Reklama

Co s medvědím česnekem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mialina
Povídálka 37 příspěvků 04.05.18 19:38
Co s medvědím česnekem?

Holky, tak se nám na zahradě urodilo spoustu medvědiho česneku. Sníst to nestihneme, tak přemýšlím, co s tím. Nasekat to a dát do mrazáku nebo ho zkusit usušit? Zas nevím, jak se to bude sušit. Díky za tipy :)

Reklama

Reakce:

Zara.Ray
Zasloužilá kecalka 571 příspěvků 04.05.18 19:42

Udělej pesto. Výborná mňamka která na špagety, těstoviny atd. :

PetraMerry
Ukecaná baba ;) 1500 příspěvků 2 inzeráty 04.05.18 19:43

Ahojky, já mám kupu medvědího na zahradě, zrovna dnes jsem dělala palačinky a místo špenátu medvědí česnek. ono se to vařením dost zcvrkne. :)
jinak já ho nasekám a dávám do mrazáku :) suší se dost špatně… ;)

Agneth
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 04.05.18 19:45

Nejlepší je pesto s ořechy - kešu nebo vlašskými. Údajně vydrží v lednici dlouho, ale potvrdit to nemůžu.

margarithka1
Povídálka 30 příspěvků 12 inzerátů 04.05.18 19:46

Ja to teda delam z pazitky, ale staci rozmixovat cesnek s dostatkem oleje a soli. Ja to muzu ke vsemu…chlebu, testovinam, bramboram…ani orechy nedavam.

lucynka25
Kelišová 7306 příspěvků 2 inzeráty 04.05.18 19:50

@Mialina můžeš udělat třeba tagliatelle , maso na medvědím česneku a nebo domácí bochánky
:mavam:

Apaji
Kelišová 5370 příspěvků 04.05.18 20:10

Tak já dělám pesto (jen medvědí česnek, sůl, olivový olej a oliváč naleju, aby byla směs ponořená) - v lednici mi vydrží rok.

Dále rozpustím máslo, dám stranou a až je vlažné, přidám nasekaný medvědí česnek a mírně posolím. Naliju do tvořítek na led (mám tvar válečků) a nechám zmrazit. Potom to z toho vyložím a každý váleček zvlášť zabalím do alobalu a dám do mrazáku. Je to tedy bylinkoé máslo, které je skvělé ke steakům, ke grilování, nebo tím ochutím omáčku, když je mdlá, nebo jen tak na opečenou bagetu.

hofka
Extra třída :D 14976 příspěvků 04.05.18 20:17

Tuhle jsem s ním jedla quiche, moc dobré:-) Ale asi bych přebytky taky zamrazila.

lucynka25
Kelišová 7306 příspěvků 2 inzeráty 04.05.18 20:42

@Apaji tak to máslo to musí být paráda :jazyk: :potlesk:
Zapisuju :mrgreen: a zítra letím pro medvědí česnek :mrgreen:

Apaji
Kelišová 5370 příspěvků 04.05.18 20:59

@lucynka25

Jo jo, bylinková másla u nás letí ve velkém a v mrazáku vydrží :palec: Dělám i s pažitkou, libečkem, bazalkou a tymiánem…

AnnieTRoj
Kecalka 203 příspěvků 04.05.18 21:04

Mražením prý ztrácí vitamíny a látky prospěšné pro tělo a prý i chuť.

RadkaAndBaby
Stálice 99 příspěvků 04.05.18 21:13

My z nej varime kremovou polevku podle receptu od Romana Pauluse (je na webu lidovek), tam se ho upotrebi dost a moc nam chutna :kytka:

Mialina
Povídálka 37 příspěvků 06.05.18 20:14

@lucynka25 moc díky, vyzkouším, zvlášť bochanky vypadají super :D
@RadkaAndBaby dekuju, vyzkouším :) @Apaji máslo zkusím, kolikrát mi někde chutnalo a nevěděla jsem, jak udělat, díky za tip :)
Všem moc díky za nápady :)

lucynka25
Kelišová 7306 příspěvků 2 inzeráty 06.05.18 21:29

@Mialina tak pak poreferuj :lol: a muzes i ohodnotit recept, treba i s fotkou a komentem :palec:
At se dari :mavam:

alenkovic.l85
Povídálka 31 příspěvků 21.05.18 09:59

Pesto a bylinkové máslo :-).. anebo zamrazit.. vydrží. :dance:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Tragikomedie pokračuje. Rytmus vzkazuje Daře Rolins: Nech nás s Jasmínou žit!

Na oko předstírá, že ji vymazal ze svého života, přesto potají kontroluje... číst dále >

Honzík byl živé dítě! Hůlka a David vysvětlovali účast na pohřbu Jana Kočky

Okázale honosný pohřeb, který rodina Kočkových vystrojila svému korunnímu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Obezita zkracuje život o patnáct let, léčba stojí miliardy

Není to jen estetický problém, který trápí miliony lidí na celém světě, ale... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >