsou tak skvělý secondhandy :pankac:

Lenka002
Závislačka 4689 příspěvků 05.10.14 08:45

@Sibyla0 Tak to já v seconhandech ještě nekoupila nikdy nic, to mě ani nenapadlo.

Litta
Extra třída :D 13525 příspěvků 05.10.14 08:46

@Lenka002 Cestování a zážiitky, které mohou být i poučné a nejsou jen pasivní (jako je kino, pro mě strašně předražená zbytečnost), jsou pro mě důležité a peněz nelituji. Ale blbiny typu matějská nebo týrání zvířat v cirkusu, to se mi moc podporovat nechce. Pokud se tedy bavíme o akcích - jinak bych k utrácení za zbytečnosti přidala i zvláštní polotovary k jídlu a iPhone (ostatní apple výrobky ráda mám, ale tohle nepochopím ;) ) :mrgreen: Jo a cigarety… :roll:

catherine100
Vesmírná mluvilka 30563 příspěvků 05.10.14 08:48

Každý má jiné priority…pro me není prioritou nové, značkové oblečení či ultra drahý kočárek, veškerá moderní technika (drahý mobil či foťák, kdežto nepotrebuji k práci atd)…ale třeba si raději koupím bezpečnější auto, lepší kosmetiku či boty :nevim:

A výlety lze udělat zajímavé ač nemusí stát 2litry

cikcak
Ukecaná baba ;) 1040 příspěvků 05.10.14 08:48
@Sibyla0 píše:
Tak do ZOO jsme šli v akci s kočárkem za 1 Kč :mrgreen: Zbytečné vyhazování peněz je pro mě nakupování nového oblečení pro děti a vlastně i pro dospělé. U nás jsou tak skvělý secondhandy :pankac:
:hug: jsem na tom stejně. u nás sousedi 7 dnů v týdnu jsou v hospodě. my jezdíme na jednodenní výlety, to mi připadá výhodnější, než někde přespávat-to přespávání je drahé za to mám další výlet. když večer přijedem z výletu vidíme ty sousedy ještě sedět v hospodě-peníze jsme utratili stejně, ale každý jak mu to vyhovuje, :mrgreen:
beruska9
Extra třída :D 10946 příspěvků 05.10.14 08:49

Tak to ja bych zase v pohode obetovala neco na sebe a jela na vylet :mrgreen: Za vyhozene prachy treba beru nakup spousty polotovaru, co vidim v obchodech, dost z toho si vyrobim za par minut a zlomek ceny

Edit : nez jsem to dotukala na mobilu, uz nejsem originalni :mrgreen:

Příspěvek upraven 05.10.14 v 08:50

Uživatel je onlinepikola
Generální žvanilka 20197 příspěvků 05.10.14 08:49

Vyhazovani penez mi vcera prisla pidi penezenka u Ferragama za 350euro..
Ale veci vetsinou kupuju v outletu nebo ve slevach, puvodni ceny me trosku nadzvedavaji tlak.

Příspěvek upraven 05.10.14 v 08:51

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15980 příspěvků 05.10.14 08:50

Na te Krete bych urcite na vylety jezdila, to bych si radsi odpustila to kino s veceri. Do zoo bych take sla, penez by mne lito nebylo, pokud bych jich mela malo, odpustila bych si ten 4× obed a proste pripravila svacinu doma.

Zbytecne vyhazovani jsou pro me desate boty, nejnovejsi smartphone, jidlo, co nespotrebuji a vyhodi se, ale ne zazitky v rozumne mire.

g.sandova
Závislačka 4145 příspěvků 05.10.14 08:52

Mne neprijde zbytecne jit do zoo, ala dat si tam obed a lanovka mi uz zbytecna prijde.
Starsim detem kupuju nove obleceni, ale ne drahe-takze kik takko, nekdy teda taky sekac, nekdy neco lepsiho.
Kupuju psum dobry granule- dle meho pritele zbytecnost, dle meho nutnost.

Ja bych treba neutracela za hracky- kupuju mensi sady lega. Je toho hrozne moc, za co nechci dat moc penez

Malaga
Nadpozemská drbna 25335 příspěvků 05.10.14 08:53

Zbytečné vyhazování mi přijde kino - v x kopiích a za chvíli je to dostupné třeba na DVD nebo i v TV (nejsem ale filmový fanoušek).Naopak mi nepřijde vyhazování za divadlo.
Nepřijde mi vyhazování peněz za knihy, ale nemusím mít značkové oblečení. Je to spíš o vkusu, někdo se umí oháknout a je šik ve věcech ze sekáče, jiný může být od hlavy k patě ve značkovém a vypadá jako strašidlo…
Nepřijde mi jako vyhazování peněz za péči o kůži - oblečení vyměním, ale kůži ne :).

Příspěvek upraven 05.10.14 v 08:55

Eemii
Neúnavná pisatelka 17273 příspěvků 05.10.14 08:54

Tak pro me je to treba to kino, nerikam, ze vubec nikdy nechodime, ale prosedet za dve stovky dve hodiny u filmu, ktery si muzu stahnout, je pro me zbytecne, atmosferu kina nevyzaduji..jinak za vylety, divadla, bazeny, zoo a podobne, mi neni lito dat penize.

@Lenka002 pro me je treba zbytecny ten obed v zoo, neni to nezbytnost a celkem to usetri, takovy kompromis :nevim:

Dal jak uz tu bylo zmineno, nektere polotovary, ktere jsou navic vetsinou plne hnusu za spoustu penez. Stejne tak fastfoody.

micha.bello
Závislačka 2655 příspěvků 05.10.14 08:54

Zbytecne mi pripada kupovat kocarek za 36 tisic. Misto toho bych jela na dovolenou s detma a mela zazitek na cely zivot. Za zazitky bych utracenych penez nelitovala jako za nakup hmotnych veci.

AstraG
Závislačka 4454 příspěvků 05.10.14 08:56

Ani nevím, za co utrácím zbytečně, snažím se šetřit a stejně nám nic nezbývá.

beruska9
Extra třída :D 10946 příspěvků 05.10.14 08:56

Jeste k te dovolene - mne prijdou vyhozene penize i za to, ze se 14 dni nekde valim, to nepestuji uz dlouho :mrgreen: Ale zase zalezi, kdybych treba fyzicky pracovala, tak to asi ocenim ;)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 19 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Koptashow, na kterou byla radost se dívat: Václav Kopta Lvy zvládl skvěle

Jeho televizní pořad Koptashow, v němž slíbil odhalovat nejrůznější tajemství... číst dále >

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >