Reklama

Co s formálním oblečením, které už nebudu nosit? (A že ho je...)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

TRG
Kecalka 468 příspěvků 12.08.18 16:54
Co s formálním oblečením, které už nebudu nosit? (A že ho je...)

(Důležitá je jen ta tučná věta napsaná CAPS LOCKEM. :mrgreen:)
Ahoj ženy,
mám doma spoustu oblečení, jsou to desítky kousků. Věci, které jsem nosila na vysoké a do práce. Teď jsem na rodičovské a ještě nějakou dobu na ní hodlám strávit. Jednak jsem něco přibrala a za druhé se mi změnila postava, takže i věci, do kterých se vejdu, například prostě nedopnu přes prsa nebo mi pnou přes boky. „Bohužel“ s místem není problém a mám to kde skladovat, tak mě to netrápilo, ale je to ostuda. Nejsem hromadič věcí, proto se toho chci zbavit. Standardní přebytky (hlavně dětské oblečení) vozím do azylového domu, nebo dám do charitativního kontejneru. Tohle je ale něco jiného. Jsou to různá sáčka, kostýmky, sukně a šaty. Něco akorát do města, něco business, něco klidně na promoci. Je mezi tím pár fakt pěkných kousků a já nevím, co s tím. A tady bych ocenila vaše zkušenosti!

1. Jasně, napadlo mě to prodat přes bazar. Ale těhotná, s batoletem po ruce, prací na zahradě a péčí o domácnost se mi do toho moc nechce. Možná vyberu ty nejhezčí kousky a ty prodám, ale… Ještě bych to mohla určitě prodat do nějakého sekáče, ale tam mi za to dají asi jen pár korun

2)… nejradši bych to rozdala, prostě pozvala kamarádky, ať si vyberou. Hodila bych to na takové ty pojízdné věšáky a zřídila si menší sekáček. 8) 3)… když říkám, že bych to nejradši rozdala, tak ještě spíš někomu potřebnému. Ve svém okolí nemám kamarádku, která by nějak strádala a mohla bych jí tak pomoct. NEZNÁTE MÍSTO, KDE BY NĚČÍ „KLIENTI“ UPOTŘEBILI I SLUŠNÉ / FORMÁLNÍ OBLEČENÍ? V azyláku mě s tím nevyhodí, ale maminka, co je ráda, že se mohla nastěhovat do malého pokojíku, asi nevyužije plesové šaty nebo business kostýmek. Stejně tak paní bez domova moje sáčko nezahřeje. Nebo naopak např. v azyláku pro ženy / maminky po tom skočí rádi?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

iiiv
Extra třída :D 10916 příspěvků 12.08.18 17:03

@TRG možná by se to hodilo i v azyláku, když maminky chodí na pohovory :nevim:

Janli
Kelišová 5672 příspěvků 9 inzerátů 12.08.18 17:04

Hoď to na FB do nějakého místního bazárku.

LKL
Zasloužilá kecalka 906 příspěvků 12.08.18 17:07

@TRG odnosila jsem do sue ryder - tam maji ten spravny typ klientely pro sve obchudky, takze se to fakt proda a penize jdou na dobrou vec. jinak ta “prima” pomoc by se mi libila taky vic, lec nedopatrala jsem se kdyz jsem to resila

TRG
Kecalka 468 příspěvků 12.08.18 17:09

@iiiv To jsem si taky říkala, že pár kousků by se azyláku hodilo právě na tyhle účely. Jak můžeš jít na pohovor, když máš jen tepláky a svetr, které ti zůstaly, když jsi utekla z nějaké těžké situace, žejo? Chci si do azyláku zavolat a zeptat se jich na to, jak to chodí. Nechtěla jsem svůj román natahovat, ale chci kdyžtak vybrat nějakou hromadu takových hezčích univerzálnějších věcí, které by se mohly hodit. Třeba hezký zimní kabátek, pár svetříků, nějaká sáčka a sukně. Akorát to neřeší můj problém s vyloženě formálními businnes věcmi a spíše večerním oblečením. Klidně bych to dala nějakým rodinám, které se jakž takž uživí a maminky si třeba nemůžou nebo nechtějí koupit něco hezčího na sebe. Akorát takové lidi asi nikdo nesdružuje. :) Každopádně nespěchám, to je výhoda. :)

TRG
Kecalka 468 příspěvků 12.08.18 17:10

@LKL Aaa, vidíš, o tom jsem slyšela, dokonce jsem kolem nich párkrát jela! Děkuju za konkrétní tip!

TRG
Kecalka 468 příspěvků 12.08.18 17:11

@Janli Jo jo, jsem ve skupině maminek z nejbližšího města, takže to by bylo asi první místo, kde bych to nabízela, ať se vyřeší pošta. Děkuju za připomenutí. :D

stinga
Závislačka 3737 příspěvků 7 inzerátů 12.08.18 17:25
@iiiv píše:
@TRG možná by se to hodilo i v azyláku, když maminky chodí na pohovory :nevim:

no dělnice na pohovory v kostýmku fakt nechodí :roll:

ludmilaadamkova
Ukecaná baba ;) 1092 příspěvků 12.08.18 17:33

Naprosto te chapu.. jsem celkem uchyl na obleceni uz od 20 let tj 14 let si cas od casu koupim nejaky kousek, ktery je kvalitou a cenou vys nez je muj standart. Sacko, kabaty, halenky, a hlavne saty. Ted jsrm tehotna a fakt nevim, zda se do vseho vejdu i potom az porodim.
Ja bych asi nafotila zkusila nejak zpenezit nebo venovala.

catchthem
Zasloužilá kecalka 694 příspěvků 12.08.18 17:40

V azylaku bych si ale dala pozor, aby to neprebraly nejdřív pracovníci a pak až azylantky.

iiiv
Extra třída :D 10916 příspěvků 12.08.18 17:48
@stinga píše:
no dělnice na pohovory v kostýmku fakt nechodí :roll:

tak nemusí to být jen dělnice, že :roll:

Jana206
Nadpozemská drbna 26371 příspěvků 12.08.18 18:27
@catchthem píše:
V azylaku bych si ale dala pozor, aby to neprebraly nejdřív pracovníci a pak až azylantky.

To je normální. I na charite vse přebírají nejdřív pracovnici a jejich známí,když dá treba Tesco nevyprodané oblečení. Není to teda úplně zdarma,ale v desetikorunovych castkach,které jsou na tu charitu. Klientela se ale k hezkemu oblečení vetsinou nedostane.

Zakladatelko,ne­delej si iluze. Navíc večerní oblečení běžná žena od rodiny potrebuje jednou za uherský rok.

Já bych první zkusila nějaký mostní bazar v místě bydliště,pokud máš konfekcni velikost a veci jsou moderní,prodáš to.

Jana206
Nadpozemská drbna 26371 příspěvků 12.08.18 18:29
@iiiv píše:
tak nemusí to být jen dělnice, že :roll:

Nemusí,ale drtivá vetsina klientely je bez vzdělání a moznosti má omezené. Souhlasím,ze na dno může spadnout i člověk s VS,celkově inteligentni a s prehledem,ale je jich minimun.

Dojcanis
Závislačka 3662 příspěvků 12.08.18 18:40
@catchthem píše:

Bohužel,nejdřív se obleceni dava zamestnancum.Oni si vyberou a pak to hodí až klientkam.Sama sem v azylaku byla,a takhle to tam chodilo.Mimocho­dem,my jsme to ocenily :srdce:

Mandarinka01
Zasloužilá kecalka 758 příspěvků 12.08.18 21:03

A odkud jsi? Ja bych neco takoveho brala, moct si od nejake maminy odkoupit hezke formalni obleceni. Brzo jdu do prace a muj satnik by potreboval ozivit:-) Ja sama jsem taky rozdala spoustu obleceni, naposled to byly tri velke pytle, kamaradkam, po rodine, uvitala bych to i naopak.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >