Co říkáte na chystané otevření prvního stupně?

253
14.4.20 20:12

Tak už to píšou na seznamu, že první stupeň se má do školy vrátit 25. května. S tím, že nebude družina. Takže už se vidím, jak do práce dorazím v 9:30 a v 11 zase odejdu, jelikož budu muset dítko vyzvednout. Mám to do školy z práce hodinu a cca 10 minut čistého času, přestěhovali jsme se s tím, že školní rok si ještě dochodí ve staré škole, takže počítám hodinu a půl i s případnou rezervou (čekání na dítě, zpoždění dopravy atd.).

Nechápu absolutně vůbec, jaký to má smysl, tím spíše, když se jedná o pouhý jeden měsíc (a půlku z nej v te škole stejně už nic nedělají).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6724
14.4.20 20:22

Ze se skoly zacnou pomalu otevirat je dobre.
Ze bez druziny, pokud to tak vazne bude, je divne no…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
360
14.4.20 20:23

Myslím, že je to totální nesmysl. Právě nedávno jsem se o tom bavila s učitelkou a ona sama říkala, že když vidí, jak děti pořád něco olizuji, tak není možné u nich udržet nějakou disciplínu. Syn chodí do druhé třídy. Navíc, ve třídě je 25 dětí, jak chtějí udržet rozestup? Další věc je zmíněná družina, která teď nebude. Když tedy nebudu čerpat osetrovne, musím do práce a jak to budu řešit se synem. Za mě totálně hloupé rozhodnutí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5710
14.4.20 20:24

No a taky jak chcou jako řešit počet dětí max 15 to se jako budou dečka střídat nebo jak jako nechápu když je většinou ve třídě tak 25 děti plus mínus

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61
14.4.20 20:25

Pokud nebude družina tak je mi celé otevření k ničemu, ba naopak, ještě větší komplikace :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27935

Ted říkali na čt24, že družina bude, ale jen v té skupince 15 dětí - aby se nepromíchali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51

Podle mne, když už chtěli některé školy otevřít, tak spíš střední, případně druhý stupeň. Ty menší děti budou mít s rozestupy, hygienou větší problém.
Navíc budou bez roušek a stačí jedno nemocné a chytne to celá skupinka a od nich těch 15 domácností.

Příspěvek upraven 14.04.20 v 20:29

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3144
14.4.20 20:26

Druzina ma byt ale s temi detmi, kteri došli rano nepromichaji se skupiny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13614
14.4.20 20:26

No my budeme mít doma hlavně peklo, protože syn je na prvním stupni a školu moc nemusí. Dcera je na druhém. Už vidím ten cirkus, až mladší dítě bude muset do školy a to starší ne… No, uvidíme, jak to nakonec bude. Ale celkově ten návrat do školy vítám. Děti to potřebují. Je vidět, že jim kolektiv chybí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
253
14.4.20 20:28

@Eimi33 přesně, já vůbec nevím, jak bych to měla udělat 8o :roll: beztak chtějí přestat vyplácet OČR pod nějakou záminkou, tak proto to chtějí udelat :nevim: takže paradoxně prcci budou muset nastoupit a dvanácti- a třináctiletí budou s rodiči doma nebo jak? Když je to OČR do třinácti. Nebo sami cely den?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58592
14.4.20 20:29

Měli otevřít 2.stupen.. Tam děcka potřebuji chodit do školy, ne mrnata.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51
14.4.20 20:31

Možná opět sníží OČR do 10 let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4917
14.4.20 20:31

@Semtex Co na to říkám? Že jednoho dne se děti do školy vrátit musí, tak proč ne zrovna 25.5. Zaznamenala jsem, že družina má nějakým způsobem fungovat. Myslím, že spousta pracujících rodičů otevření školy uvítá. Já osobně bych tedy na rouškach ve škole u malých dětí netrvala, protože nebude mít správný efekt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
253
14.4.20 20:32

@acimedaca tak to by me zajímalo, kde vezmou dvojnásobný počet vychovatelek :lol: učitelé by asi museli přijít z druhého stupně, tak to by ještě šlo, když by to chtěli rozdělit… i když… některé školy mají třeba šest prvních tříd a jednu nebo dvě devítky, tak to taky úplně nevidím :lol: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15306
14.4.20 20:33
@Semtex píše:

No, co na to říkám… že za těchto potrhlých podmínek si svého čtvrťáka stoprocentně nechám do prázdnin doma, stejně jako zůstane jeho druhostupňová sestra. Pár týdnů navíc nás už opravdu nezabije.

Nevidím smysl v jeho odkládání do „hlídací instituce“ (a ještě s kdovíjakými podivnými a v praxi stejně nehlídatelnými hygienickými opatřeními), v kterou se škola tímto změní. O výuku nejde, její úroveň v těchto podmínkách bude nula nula nic…tj. jediné, co by si mohl odnést, je nějaký pěkný bacílek.

Příspěvek upraven 14.04.20 v 20:34

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama