Co s 3letým na zabití?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.06.19 23:32
Co s 3letým na zabití?

Mám roční a přesně tříleté dítě. Už jsem celkem v koncích s nápady jak řešit 3letého. Že ho nebaví hračky, budiž, opravdu vůbec, má Duplo, vláčky, plastové i dřevěné kostky, pár aut, pár výtvarných věcí, puzzle, balóny. Klidně to tu měsíc leží úplně bez jeho povšimnutí. Nevadí mi vytáhnout mu na balkon nebo na zahradu nějaké patlání - vodu, věci z kuchyně atd., ať si klidně „vaří“, u babičky má trampolínu a písek. Ráda si hraju s ním, ale problém je v tom, že ho nebaví fakt NIC. Neustále je u nás mamiiii, pojď za mnou - jdu, ale nesmím na nic sáhnout a zapojovat se k němu, přičemž jeho hraní spočívá v mlácení, rozhazování, ječení na mladšího sourozence, případně pokud se tu vyskytuje ještě další osoba, neustále na ni leze a prostě škodí. Ukazují mu co si můžeme postavit, hrát atd., ale on prostě nechce, ne že bych ho jako poslala do pokojíku a „hraj si“. Jsem na něj prakticky sama, manžel je takové třetí dítě, navařit, vyprat, večer si povídat, s dětmi nedělá nic, vrací se až kolem 8. večer domů. :nevim: Babička sice občas pohlídá, ale je to spíš takové to nakrmit sladkostma, všechno dovolit a večer vrátit, já se s ním pak 3 dny dostávám do normálu. :roll: Snad v životě mě neposlechnul, teď jsem pročítala diskuzi o holce na koupališti, jak ji neměla matka dát na zadek a cítím se úplně hrozně. Všichni tam píšou, že jejich děti by za trest seděly na dece a vzaly si z toho ponaučení. To je pro mě úplné sci-fi, 10× by z té deky utekl, stejně by z toho byla scéna a dostal by na ten zadek. VEn ho musím táhnout, jinak křičí, že nechce jít ven, ale doma je absolutně nesnesitelný, venku zase zlobí, pořád do někoho žduchá, něco bere…už jsem zkoušela samozřejmě vysvětlovat, i ho plesknout i za trest odejít, ale on to dělá pořád a pořád dokola, spíš přidává grády. Prakticky mi 90% dne stejně zabere on, do toho mám to mladší dítě, domácnost, chtěla bych i nějaký svůj život. Mám špatný pocit, že z něho bude (už je) hrozný sígr, jsem na něj místy fakt hnusná, ale on prostě vůbec neakceptuje nějaké „nebouchej prosímtě děti, bolí je to“, když se zeptám proč to dělá, začne se jenom vykrucovat a že prý nic neudělal a je to furt dokolečka. Když mu říkám, že přece nemůže bouchnout chlapečka jenom proto, že chce jeho lopatku, musí se ho zeptat, zeptá se jednou a pak ho třeba strčí ještě hůř než prvně. To si to v té hlavě fakt už tak velký dítě nedokáže pospojovat, že nesmí pořád někomu škodit a ubližovat? Že si má hrát jinak než jenom neskutečně řvát a po všem skákat a dělat bordel? Jsem s nimi 3× denně venku, není to tím, že by byl zavřený doma a nudil se, nedokáže si najít rozumnou zábavu nikdy a nikde. :roll:

Reakce:
Martina84
Ukecaná baba ;) 2239 příspěvků 30.06.19 23:55

Chodí do školky? Mluví?

Ou
Echt Kelišová 8189 příspěvků 30.06.19 23:58

Je potřeba, aby se manžel začal zajímat o svého syna a věnoval se mu. Jak už přestává být batoletem, tak to pro něj bude čím dál tím důležitější ideální by bylo aby si alepsoň v sobotu ho bral tak na dvě, tři hodinky ven a našli si společně nějakou činnost, co je bude bavit. A ideálně to postupně prodlužovali.

Zároveň ho dej od září alepsoň na pár dopolední do školky - dost mu to pomůže. Jestli máte někde v okolé lesní školku, nebo alespoň nějakou s malýma třídama, tak ho dej tam.

Bereš ho na kolo a jiné sportovní aktivity? Co trampolíny? Už umí plavat? A co kdyby se to přes léto naučil - s křidélky? Pokus se ho normálně unavit pohybem.

Jinak úplně ideální by bylo domluvit si pár setkání v rámci videotréninku interakcí a to i s manželem - hezky se na tom podaří pochopit zádrhele v komunikaci, které je zbytečné opakovat a vzorce, které naopak fungují.

http://spin-vti.cz/…-vti-trenera

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.07.19 00:04

Mluví krasně, ale když nechce, prostě se sekne a neodpoví, na nějaké „proč“ není schopen odpovědět ještě podle mě vůbec. :nevim: Do školky nechodí a školky ani ty kroužky u nás asi ani přes prázdniny nejsou. A popravdě nedokážu si představit co by s ním na nějakém fotbalu kdo dělal, on prostě nebude kopat do míče jak mu kdo řekne, a úplně nehodlám platit kroužek, kde se bude akorát vztekat, pár takových už jsme zkoušeli těch batolecích „zpívacích“ a to nedělal nikdy nic podle ostatních poslušných dětí. :roll:

Ju21na
Kecalka 457 příspěvků 01.07.19 00:26

Školka je fakt Top. Oni ty učitelky jsou jiná autorita a nepolevi. Ony ty děti umí zaujmout a zabavit. Vím z vlastní zkušenosti. I u babiček se chová úplně jinak než doma. Kdybych byla s naším 3 leťákem celé dny doma, tak už se houpu někde na větvi :mrgreen:

Uživatel je onlineOriseka
Povídálka 39 příspěvků 01.07.19 09:07

Zdravim.Mam doma velmi podobne ditko, ale uz o skoro rok starsi. U nas se tatinek zapojuje, ale na nervy jsme z nej oba. Skolka neni samospasna. Sehnala jsem miniskolku na dopoledne a cely rok jsme resili jeho chovani tam. Rekli mi, ze ho nezvladaji a museli jsme omezit dochazku.Byli jsme v PPP, ale neporadili nam nic noveho. Otazka proc a s ni i schopnost odpovedet, prisla teprve nedavno, jinak mluvi taky dobre.Jak pisete o te dece a ze by utikal, tak u nas to same, ale ja ho chytnu a drzim dokud neposlechne, jinak to nefunguje a ted po dlouhé dobe uz nekdy staci rict, poslechnes nebo te mam chytit.Nebo ho chytnu a donutim ho treba umyt si ruce, uklidit hracky-to delam, kdyz vsechno ostatni zkusim a nic nepomuze.Jak to bylo v te diskuzi, tak u nas ani tech deset pres zadek nefunguje. Jestli chcete napiste zpravu.Taky mam k nemu rocni dite a vim, jak je to tezke.Taky uz jsem vyzkousela hodne metod a treba by u Vas neco zabrali. U nas si ted uz vydrzi chvili hrat s hrackami i hezky, ale objevuji se problemy zas jinde.Na skutecne dobrou odbornou pomoc jsou strasne dlouhe cekacky, takze porad cekame.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.07.19 14:00
@Ju21na píše: Školka je fakt Top. Oni ty učitelky jsou jiná autorita a nepolevi. Ony ty děti umí zaujmout a zabavit. Vím z vlastní zkušenosti. I u babiček se chová úplně jinak než doma. Kdybych byla s naším 3 leťákem celé dny doma, tak už se houpu někde na větvi :mrgreen:

No já mám spíš dost obavy, že budu ještě každý den poslouchat učitelky, kolik dětí trápil, že nic nejedl a odmítl řízeně zpívat s dětmi. Pak si na mně bude doma vybíjet zlost. :roll: Taky je možné, že narazí na dobrou učitelku a vyřádí se ve školce a bude zlatý, kdoví.

Uživatel je onlineOriseka
Povídálka 39 příspěvků 01.07.19 15:43
@Anonymní píše:
No já mám spíš dost obavy, že budu ještě každý den poslouchat učitelky, kolik dětí trápil, že nic nejedl a odmítl řízeně zpívat s dětmi. Pak si na mně bude doma vybíjet zlost. :roll: Taky je možné, že narazí na dobrou učitelku a vyřádí se ve školce a bude zlatý, kdoví.

Jinak jsem rada, ze chodil do skolky, ikdyz tam s nim byli problemy.Mela jsem 3 dopoledne, abych neco vyridila, udelala, venovala se miminku.Ale meli tam v prumeru 8 deti na 2 ucitelky.Do normalni skolky jde ted skoro ve ctyrech a bojim se, ze ho tam nebudou chtit.

milwinka
Zasloužilá kecalka 881 příspěvků 01.07.19 20:53
@Anonymní píše:
No já mám spíš dost obavy, že budu ještě každý den poslouchat učitelky, kolik dětí trápil, že nic nejedl a odmítl řízeně zpívat s dětmi. Pak si na mně bude doma vybíjet zlost. :roll: Taky je možné, že narazí na dobrou učitelku a vyřádí se ve školce a bude zlatý, kdoví.

Podle toho popisu mi přijde že teda ještě na školku není zralý.. a pak mi to taky přijde neohleduplne vůči ostatním dětem, pokud se k nim chová agresivně… pokud bych se dozvěděla že třeba ve školce někdo bije moje dítě, tak bych si teda jako rodič dost stěžovala..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.19 10:08
@milwinka píše:
Podle toho popisu mi přijde že teda ještě na školku není zralý.. a pak mi to taky přijde neohleduplne vůči ostatním dětem, pokud se k nim chová agresivně… pokud bych se dozvěděla že třeba ve školce někdo bije moje dítě, tak bych si teda jako rodič dost stěžovala..

Však já to taky tak beru, úplně nejsem typ rodiče, co by školku bral jako odkladiště - „já už se s ním natrápila dost, teď zas vy“. :roll: I když by to pro mě bylo mnohem snazší. A ani mi nepřijde moc v pohodě, aby tam po něm někdo imrvére řval, podle mě už pak ty „zlobivejší“ děti reaguji akorát dalším zlobením…No, jsem doma s mladším, takže asi to vyřešíme nějakým kompromisem, školka na pár dopolední a zbytek se budem snažit přežít jako doposud. Nejradši bych tu jeho energii už i směřovala do nějaké činnosti - ať pomůže, než pořád bezcílně běhat a unavovat ho… :roll:

Váš příspěvek
Reklama