Co s bolesti zad, jak vyléčit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
veberun
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 28.11.12 12:55
Co s bolesti zad, jak vylecit?

Ahoj holky, jsem po porodu neco malo pres rok a porad bolesti zad. Klasicky bederni pater - sedim a, kdyz se zvednu tak mi chvilku trva, nez zastrcim zadek zpet, abych nestala jak mravenec :-). Ted mam asi jeste bloklou krcni pater - pekne migreny a mzitky pred ocima. Otazky z ni, jak se opravit… preci to takhle nemuzu mit, uz porad :cert:. Byla jsem na ocnim, oci OK, opravdu to vypada na tu krcku, tak jednou do mesice zajdu na Dornovu metodu to me tak na tyden srovna… a sup jedem znova. Prosim o rady, co kam jit, jak cvicit… fakt me to strasne stve…Poradte, jak resit, abych se opravila na stalo… nebo aspon do druhyho porodu :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 23361 příspěvků 28.11.12 12:59

Zajdi si k lékaři, nech si napsat rehabilitace, třeba by ti pomohlo cvičení podle mojžíšové…myslím, že sama asi nic moc nesvedeš

rhiannon
Neúnavná pisatelka 15406 příspěvků 28.11.12 13:01

Určitě si zajdi k lékaři, napíše rehabku…mně tedy pomohla až jóga, ale páteř mám od úrazu zničenou, takže niky nebude 100%…ale zlepšila se o hodně!! ;)
A to jsem v létě, když už to bylo fakt na maximu, stejně jako ty mžitky, celodenní motání hlavy, apod. prošla jsem si x doktorama jsem komplet zdravá, jen ta páteř :zed:

puntice
Ukecaná baba ;) 1951 příspěvků 28.11.12 13:05
@lleennttiillkkaa píše:
Zajdi si k lékaři, nech si napsat rehabilitace, třeba by ti pomohlo cvičení podle mojžíšové…myslím, že sama asi nic moc nesvedeš

Mně moje babička říkla, že rehábky jí nepomohly (a to měla krční páteř opravdu v řiti /švadlena/ a v 80 zlomeniny obou horních končetin), masíruju ji já a říká, že změna dost podstatná (i jí klesla ramena), takže možná zkusit spíš masáž, než rehábky (oni to tam tak pošulej, nebo naopak krční páteř vytahují a pro migreniky to není vhodné).
Na bederní páteř je potřeba cvičit břišní svalstvo, záda drží břicho a to se ošidit nedá. Pokud jsou svaly zatuhlé, tak buď opět masáž, nebo se jakoby vytahovat z pasu s tím, že pánev naopak se snažíš tlačit dolu (nevím, jestli rozumíš… :oops: ) to samé do stran určitě ne kroutit se v pase a zaklánět vzad :mrgreen:

veberun
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 28.11.12 13:06

Jako, ze mam jit normalne za obvodakem? Ty rehabilitace pak plati pojistovna? A v cem to je jine, nez kdyz clovek chodi na placene masaze? Musim rict, ze ta zenska, co mi pater rovna je fakt bezvadna… Tak vyzvidam, jak je rozdil, nikdy jsem nic takoveho neabsolvovala…

veberun
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 28.11.12 13:08

@puntice chapu… jinak na to bricho jen klasicke lehy sedy - dopredu a pak do strany… staci?

rhiannon
Neúnavná pisatelka 15406 příspěvků 28.11.12 13:10

Obvoďák by tě měl poslat na neurologii, ortopedii…většinou potřebuješ doporučko. Já na masáže taky sem tam chodím, svaly mi to uvolní, ale právě ta jóga protáhne a zpružní. Bez pohybu budou i masáže na nic ;)
Rehabka se neplatí, pokud ji máš v nějakém zdravotním zařízení, ale většinou je to 10-15 návštěv…já rehabku absolvovala cca 10× a celkem k prdu :?

nunik123
Stálice 61 příspěvků 28.11.12 13:10

Muzu doporucit jednu skvelou maserku ktera ti po par navstevach uplne srovna vsechnu bolest zad. Je teda v Praze, ale dojizdim za ni pres sto kilometru a musim rict ze ten vylet jednou za mesic za to stoji:-) Zbavila me bolesti a to uz jsme nosila korzet a nesmela jsem zvedat maleho. Doktori jen davali leky na uvolneni a radili at nedelam nic tezkeho:-) Od te doby mam pokoj:-D

veberun
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 28.11.12 13:14

Tyyy joo taky to mam 100 km… a chlapa vecne v praci… musim prvni zkusit neco v miste! Kdyz to nevyjde dohledam zpetne tuhle diskuzi a pisnu Ti :-) diiik za nabidku :kytka:

@nunik123 píše:
Muzu doporucit jednu skvelou maserku ktera ti po par navstevach uplne srovna vsechnu bolest zad. Je teda v Praze, ale dojizdim za ni pres sto kilometru a musim rict ze ten vylet jednou za mesic za to stoji:-) Zbavila me bolesti a to uz jsme nosila korzet a nesmela jsem zvedat maleho. Doktori jen davali leky na uvolneni a radili at nedelam nic tezkeho:-) Od te doby mam pokoj:-D
veberun
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 28.11.12 13:16

Ja uz zkousela pilates a jogu a potom to bylo o neco horsi tak jsem vymekla… a prestala, ale mozna to clovek musi ze zacatku prekonat?

@rhiannon píše:
Obvoďák by tě měl poslat na neurologii, ortopedii…většinou potřebuješ doporučko. Já na masáže taky sem tam chodím, svaly mi to uvolní, ale právě ta jóga protáhne a zpružní. Bez pohybu budou i masáže na nic ;)
Rehabka se neplatí, pokud ji máš v nějakém zdravotním zařízení, ale většinou je to 10-15 návštěv…já rehabku absolvovala cca 10× a celkem k prdu :?
berry4
Nadpozemská drbna 28490 příspěvků 28.11.12 13:26

Rehabky. Tedˇto mám za sebou, záda mi to spravilo o 90 %,ale musím nadále cvičit!
Celé je to o tm, že máme po porodech oslabené svaly a to všude a všechno se vším souvisí. O s držením těla, přetěžováním určitých svalových oblastí a pak je na problém zaděláno.
Já neplatila nic, odeslal mne obvodák( rtg zad ) a posléze RHB, masáže nepomohly mně, jak jsem psala, člověk přetěžuje určité partie / zvedání, nošení dětí apod),které to časem prostě odnesou.
Měla jsem na rh masáže, elektroléčbu a cvičení, abych se naučila sama cvičit.

Příspěvek upraven 28.11.12 v 13:38

puntice
Ukecaná baba ;) 1951 příspěvků 28.11.12 13:31

Určitě stačí, pokud cvičíš pravidelně (jako já každé ráno pár desítek sed lehů), tak bys to měla i dělat správně (tedy necítit tah v nohou, ale v břiše).

Regina Hero
Nadpozemská drbna 28723 příspěvků 28.11.12 13:40

Zajdi k neurologovi… nejdřív, než začneš s rehabilitacemi a cvičením, je potřeba odstranit případné blokády, jinak si ani pravidelným cvičením nepomůžeš… a pak samozřejmě posílit jak zádové, tak břišní svalstvo… klasické leh sedy se moc nedoporučují, protože většina lidí (a to zejména zpočátku, dokud nemá dost silné svalstvo) je cvičí švihem a to se pak akorát může zhoršit… lepší je cvičit cviky na břicho z kalanetiky… takže malé a pomalé pohyby a zpočátku s nohama podloženýma, abys nezapojovala stehna…

puntice
Ukecaná baba ;) 1951 příspěvků 28.11.12 13:46
@Regina Hero píše:
Zajdi k neurologovi… nejdřív, než začneš s rehabilitacemi a cvičením, je potřeba odstranit případné blokády, jinak si ani pravidelným cvičením nepomůžeš… a pak samozřejmě posílit jak zádové, tak břišní svalstvo… klasické leh sedy se moc nedoporučují, protože většina lidí (a to zejména zpočátku, dokud nemá dost silné svalstvo) je cvičí švihem a to se pak akorát může zhoršit… lepší je cvičit cviky na břicho z kalanetiky… takže malé a pomalé pohyby a zpočátku s nohama podloženýma, abys nezapojovala stehna…
:palec:
dair
Stálice 81 příspěvků 28.11.12 14:12

Když znáš Dornovku, tak proč se pomocí ní nerovnáš sama? Vždyť o tom ta Dornova metoda je. Pár jednoduchých pohybů, které ti pomohou se zase srovnat. :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama