Reklama

Co přesně znamená péct do růžova?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

drakulova.stara
Povídálka 24 příspěvků 13.12.16 18:29
Co přesně znamená péct dořůžova?

Zdravím :)

Poradíte mi některá z vás holek, dam, co to přesně znamená když se má péct dorůžova? Narazila jsem na to teď u jednoho druhu vánočního cukroví a vzhledem k tomu, že je tam uvedeno jen „pečte při 150 stupních dorůžova“ tak nevím jak dlouho ani jak to má asi vypadat. Díky za odpověď.

Reklama

Reakce:

Pekoni
Extra třída :D 13393 příspěvků 1 inzerát 13.12.16 18:31

@drakulova.stara podle mě je to, když okraje začnou lehce jakoby růžovět. Aspon já to tak peču :)

VeHE
Závislačka 4076 příspěvků 13.12.16 18:34

@drakulova.stara Ja sem dnes pekla linecke na 150st. 10minut a bylo doruzova :mrgreen:

Pipet
Generální žvanilka 24072 příspěvků 13.12.16 18:40

To je trochu méně, než dohněda :lol:
Sleduj, až začnou okraje lehounko světlounko hnědnout, tak to je.

holkaZ
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 13.12.16 18:48

Jak píšou holky výše, okraje začnou lehounce hnědnout. Hlavně pozor, u cukroví raději nic jiného nedělat, dlouho v troubě nemění barvu a pak během jedné minuty změní okraje, následně se rychle spálí :roll:

Alternativa
Kecalka 239 příspěvků 13.12.16 18:50

To já do růžová poznám, pro mě jsou v receptech úžasné informace: hlavně, když něco dělám prvně ) Konzistence tak akorát, přidáme trochu (vody, cukru…) a podobně perly…

sisk
Ukecaná baba ;) 1772 příspěvků 13.12.16 18:57

@Alternativa
A ještě středně vyhrata trouba :mrgreen:

Martina D.
Ukecaná baba ;) 1558 příspěvků 13.12.16 19:01

@drakulova.stara To jsou takové kuchařské lži, znamená to, že to máš hlídat a vyndat z trouby dříve, než to začne hnědnout. :-) Sahej lehce na ty keksy v troubě, a jakmile se ti do nich přestane bořit prst, pomalu vyndávej.
To je jako cibulka dozlatova, to jsem kdysi v mých kuchařských začátcích čekala, až bude dost zlatá, ale byla jen nažloutlá a pak už černala. :mrgreen:

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1071 příspěvků 13.12.16 19:18

Dost jsem kdysi ocenila Kucharku pro dceru, ktera presne tyhle „kucharsky lzi“ vysvetluje :D

drakulova.stara
Povídálka 24 příspěvků 13.12.16 20:26

Tak diky, za rady, holky :) Snad se testo povede a nevypece me ;)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Intuitivní Klusová se opět rozpovídala o dětech! Zajímá to ale někoho?

Nikola Čechová alias Shopaholic Nicol si pozvala na potlach do pořadu V... číst dále >

Býval za andílka i hubu nevymáchanou. Proč je Zelenka další průšvihář?

Další fotbalový svéráz, další bývalý sparťan má oplétačky. Po Tomáši Řepkovi... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Reklama