Co říct, chci-li se rozejít? Pravda nebo lež?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pohledzdruhestrany
Extra třída :D 10287 příspěvků 02.09.19 09:52
Co říct, chci-li se rozejít

Co by měl člověk říct druhému, když se chce rozejít? Krutou pravdu nebo milosrdnou řeč? A k čemu je dobrá vlastně pravda? Je totiž často nepřenositelné do nového vztahu, protože vztah je směsicí dvou (a více) individuálních přediv, někdy naprosto nepřenositelných na jiné okolnosti a lidi.

Příspěvek upraven 02.09.19 v 10:52

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Bubla Bůčková
Echt Kelišová 8479 příspěvků 02.09.19 09:56

Tak důvod je prostě asi už tě nemiluju. Proč? Neděláme věci společně, hádáme se… Co má být ta krutá pravda například? Máš malý prsa a smrdí ti z pusy :nevim:

Martha03
Ukecaná baba ;) 1628 příspěvků 02.09.19 09:58

Chci se rozejít, tečka. Nevím jak se rozejít milosrdnou lží, stejně musíš říct tu definitivní pravdu o tom, že co bylo skončilo.

pohledzdruhestrany
Extra třída :D 10287 příspěvků 02.09.19 09:59
@Bubla Bůčková píše:
Tak důvod je prostě asi už tě nemiluju. Proč? Neděláme věci společně, hádáme se… Co má být ta krutá pravda například? Máš malý prsa a smrdí ti z pusy :nevim:

Už tě nemiluju stačí?

Krutá může být - už nemáš tak hezký tělo, nudíš mě, nestojí mi z tebe, našel jsem někoho, koho chci víc, atd…jsou tyhle informace nutný a jsou k něčemu dobrý?

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 8479 příspěvků 02.09.19 10:04
@pohledzdruhestrany píše:
Už tě nemiluju stačí?Krutá může být - už nemáš tak hezký tělo, nudíš mě, nestojí mi z tebe, našel jsem někoho, koho chci víc, atd…jsou tyhle informace nutný a jsou k něčemu dobrý?

Tak to není žádná krutá pravda :nevim: to seš prostě „debil“, vybrecim se a časem zapomenu. Já se teda vždycky rozcházela, tak úplně nevím. Ale je to jeden z důvodu, proč mi přijde to kamarádeni s exama na hlavu. Ty lidi se nesnesli nebo si ublížili a doživotně jsou to „dementi“ ne adepti na přátelství. To, co píšeš jako příklad mi přijde ani ne tolik zranujici. Co bys chtěl říkat jiného? To je mnou? Nezasloužím si tě? :mrgreen:

Černá vdova
Extra třída :D 11367 příspěvků 02.09.19 10:08

Dost záleží na tom, jaké ženě to řekneš. Jedna bude chtít podrobný rozbor toho, co dělala spatně, další se naštve, utne veškerý kontakt a nebude chtít vědět nic. A pak je mezitím další škála žen, které budou chtít více či méně vědět důvod.

Já bych ho asi vědět chtěla. A mám ráda pravdu, takže na férovku. I když si uvědomuju, že říct, jak se věci mají, je hodně těžké. A je i kruté to poslouchat, ale než milion hloupých výmluv, já bych buď chtěla vědět pravdu anebo by mi stačilo jen to, že je konec. Já nikoho nenutím, aby se mnou byl, když nechce.

Taky se ale ten druhý musí připravit na to, že bude terčem výčitek, osobních útoků, urážek atd. Nikdy nevíš dopředu, co s tím druhým udělá a jak na to bude reagovat.

Byl bys rád, kdyby Ti žena na toto řekla tak fajn a odešla by středem? ;)

pohledzdruhestrany
Extra třída :D 10287 příspěvků 02.09.19 10:11
@Bubla Bůčková píše:
Tak to není žádná krutá pravda :nevim: to seš prostě „debil“, vybrecim se a časem zapomenu. Já se teda vždycky rozcházela, tak úplně nevím. Ale je to jeden z důvodu, proč mi přijde to kamarádeni s exama na hlavu. Ty lidi se nesnesli nebo si ublížili a doživotně jsou to „dementi“ ne adepti na přátelství. To, co píšeš jako příklad mi přijde ani ne tolik zranujici. Co bys chtěl říkat jiného? To je mnou? Nezasloužím si tě? :mrgreen:

To je příklad, jen mě přijde, že lidi (muži i ženy) strašně stojí při rozchodu o vysvětlení, ale přijde mi, že to vlastně vůbec k ničemu není.

pohledzdruhestrany
Extra třída :D 10287 příspěvků 02.09.19 10:13
@Černá vdova píše:
Dost záleží na tom, jaké ženě to řekneš. Jedna bude chtít podrobný rozbor toho, co dělala spatně, další se naštve, utne veškerý kontakt a nebude chtít vědět nic. A pak je mezitím další škála žen, které budou chtít více či méně vědět důvod.

Já bych ho asi vědět chtěla. A mám ráda pravdu, takže na férovku. I když si uvědomuju, že říct, jak se věci mají, je hodně těžké. A je i kruté to poslouchat, ale než milion hloupých výmluv, já bych buď chtěla vědět pravdu anebo by mi stačilo jen to, že je konec. Já nikoho nenutím, aby se mnou byl, když nechce.

Taky se ale ten druhý musí připravit na to, že bude terčem výčitek, osobních útoků, urážek atd. Nikdy nevíš dopředu, co s tím druhým udělá a jak na to bude reagovat.

Byl bys rád, kdyby Ti žena na toto řekla tak fajn a odešla by středem? ;)

No tak samozřejmě bych byl, minimálně bych měl klid :mrgreen: Ale vážně, byla by to přitažlivá forma akceptace rozchodu.

Černá vdova
Extra třída :D 11367 příspěvků 02.09.19 10:24
No tak samozřejmě bych byl, minimálně bych měl klid :mrgreen: Ale vážně, byla by to přitažlivá forma akceptace rozchodu.

Fakt by Tě to neranilo, že ta žena vlastně čekala na příležitost a obratem se Tě zbavila? :P

Freeandwild
Kecalka 305 příspěvků 02.09.19 10:26

Normálně pravdu. Ten druhej člověk si asi po dobu toho vztahu všiml, že je nějakej problém. Tak si aspoň udělá sebereflexi. Nebo reflexi de.ila, s kterými chodil :D Ale většinou se stejně používají ty lži, protože de.il nerad přiznává i sám sobě, že je de.ilem, natož někomu dalšímu.
Exmanžel kupříkladu použil „už s Tebou nejsem šťastný“, pravda byla „už pár měsíců píchám bývalku“. Kdyby řekl pravdu rovnou, mohla jsem si ušetřit pár týdnů marné snahy ten vztah ještě nějak zachránit + pár set korun za poradnu. Ale zas byla i šance, že to nepraskne, a byl by doživotně v mých očích za celkem fajn člověka, což mu za to zřejmě stálo :)

Černá vdova
Extra třída :D 11367 příspěvků 02.09.19 10:26
To je příklad, jen mě přijde, že lidi (muži i ženy) strašně stojí při rozchodu o vysvětlení, ale přijde mi, že to vlastně vůbec k ničemu není.

To nemůžeš nikdy vědět, jestli to k něčemu je nebo není. Člověk se může poučit z rozchodu. Když bude vědět, co bylo špatně, tak si v dalším vztahu může dát na toto pozor. Myslím, že trocha vysvětlení je minimálně vyjádřením úcty k tomu druhému, i když už je vztah v konci.

terien
Extra třída :D 12433 příspěvků 02.09.19 10:34

Já mám ráda fér hru, takže určitě pravdu. Jestli mi jí ten druhý řekne citlivě nebo vypálí naprimo, to už je spíš jeho vizitka. Ale jelikož mají na rozchodu vinu zpravidla oba dva, chtěla bych znát jeho důvody, abych se nad tím mohla aspoň zamyslet a popř. do budoucna něco změnit, pokud ty výtky budou oprávněné.

pohledzdruhestrany
Extra třída :D 10287 příspěvků 02.09.19 10:37
@Černá vdova píše:
Fakt by Tě to neranilo, že ta žena vlastně čekala na příležitost a obratem se Tě zbavila? :P

Co to je, čekání na příležitost?

terien
Extra třída :D 12433 příspěvků 02.09.19 10:39
Co to je, čekání na příležitost?

To je srabáctví, kdy se jeden chce rozejít, ale protože nemá koule na to to říct, tak čeká na chybu toho druhého, aby ji využil jako důvod.

pohledzdruhestrany
Extra třída :D 10287 příspěvků 02.09.19 10:39
@terien píše:
Já mám ráda fér hru, takže určitě pravdu. Jestli mi jí ten druhý řekne citlivě nebo vypálí naprimo, to už je spíš jeho vizitka. Ale jelikož mají na rozchodu vinu zpravidla oba dva, chtěla bych znát jeho důvody, abych se nad tím mohla aspoň zamyslet a popř. do budoucna něco změnit, pokud ty výtky budou oprávněné.

No ale…kdo posoudí oprávněnost výtek? Vytýkající je vnímá subjektivně, vytýkaný tuplem subjektivně. Má smysl si tím zapatlat hlavu? Není to naopak překážka toho se odrazit a jít dál?

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama