Co s kočkou, když se mi ta mrcha pořád mstí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

BlueFairy
Závislačka 4373 příspěvků 21.12.17 17:44
Co s kočkou, když se mi ta mrcha pořád mstí?

Ahojte vespolek,
V létě jsme si pořídili už k jedné kočce další kotě (7m), které mi teď poslední měsíc (možná dva) dělá hrozné naschvály. Chčije mi na oblečení, občas na prádlo u pračky - aspoň že to je už špinavé :roll: přitom dřív chodila na její WC úplně bez problémů… Za celou dobu jsem si k ní nenašla žádné nějaké pouto, takže když jsem se vrátila teď domů, za deset minut chtěla znovu odejít a bunda byla mokrá, tak zaplať pánbůh, že jsem tu mrchu nikde nenašla, jinak bych ji asi vykopala z baráku už :pocitac:
Kočky strašně miluju, ale už jsem přemýšlela, že ji snad dám i pryč. Tak mi prosím někdo poraďte co s ní, nebo letos na Vánoce nebude krocan ale kotěcí :roll:
(jo a není kastrovaná, jestli to má na to nějaký vliv)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

pikola
Neúnavná pisatelka 18736 příspěvků 21.12.17 17:47

Ta kastrace má dost vliv a pokud chodí ven je to i nutnost. Jinak to dělají, když se jim něco nelíbí, nějaká změna nebo si tě prostě značkuje.

Příspěvek upraven 21.12.17 v 17:50

lachtanice86
Kelišová 5486 příspěvků 21.12.17 17:49

Každé bych pořídila vlastní záchod a dala kastrovat. Nezměnila si něco v tom období kdy to začala dělat? Jídlo, podestylka na jejich záchodě, krmení?

Janee19
Zasloužilá kecalka 683 příspěvků 21.12.17 17:49

Meli jsme to podobne dost pomohla kastrace. Ale i ted nenechavame nic lezet na zemi, obcas si to oznackuje, ale uz je to vyjimecne…

Tichošlápek
Echt Kelišová 9164 příspěvků 21.12.17 17:49

Kočky to dělají pokud jsou ve stresu. A některé citlivky rozhodí kde co. Třeba přesunuta skříň. Kastraci rozhodne ano plus bych koupila kočičí feromony do zásuvky.

Helileli
Závislačka 2648 příspěvků 21.12.17 17:51

Jseš si jistá, že to dělá ta mladší? Já jen že jsme kdysi měli dva psy, začaly se objevovat louže, oba jsme byli přesvědčeni, že to dělá menší pes, větší byl poslušný vzornak. Když se ale louže objevila v době, kdy zkrátka nebylo technický možné, aby to udělal menší, tak jsme teprve pochopili.
Pokud to dělá mladší, může to být pohlavním dospíváním, ale třeba i tím, že cítí, že ji nějak extra nemusíš. Může žárlit na starší kočku či jakéhokoli jiného člena rodiny. Nejdřív je potřeba vyloučit zdravotní problém, kocour mi začal ucuravat, když měl problém s mocakem.

Uživatel je onlineChupita
Zasloužilá kecalka 618 příspěvků 21.12.17 17:59

Kočka je většinou nečistotná, když má zdravotní problém, většinou urologický. Bolí ji čůrat a tak hledá místo, kde to bolet nebude a zkouší, co jde. Vzala bych ji k dobrému vetovi. V 7 měsících se už může mrouskat, ale v zimě se mi to nezdá… ty kočky jsou březí 60 dní a v zimě koťata mít “nechtějí”. Hlavně si pamatuj, že ti nic nedělá naschvál, je to zvíře a takhle přemýšlet neumí. Ten druhý záchod je taky nutnost, měly by být počet koček +1. Držím palce, to zvládnete, je to ještě mládě. :mavam:

BlueFairy
Závislačka 4373 příspěvků 21.12.17 18:00

Jídlo mají stejné pořád, upřímně nějaké kapsičky zvlášť pro kočky a koťata jsem vůbec neřešila, takže jedou obě na těch stejných pořád. Na záchod „chodí“ jen ona, ta starší je zvyklá chodit ven. A byla to určitě ona, protože ta starší je zrovna venku :) je pravda, že nechávám po zemi kde co, když vím že třeba ještě někam jdu tak bundu hodím vedle křesla a neřeším… Narozdíl od ní :D ven může, ale netrajda třeba celý den jako starší kočka (ta je kastrovaná), spíš si na hodinku odbehne a pak ji už slyším hulakat za dveřma, že chce domů… Je fixovaná na dceru, u televize jde k ní na klín spát, nebo se celkově drží u ní. Spí s ní v posteli a tak… Já když si ji vzala domů v létě, tak jsem si týden na to zlomila kotník, takže jsem kolem ní nějak extra neskakala, tak možná jestli nám to tak i nezůstalo.

Jinak v tomhle věku už kočka může jít na kastraci?

BlueFairy
Závislačka 4373 příspěvků 21.12.17 18:03
@Tichošlápek píše:
plus bych koupila kočičí feromony do zásuvky.

Copak je to za zázrak a kde to seženu?

Pety2
Ukecaná baba ;) 2328 příspěvků 21.12.17 18:05

@BlueFairy
Feliway

pikola
Neúnavná pisatelka 18736 příspěvků 21.12.17 18:07

No, zkus nenechávat věci na zemi :mrgreen: naše to taky dělá, když se někde něco válí

Tichošlápek
Echt Kelišová 9164 příspěvků 21.12.17 18:07

@BlueFairy třeba tady http://m.zoohit.cz/…liway/183075 zjednodušeně to kočku proste zklidní a hodi do pohody :)

BlueFairy
Závislačka 4373 příspěvků 21.12.17 18:09

@Pety2 @Tichošlápek
Už to čtu, jsem překvapená, že to vůbec neznám, děkuju moc! Určitě to zkusím :srdce: ten popis zněl strašně nádherně, kéž by něco takového bylo i pro lidi :mrgreen:

Helileli
Závislačka 2648 příspěvků 21.12.17 18:09

Pokud je fixována na dceru a ty na ni někdy třeba zvysujes hlas či ji jinak „ublizujes“, může se kočka mstít za to, kočky vnímají tyto věci hodně citlivě.

BlueFairy
Závislačka 4373 příspěvků 21.12.17 18:11

@Helileli to me nenapadlo, boze co jsem si to domu pritahla za policajty :lol:

Díky moc všem, vezmu ji zítra na veterinu a poradím se skrz tu kastraci a dám té malé ludře šanci :roll:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Pokrývač z Poděbrad si odvezl krásnou Andreu domů. Pomejemu zůstaly oči pro pláč!

Jiřímu Pomejemu vyhasla i poslední jiskřička naděje, že se k němu jeho... číst dále >

Pomeje zavolal do redakce Expresu kvůli milenci své ženy. Co vám chce říct?

Jak jsme vás jako první informovali, Andrea Pomeje již není sama. Po jejím... číst dále >

Články z Ona Dnes

Módní bible Vogue přichází do Česka, titulní stránka patří Olze Havlové

Poprvé v historii se magazín Vogue objevuje v československé verzi. První... číst dále >

Seznamka muže snů nedodala. Musí Tereze zaplatit odškodné, rozhodl soud

I smůla může být někdy užitečná. Rozvedená sedmačtyřicetiletá Tereza Burkiová... číst dále >

Reklama