Co s kazem u 1,5 leté dcery?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.19 10:24
Co s kazem?

Dobry den/ahoj
Našla sem u dcery (1,5 roku) dva malé kazy na vnitřní straně zoubku.
Dá se s tím dělat něco jiného než návštěva zubaře?
Neexistuje třeba nějaký gel, co si pomohl?
Nevypadá, že by ji to bolelo.
Snažíme se čistit poctivě.
Děkuji za odpovědi a postřehy.

Přečtěte si článek: Pozor na zubní kaz u dětí: Zoubky čistěte pečlivě

Reakce:
Popokatepetla
Závislačka 3544 příspěvků 26.08.19 10:27

To, že ty něco vidíš na zoubku ještě neznamená, že jde o kaz. Může to být i nějaká pigmentace. Každopádně návštěva zubaře je na místě, čím dřív, tím líp.
Jinak já teď řešila u dcery začínající kaz (prý opravdu malinkatý) a také jsem se zubařky ptala, jestli jde řešit jinak než vrtáním a říkala mi, že ne, že je to potřeba vyvrtat.

Kriss Tina
Extra třída :D 12144 příspěvků 26.08.19 10:31

No jestli je to kaz tak s tím nic neuděláš. To už je prostě vyzrany zub a ten je třeba vyvrtat než se to rozsiri a začne bolet. Ale klidne to může být jenom nějaký flek, ale to pozná jedine zubař no :nevim: v roce a půl už by stejně tak jako tak měla mít zubní prohlídku za sebou.

unuděná
Echt Kelišová 8703 příspěvků 4 inzeráty 26.08.19 10:43

Vy jste ještě nebyli na prevenci? K zubaři se má s dětmi chodit od prvních zoubků. Pokud je to kaz, určitě se musí opravit - nevyvrtaný může nepříznivě ovlivnit trvalý zub pod ním. Ale taky je možné, že to kaz není, to my tady nevydedukujeme. Určitě k zubaři.

MP Krista
Ukecaná baba ;) 1296 příspěvků 26.08.19 10:45

Určitě k zubnímu lékaři, i mléčné zuby se musí řádně ošetřit. Zuby musíte čistit minimálně dvakrát denně, nedávat zásadně sladké nápoje! Malému dítěti do tři let i déle musí zuby čistit dospěly.

Zumpa
Ukecaná baba ;) 1438 příspěvků 26.08.19 10:46

Mléčné zuby nebolí, nicméně alou k zubaři.

Karleon
Kelišová 5840 příspěvků 26.08.19 10:52
@Zumpa píše:

Od kdy?

Uživatel je onlineivašot.
Echt Kelišová 8639 příspěvků 26.08.19 10:58
@Zumpa píše:

Zajímavé, škoda, že to nevěděla moje dcera…Tu dokázal bolet i miniaturní kaz na mléčném zubu.

chaela
Ukecaná baba ;) 2495 příspěvků 26.08.19 11:34

Pokud je to fakt kaz, tak jedině zubař. Ale ty malé černé tečky na zubech většinou než nejsou, každý jdou prý spíš takové skvrny, někdy světle, jindy tmavé. Já mám na jednom zubů černou tečku už x let, letěla jsem k zubařce, že mám kaz a ono nic. Jinak na nějaké úplně počáteční změny na zubech nám zubarka doporučila elmex gel, ale nesmí se polykat, což nevím, jestli tak malému dítěti vysvětlíš.

Kriss Tina
Extra třída :D 12144 příspěvků 26.08.19 11:37

@Zumpa na to si přišla jak? Jasně že mléčné zuby bolí :roll:

Hoa Mai
Kelišová 6739 příspěvků 14 inzerátů 26.08.19 11:50

Sla bych k zubari. Jednak to nemusi byt kaz a jednak i kdyby to kaz byl, zubar ti nejlepe poradi, co s tim. Jinak na pocinajici kazy je dobry Elmex Gelee, ale myslim, ze neni urceny pro tak male deti. Zase bych se poradila se zubarem, jestli lze u tak maleho ditete pouzit.

nozu
Extra třída :D 12789 příspěvků 26.08.19 12:19
@Zumpa píše:

To jsou kecy. Můj syn by mohl vyprávět…

Zakladatelko, určitě běžte k zubaři. Koukne na to a uvidíte. A hodně rychle. Pokud je to opravdu kaz, postupuje v tom mléčném zubů strašně rychle. Nepije dcera UM? Synovi se takto na vnitřní straně zubů udělaly kazy právě díky pití UM z láhve.
Elmex celer, který tu zaznělo, bych takto malému dítěti asi nedávala. Ještě existuje GC toothpast. Ale musí se aplikovat na opravdu dobře vyčištěné zuby.

VilaAnalka
Stálice 87 příspěvků 26.08.19 12:41

K zubari, urcite uz mate za sebou aspon jednu prevenci.

Váš příspěvek
Reklama