Svobodná matka bez otce - jak s matrikou?

Anonymní
17.7.13 07:50

co s matrikou bez otce

Dobrý den, mohl by mi někdo osvětlit co jako svobodná matka mám dělat s matrikou před porodem? Otce uvádět nechci, příjmení bude mít mimčo tím pádem mé a jména už vybraná mám. Musím dojít na matriku na nějaké sepsání a potvrzení papíru který potřebuju do porodnice? nebo se na to mám vyprdnout a udělat vše po porodu? Ale projde to v porodnici?
Ještě jeden dotaz, mám teď přítele, který mi moc po opuštění bio otce pomohl a pronesl přání, že by mi byxl rád i oporou při porodu. Jenže jde to vůbec? Když nebudu mít zapsaného otce v rodném listě ani v papírech v porodnici ale při porodu tam semnou chlap bude? nechce se mi tam vysvětlovat celá nepříjemná situace a tak ;-) Děkuji…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13802
17.7.13 07:52

Domnívám se, že na matriku chodit nemusíš. U porodu s tebou může být, kdo chce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.7.13 07:54

U porodu můžeš mít třeba i kamarádku, to je celkem jedno, jak psala @micelinka, u porodu s Tebou může být, kdo chce (tedy koho tam chceš Ty), takž to neřeš.
Na matriku nemusíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58857
17.7.13 07:58

Na matriku nemusíš, jako svobodná bez otce nepotřebuješ nic, akorát si do průkazky zapiš vybraná jména. (nebo stačí nahlásit potom v porodnici). Jinak k porodu s Tebou může kdokoliv, takže vůbec nerešit, jestli je přítel, nebo kdo vlastně. Max ho budou považovat za tatínka ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2282
17.7.13 09:03

Na matriku se nemusi, staci vyplnit prohlaseni o jmene a to odvezdat pri prijmu do porodnice.

K porodu si muzes vzit koho chces, resit by to nemeli ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33
17.7.13 10:43

Jsem ve stejné situaci, a na matriku jsem nechodila a ani nepujdu. V porodnici na první kontole jsem dostala papír kde by každá měla uvest otce apod a jména, ale jestliže otce uvest nechceš jen to proškrtneš…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
716
17.7.13 13:28

Nechtít dát otce do RL znamená, nechtít alimenty na sebe, pro dítě, mít nárok na dědictví a nechat ho aby nenesl žádné následky svého chování. Jednou jste si pořídili dítě, měli byste se starat oba dva a ty si blbá že mu to necháš tak lehce projít! Navíc dítě má právo vědět kdo je jeho otcem a i na vztah s ním! A je blbost vymlouvat se na příjmení, pokad jednou bude dítě v tvé péči, bude mít příjmení po tobě i když bude mít uvedeného otce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.7.13 16:13

@misacek00 ono může mít mnoho důvodů proč otce neuvádět, já taky otce neuvádím a nějaké alimenty mi za to nestojí, choval se hrubě a chovat se hrubě i bude. Matka ví co je pro ní a dítě nejlepší než pak celý život trpět.

• Nahlásit
  • Citovat
Lucmenda
1.10.13 18:14

Taky mam dotaz, od 4mesice tehotenstvi jsem bez pritele, opustil me, takze jako otce ho uvadet nechci,prt.vim ze by alimenty platil jak chce on, jednou jo potom zas ne. Navic bydlim u rodicu a zajima me jestli jako svobodna matka mam narok na porodne a jestli to s penezmi nebude lepsi, kdyz budu byt sama. Myslim, ze se tak bude pocitat prijem me mamky a otce.Tak fakt nevim co pro mne bude lepsi. Poradi mi nekdo? Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
Run
20713
1.10.13 18:33
@Lucmenda píše:
Taky mam dotaz, od 4mesice tehotenstvi jsem bez pritele, opustil me, takze jako otce ho uvadet nechci,prt.vim ze by alimenty platil jak chce on, jednou jo potom zas ne. Navic bydlim u rodicu a zajima me jestli jako svobodna matka mam narok na porodne a jestli to s penezmi nebude lepsi, kdyz budu byt sama. Myslim, ze se tak bude pocitat prijem me mamky a otce.Tak fakt nevim co pro mne bude lepsi. Poradi mi nekdo? Dekuji

No lepší - do porodného se budeš počítat jen ty, z dávek budeš mít nárok jen na přídavek na dítě - to je 500,– Alimenty by byly víc, ale zase je jasné, že je nemusí vůbec platit a může si pak na dítě dělat nárok. To si musíš rozhodnout sama…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13124
1.10.13 18:41

A pokud nebude otec v RL, tak pokud bys chtěla jít žít někam sama, tak ti nedají nějaké dávky - vím o příspěvku na bydlení a holky to určitě doplní

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
1.10.13 19:03

Jasne no, ale kdyz bych ho dala na ty alimanty tak by pocitaly ten prijem stim dohromady,,pak kdyz by nezaplatil mesic, dva tak by se na to nedivaly, ze ty penize mi chybi..A tahat se po soudech, aby platil do toho se mi nechce.Tak myslim, ze kdyz se neuda jako otec budu mit staly prijem od socky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31872
1.10.13 19:15
@Lucmenda píše:
Jasne no, ale kdyz bych ho dala na ty alimanty tak by pocitaly ten prijem stim dohromady,,pak kdyz by nezaplatil mesic, dva tak by se na to nedivaly, ze ty penize mi chybi..A tahat se po soudech, aby platil do toho se mi nechce.Tak myslim, ze kdyz se neuda jako otec budu mit staly prijem od socky.

Stálý příjem od socky? Promiň, ale ty sama jsi typická socka. Chováním a očekáváním.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
2.10.13 13:31

Co prosím, koho nazýváš sockou! Snad za to nemůžu, že budu s dítětem sama, mám snad na výběrr..Asi mě nechápete jak jsem to myslela!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
2.10.13 13:32

Typická socka hahah, ještě jsem v životě na socce nebyla, tak tady radši nepiš nic!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama