Co říkáte na systém vzdělávání sester 4+1?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sestraaa
Povídálka 28 příspěvků 20.12.16 14:49
Co říkáte na systém vzdělávání sester 4+1?

Ahoj sestřičky, chci se vás zeptat, jaký máte názor na vzdělávání sester systémem 4+1?

Reakce:

alisekR
Kelišová 5171 příspěvků 20.12.16 16:07

Nejsem sestra a tak do toho nevidím, ale jestli se nepletu, tak dřív se sestrou stala i studentka po ukončení 4 leté zdravotní školy, ale když jsem ležela posledně v porodnici, tak studentky 4 ročníky nám tam říkaly, že vlastně nesmí nic, že po maturitě budou moct leda utírat zadečky :think: Takže jestli to chápu, tak teď od nějakého roku, se musí po matuře ještě dodělat Bc. aby mohly fungovat jako sestra??

VikiJ
Zasloužilá kecalka 661 příspěvků 20.12.16 16:10

@alisekR Ahojky, ano přesně tak :roll:

alisekR
Kelišová 5171 příspěvků 20.12.16 16:22
@VikiJ píše:
@alisekR Ahojky, ano přesně tak :roll:

No tak to se pak moc nedivím, že na sestru nikdo nechce jít. Protože celá desetiletí stačila zdrávka. Nejsem samo fundovaný odborník, o zdrávce jsem přemýšlela při volbě studia, ale za mě asi stačila jen ta střední. :think:

reinkarnace
Závislačka 4471 příspěvků 1 inzerát 20.12.16 16:23

@sestraaa myslím že by to bylo ok, kdyby se trochu zvýšily nároky na středoškolské studium…dřív sice stačily 4 roky zdravky - ale tehdy to byla „prestižní“ škola, kam se dostávaly holky, které se dobře učily…dnes tam studuje kdejaký „odpad“ a většina z těch holek stejně po matuře do oboru ani nenastoupí a ani je ta práce třeba nebaví.. :nevim:

VikiJ
Zasloužilá kecalka 661 příspěvků 20.12.16 16:39

@alisekR No dnes jsi po 4 letech studia na zdrávce tzv. zdravotnický asistent. Nic vlastně nemůžeš a jsi pod dohledem sester :nevim: Taky to nechápu. Ale taky si myslím, že se nároky na studenty těchto škol hodně snížily. V prváku co jsem byla ve třídě se zdr. asistenty, tak na tom byli s vědomostmi stejně jako já po 2 měsicích brigády jako sanitář v nemocnici :nevim: Věděli uplný prd. Na VŠ se stejně učíš 95% věcí, které ti budou k ničemu. Vím ze své vlastní zkušenosti.

reinkarnace
Závislačka 4471 příspěvků 1 inzerát 20.12.16 16:46
@VikiJ píše:
@alisekR No dnes jsi po 4 letech studia na zdrávce tzv. zdravotnický asistent. Nic vlastně nemůžeš a jsi pod dohledem sester :nevim: Taky to nechápu. Ale taky si myslím, že se nároky na studenty těchto škol hodně snížily. V prváku co jsem byla ve třídě se zdr. asistenty, tak na tom byli s vědomostmi stejně jako já po 2 měsicích brigády jako sanitář v nemocnici :nevim: Věděli uplný prd. Na VŠ se stejně učíš 95% věcí, které ti budou k ničemu. Vím ze své vlastní zkušenosti.

souhlas..bohužel ale úroveň na sš vyšší jen tak nebude (zpřísněním příjmaček a učiva by způsobili paradoxně ještě větší díru na trhu práce) ale z dlouhodobějšího hlediska by to bylo jediné rozumné řešení :think:

stonožka12
Kecalka 493 příspěvků 4 inzeráty 20.12.16 17:47

S tou úrovní zdr. škol je to přesně tak. V generaci našich matek byla sestra skoro „poloviční doktor“, dnešní holky toho ví sotva polovinu. Je to tím, že se dnes na zdravku bere každý, kdo má ruce a nohy. Proto je potřeba ještě nástavba, aby holky byly schopné vůbec v praxi obstát.

Uživatel je onlinesagina
Echt Kelišová 7599 příspěvků 20.12.16 21:04

@reinkarnace tak ono to není jenom o přijímačkách, ale i možnostech dalšího studia. logicky - ti studijně zdatnější se s maturitou beztak nespokojí a stejně budou chtít pokračovat dál, dneska ty možnosti jsou. je to tak i na jiných školách, proč by zrovna zdrávka měla být výjimkou :nevim:

sestraaa
Povídálka 28 příspěvků 21.12.16 00:46

Já si raději udělala Bc. sestru. Přijde mi ale nefér to, že zdr. asistent si může dodělat jen 1 rok na vyšší odborný škole a bude z něj všeobecná sestra s titulem DiS a sestra ze „staré“ zdravky, když bude chtít mít DiS musí studovat 3 roky.

reinkarnace
Závislačka 4471 příspěvků 1 inzerát 21.12.16 08:42
@sestraaa píše:
Já si raději udělala Bc. sestru. Přijde mi ale nefér to, že zdr. asistent si může dodělat jen 1 rok na vyšší odborný škole a bude z něj všeobecná sestra s titulem DiS a sestra ze „staré“ zdravky, když bude chtít mít DiS musí studovat 3 roky.

nebuď ukřvděná. jsem na tom stejně 3,5 roku makám na Dis. Napsala jsem to zcela objektivně. pokud bude středoškolské vzdělání i příjimačky na vyšší úrovni než dnes, bude 4+1 dostačující (a pak si může přece každá sestra zvyšovat kvalifikaci i tak, možností je…ARIP, různé kurzy, postgraduál..)

sestraaa
Povídálka 28 příspěvků 22.10.17 09:38

@reinkarnace máš pravdu :)

prcekniky
Závislačka 3359 příspěvků 14.03.18 15:21

Ahoj, je tu někdo, kdo studuje rok na Dis?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Brzy budu venku! Pašeračka Tereza věří v zázrak a píše v base knihu za knihou

Ve čtvrtek k pákistánskému soudu opakovaně přišla Češka Tereza H. (22), která... číst dále >

„Když chce, tak chce!“ Borkovec ukázal fotku jako důkaz o vztahu s Knechtovou

Petr Borkovec (18), známý coby problémový zajíček ze soutěže SuperStar,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >