Reklama

Co s dvouleťákem venku, když ho "nebere" sníh?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Alenka8
Nováček 4 příspěvky 20.12.17 02:03
Co s dvouleťákem venku, když ho "nebere" sníh?

Ahoj holky, prosím o tipy na činnosti, co bychom mohli dělat venku (ve městě) s dvouletým synem, když si nechce hrát ve sněhu. Dříve jsme hodně hráli fotbal, kreslili křídami, hrál si na písku, blbnul na hřišti. Teď je vše zasněžené a zmrzlé, běhat po bílé trávě ho nebaví. A bublinky z bublifuku jsou velmi špatně vidět, tak je ani moc „neloví“. Sedět doma mi přijde škoda, když zatím nemrzne. Co děláte s dětmi vy??

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Verun83
Echt Kelišová 8677 příspěvků 33 inzerátů 20.12.17 04:57

Jen prochazky. Nevim, kde ve meste bydlite. Ale kdyz jsme bydleli v praze, jezdivali jsme do obchodu pro drobnosti. Do zdrave vyzivy, dmka, k reznikovi. Nebo potom jen posadit do kocaru a projit. Kdyz bylo sucho na odrazedlo.

Jana206
Nadpozemská drbna 26371 příspěvků 20.12.17 05:05

Taky jen prochazky. U nas ani ten sníh není. Pokud je sucho, tak houpacky na hřišti. Nebo naopak jdeme na namesti podívat se na vyzdobu, prip. pro nejake drobnosti do malých obchodů :mrgreen:
Nevidim duvod, proc bych jim mela na sílu vymýšlet nějaký program, doma se zabavi taky, prip. nejakou spol.hru,na kterou neni v létě cas.

Nika079
Zasloužilá kecalka 671 příspěvků 20.12.17 05:12

Když je sníh, tak boby (ani to ho nebaví?), když není, tak procházky. Jak píšou ostatní, k reznikovi, k pekárum, zelinarum (tam všude nás znají, tak vždycky prohodime pár vět a čas uteče). Mám ještě staršího, tak leckdy stačí cesta že školky. Ač to máme 400 metrů, jeden by netušil, na čem všem se děti zaseknou (mají svá místa a když jdeme ještě s jinými dětmi, tak tam v křoví vaří lektvary, trhají bobule atd…). Nejlépe se domluvit s kamarádkami a vyrážet společně, děti si vytvoří svůj svět a vy pokecate. Když je opravdu hnusně, tak holt nějaká herna nebo dětsky klub.

ElisabethaElsa
Zasloužilá kecalka 979 příspěvků 4 inzeráty 20.12.17 06:06

U nas to same. Snih tu neni abych ho tahla na bobech, pripadne loni pul zimy tahal lopatu detskou a odhazoval :) Letos zatim jen zima, snehu poprasek a venku ho to nebere. Cim ho motivovat k prochazkam nevim :nevim:

modrasek13
Ukecaná baba ;) 1034 příspěvků 20.12.17 06:19

My chodime cvicit fitMAMI, jezdí na odrazedle snih nesnih, chodime krmit kaceny, zajedeme si mhd na druhy konec mesta jen tak nebo jdeme na maly nakup. Jdeme koupit nějakou drobnost, co nam „doma“ chybi, treba na peceni, aby mel motivaci, ze pak spolu budeme doma péct a tak..

Uživatel je onlineaiwwa
Neúnavná pisatelka 16572 příspěvků 20.12.17 06:19

Nemáte u vás řeku, potok, rybník? Vzít staré pečivo a jít krmit kachny nebo labutě. Sáňkování nebo bobování ho nebaví? Stavění sněhuláka? Koulovani?

unuděná
Kelišová 5431 příspěvků 1 inzerát 20.12.17 07:33

My byli vcera normalne na hristi :mrgreen: Poradna kombineza, rukavice a pul hodiny se deti veselily na skluzavce ;) pak snehova bitva (dvouletacce jsem vzdy kouli udelala a pak dala, aby se trefila do brachy, auta, znacky, stromu…).Taky chodime davat kachnam pecivo. Prochazka mestem kdo najde vic svetylek v okne (ozdobeny stromecek jeje za dva body) atd. ;) Loni mi mala snih vzdy prorvala, vubec ji to nebavilo a porad ji byla kosa, tak jsme chodili jen s kocarem.

brumi
Kelišová 6441 příspěvků 20.12.17 07:35

Procházky, pokud je v okolí, les tak tam, rybníky, náš malej řádí i ve sněhu na odrážedle, pokud jsou někde nějaké akce výstavy vánoční tak po nich chodit, dětské centrum(jojopark a pdobné). i při procházce je plno zábavy, učíme se ptáčky, poznáváme díky autům barvy, počítáme kolik jede kamionu, traktorů…(malej miluje auta). Taky můžete jít prskat prkavky třeba ježíškovi na cestu :) u nás se musí každý den jít aby na nás prý nezapoměl :)

Bonulinka
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 20.12.17 07:56

Jezdíme kočárkem na adventní trhy, každý den odpoledne je tam nějaký program a přitom málo lidí. Dopoledne chodíme na hřiště, houpačky, klouzačky ho stále baví. Večer zametáme před domem sníh, anebo se jdeme podívat k myčce aut, většinou tam zrovna nějaké auto je.

Tichošlápek
Extra třída :D 10063 příspěvků 20.12.17 08:09

Chodíme podél potoka na procházku - starší do nej haze klaciky a je happy. Pak dojdeme do parku, kde pustím mladšího, který se s nadšením vyvali ve směsi sněhu a blata a jdeme domu. Když mne to přestane bavit, naložim je do auta a jedeme třeba do zoo. Dokud není poradna vrstva sněhu na sanky, tak je zima na tohle dost hloupá.

mira160581
Kecalka 239 příspěvků 20.12.17 08:48

Moje dvouletacka v tom snehu odmita chodit. Vcera jsme sli na proti manzelovi usla asi 200m a zpatky jsme ji museli odnest.

elen-ka
Extra třída :D 12024 příspěvků 8 inzerátů 20.12.17 09:40

Chodila jsem hodně na procházky. Občas jsme skončili na hřišti, chvíli se pohoupali anebo šli na skluzavku. Jinak já ve velkých mrazech chodila do obchoďáku.

Ornwen
Závislačka 4361 příspěvků 20.12.17 09:40

Boby dvouleťáka taky nějak nebraly, ale když byl sníh, braly jsme bábovky. Teda lopatku a kyblík. A dál než za barák jsme většinou nedošli. Tam začal dělat bábovky ze sněhu a hned je rozšlapal. Nebo jsem mu mezi tím postavila sněhuláčky, taky rozšlapal, ale byl spokojen.

Jinak jak píšou ostatní: krmit kačeny, klouzačky houpačky (nosím s sebou hadr), chodíme na světýlka do/k obchodům

Netopirek
Echt Kelišová 7743 příspěvků 20.12.17 10:19

U ty mojí vyvolává sníh hysterický záchvaty. Je to fuj a ble. Takže mi jen procházky s kočárkem. Jinak normálně hřiště, odráželo

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >