Co s ním a jak jednat

Anonymní
22.7.19 12:10

Co s ním a jak jednat

Prosím o radu. A prosím bez urážek.
Je to zhruba měsíc co jsem po dohodě skončila v práci předčasně. Dva měsíce před nástupem na mateřskou po dohodě i s přítelem. Včera jsme se lehce pohádali s tím, až řekl, že mi nebude dávat peníze - prostě ve vzteku, nebrala jsem to vážně, no a já dnes jela koupit něco do baráku, tak jsem nechtěla platit z karty své že které nakupuji jídlo aj. Vzala jsem si od něj peníze, pár stovek.. a říkám, vzala jsem si a dík. No on na mě začal vrať to. Tak jsem si vykulena sedla a odjela a přišla mi SMS že to bylo to poslední co jsem od nej vzala. Přitom jsme si normálně od sebe peníze vždy brali a teď mi tohle bude dělat snad celou mateřskou nebo já to trochu nepobrala a bylo to přes čáru, přitom dohoda byla jasná. Poraďte co s tím, jako co mu na to říct. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4818
22.7.19 12:13

Tak pokud jste se na tom oba domluvili a penize si vyresili a on najednou uplne otocil, tak mu to normalne pripomente, ze jste se takto domluvili, finance budou tak a tak a aby tu domluvu respektoval, nebo proc ji najednou nechce dodrzovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Verun83
22.7.19 12:14

Prestan kupovat veci, at si je kupuje sam.

A dalsi, co ceka decko do nemanzelskeho svazku. A neverim, ze ted najednou se z milujiciho pritele stal hulvat

• Citovat
  • Nahlásit
3868
22.7.19 12:18

No nevím uplně, co chceš slyšet. Jestli jste se domluvili tak, že tě/vás teď bude živit (což je uplně normální, pokud čekáš jeho dítě), tak on je blb :nevim: Asi bych mu v tvé situaci připomněla, jak zněla dohoda a pokud by ti dál nechtěl peníze dávat, máš možnost se obrátit na soud a nechat si vyměřit výživné :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18120
22.7.19 12:20
@Verun83 píše:
Prestan kupovat veci, at si je kupuje sam.A dalsi, co ceka decko do nemanzelskeho svazku. A neverim, ze ted najednou se z milujiciho pritele stal hulvat

A co by jako svatba změnila? To se sňatkem mění charakter lidí? To je přece úplně jedno jestli jsou svoji nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15533
22.7.19 12:20

Svatba nic? No tak když se bude chovat jako blbec, tak holt stanovit výživné na tebe a časem na dítě. Moc pěkný vztah

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17415
22.7.19 12:22

@terien Třeba že by jeho peníze byly i její.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3868
22.7.19 12:23

@terien sňatkem se nemění charakter lidí, ale majetkové poměry ano. Po svatbě totiž už neexistuje „přišla mi SMS že to bylo to poslední co jsem od nej vzala“, protože finance jsou automaticky společné a tudíž to, co chlap vydělá, patří i jeho manželce.

Příspěvek upraven 22.07.19 v 12:24

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K K
639
22.7.19 12:24

@terien Tak pokud se nepletu, pokud mi penize vezme pritelkyne, je to z pravniho hlediska kradez - na moje penize nema jakykoli narok.

Pokud mi peníze vezme manželka, tak na to má nárok, protože manzelk ma narok na idealni polovinu majetku namzelu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
185
22.7.19 12:27
@Verun83 píše:
Prestan kupovat veci, at si je kupuje sam.A dalsi, co ceka decko do nemanzelskeho svazku. A neverim, ze ted najednou se z milujiciho pritele stal hulvat

Přesně tak. Od 15 mám jasno, že děti bez svatby v žádném případě. Tohle mi přijde jako takový ten případ, co se do svatby nehrne a s tím já bych se zas nehrnula do dítěte.

Zakladatelko, jak píšou ostatní. Zařídila bych si jídlo a potřeby pro sebe a jemu bych neuvařila, nevyprala, nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
907
22.7.19 12:33
@Ilusion píše:
Přesně tak. Od 15 mám jasno, že děti bez svatby v žádném případě. Tohle mi přijde jako takový ten případ, co se do svatby nehrne a s tím já bych se zas nehrnula do dítěte.Zakladatelko, jak píšou ostatní. Zařídila bych si jídlo a potřeby pro sebe a jemu bych neuvařila, nevyprala, nic.

Líbí se mi, že jsi už v 15 byla takhle uvědomělá. Já ne a líbí se mi to. Kéž by byly všechny ženy v 15 jako ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4069
22.7.19 12:34
@Ilusion píše:
Přesně tak. Od 15 mám jasno, že děti bez svatby v žádném případě. Tohle mi přijde jako takový ten případ, co se do svatby nehrne a s tím já bych se zas nehrnula do dítěte.Zakladatelko, jak píšou ostatní. Zařídila bych si jídlo a potřeby pro sebe a jemu bych neuvařila, nevyprala, nic.

no kazdy to mame jinak, ja zas vedela, ze nikdy zadnou svatbu, ze kdyz se clovek pak rozvadi, tak ze bych mela nekomu davat polovinu toho, co jsem tezce, za roky spolecneho ziti, vydrela. ano, lze to resit predmanzelskou smlouvou, ale…

na druhou stranu jsem vedela, ze bych si nikdy dite neporizovala s holou zadeli a byt xx let zavisla na prijmech pritele. bohuzel v tomto pripade ocividne, jak bylo psano vyse, nebude vse ve vztahu ok. bo chlap se takto nezacne chovat po jedne hadce :nevim: autorko, byt tebou, co nejdrive si sednu a s pritelem si vyjasnim, jak to vidi on dal. je fakt, ze vzit nekomu bez oznameni penize, to by mne nakrklo taky - manzelka, nemanzelka

Příspěvek upraven 22.07.19 v 12:35

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18120
22.7.19 12:35

@divine woman @Popokatepetla @K K a pokud ji je nedá sňatek nesňatek? To ho požene k soudu? V tom případě asi manželství končí stejně, jako vztah bez svatby. Není v tom rozdíl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Verun83
22.7.19 12:36
@terien píše:
A co by jako svatba změnila? To se sňatkem mění charakter lidí? To je přece úplně jedno jestli jsou svoji nebo ne.

Sjm? Vcelku podstatna vec.

• Citovat
  • Nahlásit
185
22.7.19 12:37
@tzipora píše:
Líbí se mi, že jsi už v 15 byla takhle uvědomělá. Já ne a líbí se mi to. Kéž by byly všechny ženy v 15 jako ty.

Tak ale třeba proto je mi 30 a nemám ani dítě, ani manžela. Vztah s žádným partnerem nebyl takový, abych si s ním s klidným svědomím vstoupila do manželství a pořídila si dítě. Se současným už to ale vypadá na dobré cestě :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama