Co říkáte na letošní přijímačky na 8G?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
79jana
Povídálka 44 příspěvků 19.04.19 07:17
Co rikate na letosni prijimacky na 8G?

Co rikate na letosni prijimacky? Prisli vam lehci nebo tezsi? Jake maji deti pocity?

Reakce:
Kotatko03
Echt Kelišová 8558 příspěvků 19.04.19 07:45

Podle me jsou srovnatelne s temi z predchozich let. Typove analogicke. Problemem je, ze ve skolach (aspon u nas v okoli) deti na tyto ulohy nepripravuji…bohuzel :?

79jana
Povídálka 44 příspěvků 19.04.19 08:18

Souhlasim, ze ve skole je na tento typ prijimacek bohuzel nepripravi. To cekani na vysledek bude dlouhe :-)

Uživatel je onlinevokishka
Extra třída :D 14292 příspěvků 19.04.19 08:23

Tak zakladka nema pripravovat pataky na testy na gympl, tomu se venuji az v devitce. Na to jsou kurzy na gymplech, pripadne doucovani. Zadna skola nevidi rada, kdyz ji chytrejsi decka odejdou. Navic proste jedou podle planu a i tak vetsinou sotva stihaji.

ospalámyš
Kelišová 5536 příspěvků 19.04.19 08:25

Já teda netuším, testy nám nikdo neukázal.
Syn říkal, že mu to přišlo lehčí, než zkušební test, který absolvoval na místním gymplu a než některé z testů, co dělali na přípravce ve škole.

U nás na vesnické základce je paní učitelka připravovala, to samé na malé základce, kam chodili synovci.

Ředitel gymplu nám říkal při prvním kole, že v matice jsou 3 dost těžké příklady, aby ve velkých městech, kde se hlásí hodně dětí, měli nějaké síto.

Já jsme teda stáhla další testy z minulých let ze stránek cermatu a dělali jsme doma.

79jana
Povídálka 44 příspěvků 19.04.19 08:35

Testy jiz Cermat zverejnil. Dcera take rikala, ze ji prisly lehci jak ty lonske. Letos se hlasi hodne deti, tak uvidime, kam se vyskrabe bodova hranice pro prijeti.

ospalámyš
Kelišová 5536 příspěvků 19.04.19 08:35
@79jana píše:
Testy jiz Cermat zverejnil. Dcera take rikala, ze ji prisly lehci jak ty lonske. Letos se hlasi hodne deti, tak uvidime, kam se vyskrabe bodova hranice pro prijeti.

aha dík, kouknu

levandule23
Zasloužilá kecalka 549 příspěvků 19.04.19 09:00

Překvapily mě vaše reakce. Já mám zprostředkovaně informace od ředitele gymnázia, že byly letos přijímačky o hodně těžší, než v minulých letech.

Murka
Ukecaná baba ;) 1761 příspěvků 19.04.19 09:02
Dcera nebyla spokojená s přípravou na přijímačky, kterou jim poskytla základka. Učitelka jim půjčila nějaký sešit s příkladama a toť vše. Neříkali si nic o způsobu vyplňování testu apod. Vytiskli jsme testy z předchozích let a dcera se učila s nimi pracovat, hlídat si časový limit. Mě přišli letošní testy o chlup lehčí. První den přijímaček, na místním gymplu, ji to šlo trochu hůř, nejspíš tréma. Druhý den, na větším gymplu v okresním městě, už byla v pohodě a je přesvědčená, že to zvládla mnohem líp.
@vokishka píše:
Tak zakladka nema pripravovat pataky na testy na gympl, tomu se venuji az v devitce. Na to jsou kurzy na gymplech, pripadne doucovani. Zadna skola nevidi rada, kdyz ji chytrejsi decka odejdou. Navic proste jedou podle planu a i tak vetsinou sotva stihaji.

Podle mě by základka měla být ráda za úspěchy svých žáků. Když šla dcera do první třídy a rozhodovali jsme do které (3 školy), úspěšnost u přijímaček v páté třídě byl jeden z důležitých faktorů. Ono hodně záleží na učiteli. U dcery v „áčku“ příprava téměř žádná, v „béčku“ se jim učitelka věnovala, trénovali t různé typy úloh… Jsem zvědavá, jak to dopadne v pohledu na tyhle dvě třídy.

79jana
Povídálka 44 příspěvků 19.04.19 09:03
@levandule23 píše:
Překvapily mě vaše reakce. Já mám zprostředkovaně informace od ředitele gymnázia, že byly letos přijímačky o hodně těžší, než v minulých letech.

Vidis, to mi vubec neprijde…

79jana
Povídálka 44 příspěvků 19.04.19 14:37
@79jana píše:
Vidis, to mi vubec neprijde…

Fakt me to prekvapuje, ja mam naopak obavy, ze to bylo lehke, tak ze s tim deti nemely problem a diky tomu vude zapotrebi daleko vice bodu nez loni..

Housenkaromca
Nováček 3 příspěvky 23.04.19 10:39

Vím z okolí, že dětem přišla vcelku těžká čeština, matika naopak lehčí než minulý rok. Synovi připadala čeština lehká a matika taky lehčí než čekal, nějaká chybka tam asi bude, ale celkově pocit dobrý.

79jana
Povídálka 44 příspěvků 23.04.19 12:14
@Housenkaromca píše:
Vím z okolí, že dětem přišla vcelku těžká čeština, matika naopak lehčí než minulý rok. Synovi připadala čeština lehká a matika taky lehčí než čekal, nějaká chybka tam asi bude, ale celkově pocit dobrý.

Take nemam z okoli zpravu, ze bylo bylo nejak tezke, proto jsem zvedava, kolik bude zapotrebi bodu pro prijeti, obavam se, ze dost, pokud to vsem prislo v pohode…

Váš příspěvek
Reklama