Co říkáte na Hamiltonův hmat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jindřiška 31
Kecalka 195 příspěvků 14.10.14 15:50
Co říkáte na hamiltonův hmat?

Ahoj všichni,

doufám, že píšu na spávném místě a můj dotaz si někdo přečtě. Zajímal by mně váš názor na Hamiltonův hmat pro ty kteří nevědí je to úkon prováděný v konečném stádiu těhotenství pro vyvolání porodních kontrakcí, kdy lékař či porodní asistentka vsune prst do vagíny a prstem provede oddělení membrán děložního čípku je to krouživý pohym uvnitř středu čípku. Už jsem se setkala i s názvem prošťourání. Někdy to vede k nastartování porodu, někdy také ne. Některé ženy uvádí, že tento úkon je bolestivý a krvacely. Některé uvádí, že je doktor ani neupozornil na to, že tento úkon provede a pacientky se cítily zneužity a pod.. Mně by zajímal váš názor na věc. Já osobně mám za dva dny termnín porodu a to mě už dneska porodní asistentka nabízela tento úkon. Prvně jsem byla nadšená protože chci rodit do vody a tohle by mi pomohlo uniknout vynucenemu porodu v nemocnici, ale po přečtení reakcí žen které tím prošly už si nejsem tak jistá. Tak jestli vás to někoho zaujmula a máte zkušenost s tímto úkonem podělte se se mnou a s jinými těhulkami.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
xsaleen
Echt Kelišová 9250 příspěvků 14.10.14 15:58

Já ho tedy prvně neměla, ani zatím ted ne. pokud mi ho nabídne, odmítnu ho.. Nevidím důvod dělat to předčasně, akorát bolest a nic.. prý to způsobuje i zbytečné zakalení vody

soney
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 14.10.14 16:04

Mne to delali u obou deti… u druheho to trochu bolelo, u obou jsem par hodin krvacela… ale nic to neni… oproti porodu a sestinedeli chvilka nepohodli:) drzim palce

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 14.10.14 16:08

@Jindřiška 31 mi ho dr nabízela, ovšem při vyšetření zjistila, že není kam prst dát - bo ještě 41 tt zcela uzavřeno.. pokusila se, ale nešlo.. bolest? jako jo, bolelo, ale ničemu to nepomohlo :think: krev žádná.

iiiv
Extra třída :D 11270 příspěvků 14.10.14 16:13

Mě ho dělali 5 hodin před porodem, odtékala mi plodová voda a byla jsem otevřená na 2 cm. Nijak extra to nebolelo, spíše to bylo nepříjemný.

berry4
Nadpozemská drbna 28366 příspěvků 14.10.14 16:17

Zkušenost mám, musela jsem ze zdr. důvodů rodit před tp. Podmínka je, mít čípek otevřený na min. 1 cm, aby prst prošel. První dr mě v podstatě jen tak „polechtala“,bylo krvácení,24 hod kontrakce a nic. Druhá po týdnu se do toho opravdu opřela, bylo krvácení, kontrakce, ty ustaly PO 12 HOD a napřesden se mi porod opravdu rozjel.
Podle mne je toto dobrá volba v případě, že tělo se již na porod připravuje, rozhodně mnohem lepší, než chemické vyvolání porodu.

offi
Závislačka 2976 příspěvků 14.10.14 16:18

Já si o něj řekla sama. Měla jsem dost velké bolesti břicha, protože jsem drobná a miminko bylo velké, tak mě břicho až pálilo, tak jsem dělala vše proto abych si porod vyvolala, toto byla poslední možnost před vyvoláním porodu v nemocnici. Bylo to dost nepříjemné a krvácela jsem, ale po zákroku jsem už žádné bolesti neměla. Porod nevím zda mi to pomohlo rozjet, porodila jsem o týden později, ale kontrakce jsem měla 2 dny před porodem.

Tardulka
Závislačka 3624 příspěvků 14.10.14 16:19

Dělali mi ho po příjmu v porodnici na 1. prohlídce na koze již po prasknutí vody (praskla mi spontánně doma.) Doktorka mě na to ani neupozornila, jen mi řekla " teď to bude trochu nepříjemné", ale že je jedná o HM, to jsem neměla tušení. A i kdyby jo, řekla bych OK, směle do toho. Věděla jsem v té době prd o tom, co je to HM. Jako jo byla to chvilková prudší bolest, ale tak max. na 10 vteřin i s dozníváním. Nic hrozného a taky jsem po tom začala krvácet. Ale nijak hrozně a stejně jsem měla porodní vložku, tak po nasazení kalhotek jsem ani o ničem nevěděla. Jestli to pomohlo k nastartování, nevím. První slabé kontrakce mi začaly cca po 3 hodinách po HM.

Taciras
Extra třída :D 11377 příspěvků 14.10.14 16:21

Osobně jak vlezu do ordinace, tak hlásím, že Hamiltona ne. Právě proto, že někteří doktoři se neptají. Já bych ho tedy nechtěla a to ni za cenu přenášení.

Meeshab
Ukecaná baba ;) 1802 příspěvků 14.10.14 16:22

Provádět se má prý opravdu až v termín porodu a měla bys být předem upozorněna. Mě ho doktor provedl bez upozornění den před termínem, krvácelo to celkem hodně, ale do 12 hodin po porvedení nastaly kontrakce a porodila jsem. Jestli mi ho budou nabízet tentokrát, asi si to pořádně rozmyslím, protože pokud bych nepřenášela, připadne mi to zbytečné.

šárinka.H
Zasloužilá kecalka 709 příspěvků 14.10.14 16:34

Mně ho dělali 6 dnů po termínu a do 24 h byla malá na světě :-) vůbec to nebolelo a ani krapet krve ale určitě bych s tím nesouhlasila před termínem, to mi přijde zbytečné :think:

Jindřiška 31
Kecalka 195 příspěvků 14.10.14 16:44

Děkuji za názory…mě ho asi zřejmě dělali v porodnici když mi odtekla lodová voda a vím, že to celkem dost bolelo. Ale myslím že to bylo tím, že ten doktor byl naprosto neohrabaný a měla jsem pocit, že mi tam strčil snad celou ruku. Pamatuji si, že ten luplo a za hodinu to začalo a malej byl za 5 hodin venku. Tohle těhotenství je jiné. Od začátku mi malej dává celkem hodně zabrat a proto mi doktor nabídl HM. Zítra jdu na kontrolu a asi si ho nechám provést. Můj doktor je citlivý takže mu plně důvěřuji. Snad mi to pomůže a podaí se všechno a já do 24hod porodím. Znáte ty konce už nemůžu spát, jsem celá polámaná a malej mě hrozně tlačí na spodek. Špatně se mi dýchá a pohyb je na bodu nula. Připadám si jak slon v porcelánu :lol:

wiki čiki
Ukecaná baba ;) 2486 příspěvků 14.10.14 16:45

Ahoj mě ho dělali 2 různé doktorky..od jedné mě to vubec nebolelo od druhé to bolelo dost…ale je to mozna tim ze jsem citlivka…boli me i obycejna cytologie…ale jo mozna to pomohlo…po tom druhem hamiltonu co bolel jsem rodila do druhého dne…

Epe
Kecalka 138 příspěvků 14.10.14 16:52

Mě ho dr udělal při první kontrole v porodnici v den termínu ani mi neřekl že mi ho udělá nebolelo to jen to víc tlačilo ani jsem nekrvácela. jen jsem sešla schody praskla mi voda takže jsem šla zase zpátky na porodní. kontrakce mi začali v 7 večer a syn byl v 9 na světě. nakonec jsem byla i ráda že už mám vše zasebou.

Dagmar83
Kecalka 263 příspěvků 14.10.14 17:11

Mě ho dr udělala 5 dní po termínu, bylo to jen nepříjemný, žádné krvácení, od 13 h začátek kontrakcí, a v 1:17 byl malý na světě. Šla bych do toho klidně znova, než čekat na vyvolání, i když to sem měla super rychlé.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >