Co proti nastydnutí u dvouměsíčního miminka?

325
29.10.10 12:28

CO PROTI NASTYDNUTÍ - DVOUMĚSÍČNÍ MIMINKO

Holky,

chtěla bych se zeptat, zda existuje něco na imunitu pro takhle malá miminka.

Jsem momentálně hodně nastydlá (rýma, kašel, bolest v krku a na průduškách, teplota) a tak se bojím, aby to malá nechytila. Tím, že ji musím krmit, přebalovat apod. se nemůžu vyhnout kontaktu s ní a je teda velká pravděpodobnost, že ji nakazím.

Malá má zatím jen trošku rýmu, ale opravdu nepatrně - není to ani na odsávání. A teplotu taky nemá. Odpoledne pojedu do lékárny, ale chtěla jsem se zeptat, jestli nemáte s něčím zkušenost, že už bych tam šla pro konkrétní věc. Jestli se teda vůbec něco podobného smí podávat takhle malým dětem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4120
29.10.10 12:46

Podle mě a mých zkušeností - kojení (nepíšeš, jestli kojíš :nevim: )!
Pokud jsme doma „lehli“, jedinej, kdo byl vysmátej, bylo kojený dítě. Maty (3 roky) takhle ustál několik střevních chřipek, rým nepočítaně. Mája (3 měsíce) už bez problémů zvládla rýmu i chřipku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
855
29.10.10 12:50

možná bych zkusila oscilococsinum, ten je proti nachlazení výborný a chrání i imunitu, jen nevím jestli se může dávat už tak malým miminkám, když to jsou malé kuličky :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
325
29.10.10 12:51

Ywett právě že bohužel nekojím. :cry: Synka jsem kojila asi do čtyř měsíců a tenkrát taky ode mě nic nechytil. Ale teď právě malá nemá žádné protilátky, tím, že nekojím, proto mě to zajímá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4033
29.10.10 12:51

Mám taky dvouměsíční mimi a k tomu 2 další děti, které mají rýmu a po zkušenostech s předchozími dětmi stříkám malému jednou denně vincentku ve sprei. Koupíš v lékárně. Ale jak píše Ywett, pokud kojíš, tak by to neměl být problém, když byla malá dcerka, kluk na ní mohl kašlat, pšíkat a ona byla v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
325
29.10.10 12:53

Odpoledne se zeptám v lékárně, jen mě zajímalo, jestli některá z vás nemá s něčím osobní zkušenost. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4033
29.10.10 12:58

Pokud nekojíš, tak zkus tu vincentku, to ji neublíží, je to přírodní a kdyby už rýmu chytla, tak uvař heřmánek, namoč do něho plíny a rozvěs kolem postýlky, jak bude spát. To mi u malého pomáhalo (taky jsem ho nekojila a zabírala ta vincentka a heřmánek)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7576
29.10.10 13:03

Rozhodně bych neexperimentovala bez porady s dětskou lékařkou. Pokud je mrně kojené, je to to nejlepší ohledně imunity, co může mít. Mám teď 7měs mimi a všechny nás skolila chřipajzna, ale mrně je vysmáté, jen má trochu rýmu. Dětská říkala, ať to vůbec neřešíme, navíc když stále plně kojím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24837
29.10.10 13:25

Ahoj, tak malá se narodila v lednu, nejstarší dcera chodila do školy a nosila domů kde co… Takže doma proběhla x-krát rýma, 1 střevní chřipka a mimčo bylo naštěstí vysmáté a zdravé. Kojená byla částečně… Ony mají miminka cca do půl roku imunitu od matky, takže hned všechno nevychytají…
Preventivně bych nic nedávala. Držím pěsti, ať to prtě bez úhony zvládne :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4120
29.10.10 21:21

habebe, já osobně bych do takhle malinkýho mimča nic preventivně neládovala, ale pokud máš pochybnosti, poraď se s pediatrem.
Jediný co mě napadá, jak už tu kdosi psal, je Vincentka (Sterimar, Libenar) a tu stříkat do nosíku, ale i tu bych aplikovala, až bych objevila u mimča hleníky.
Každopádně se ráda dozvím, jak jste dopadli, co jste zkusili, ať jsem pro příště moudřejší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
325
30.10.10 16:45

Maminky,

tak moc děkuji za všechny rady, ale je všechno jinak.

Nejdřív jsem včera letěla na pohotovost s Pájou. Horečka 39,5, zvracení, rýma. :-o Všechno během dvou hodin, až jsem koukala. 8-o To byl ráno naprosto v pohodě. Teď už je to ale o 100% lepší.

V noci jsem se zase nevyspala vůbec kvůli Anetce. Celou noc probrečela a asi v pět ráno teplota 38,7, rýma, kašel. Takže jsem si dneska ráno střihla pohotovost podruhý. Dostali jsme Panadol sirup a Libenar do nosíku. Ale už vypadá taky trošku klidnější. Aspoň před chvílí spala skoro 4 hodiny v kuse a i na jídlo jsem ji musela budit. Asi chudinka dospávala tu noc.

Ale i tak moc děkuji za vaše rady. Vážím si jich.  :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.10.11 09:23

Ahoj chtěla jsem se zeptat muj maličkej má rýmu už tak týden dávám mu do nosa nasivin kapky ale přijde mi že nějak nezabírají :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama