Pohádala jsem se s kamarádem, co dál?

Anonymní
27.11.19 10:05

Čo s ním ďalej?

Ahojte, včera som sa pohádala s kamarátom a chcela by som počuť váš názor na tú situáciu a že čo s tým ďalej. Kamarát trpí uzkostami a pred 7 týždňami bez porady s lekárom vysadil antidepresiva a je mu stále horšie. Volala mi jeho manželka, že už si s ním nevie dať rady, že len čo príde domov tak po nej iba kričí, že je už z toho mesiac zachripnuty a hovorí jej dosť hnusné veci. Napríklad jej povedal, že dúfa že ona dostane leukemiu a že keď ju bude mať, tak on bude do nej kopať aby sa zvijala v bolestiach. To mi prišlo úplne strašné, mala som podobného ex a práve tento kamarát takýmto správaním k ženám vtedy pohrdal a sám mi vtedy vravel, aby som od toho bývalého odišla, že nikto nemá právo správať sa ku mne takto. A teraz sa on tak správa k svojej manželke. Povedala som jej, že by bolo dobré aby začal znovu brať lieky a sľúbila som, že sa s ním porozprávam. A ešte som jej povedala, že mi to pripomína toho môjho ex. A to som asi nemala hovoriť, pretože keď prišla domov, tak sa zase pohádali, ona mu povedala, že mi pripomína toho bývalého, a bol oheň na streche, písal mi, že už viac nie som jeho kamarátka, že si neželá aby som mu niekedy volala. Odpísala som mu na to, že je smutné, že ak si raz za sto rokov myslím že niečo robí zle, tak už nemám v jeho živote miesto. Ako neviem, cítim sa teraz ako najhoršia ja

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
27.11.19 12:04

No s tím asi nic nenaděláš. Léčit se bude jen když sám bude chtít. Trpím na úzkosti a chronické deprese, ale nikdy jsem teda neměla takové stavy, že bych chtěla někomu ublížit nebo mu tím vyhrožovat. Moc se mi to nezdá, ty příznaky moc nesedí i když to může být u každého jinak, ale při úzkostech je člověk spíš hodně sklíčený a uzavřenější. Není za tím i něco dalšího?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.19 12:12
@Anonymní píše:
No s tím asi nic nenaděláš. Léčit se bude jen když sám bude chtít. Trpím na úzkosti a chronické deprese, ale nikdy jsem teda neměla takové stavy, že bych chtěla někomu ublížit nebo mu tím vyhrožovat. Moc se mi to nezdá, ty příznaky moc nesedí i když to může být u každého jinak, ale při úzkostech je člověk spíš hodně sklíčený a uzavřenější. Není za tím i něco dalšího?

Neviem, ešte trpí narcistickou poruchou osobnosti, on sám to o sebe hovorí a vraj mu to povedal aj psychológ. Jeho otec sa podobne správal k jeho mame. Som aj z toho smutná, že už sa ani nechce kamarátit, lebo som ho raz v živote skritizovala.

• Citovat
  • Nahlásit
4412
27.11.19 14:31
@Anonymní píše:
Ahojte, včera som sa pohádala s kamarátom a chcela by som počuť váš názor na tú situáciu a že čo s tým ďalej. Kamarát trpí uzkostami a pred 7 týždňami bez porady s lekárom vysadil antidepresiva a je mu stále horšie. Volala mi jeho manželka, že už si s ním nevie dať rady, že len čo príde domov tak po nej iba kričí, že je už z toho mesiac zachripnuty a hovorí jej dosť hnusné veci. Napríklad jej povedal, že dúfa že ona dostane leukemiu a že keď ju bude mať, tak on bude do nej kopať aby sa zvijala v bolestiach. To mi prišlo úplne strašné, mala som podobného ex a práve tento kamarát takýmto správaním k ženám vtedy pohrdal a sám mi vtedy vravel, aby som od toho bývalého odišla, že nikto nemá právo správať sa ku mne takto. A teraz sa on tak správa k svojej manželke. Povedala som jej, že by bolo dobré aby začal znovu brať lieky a sľúbila som, že sa s ním porozprávam. A ešte som jej povedala, že mi to pripomína toho môjho ex. A to som asi nemala hovoriť, pretože keď prišla domov, tak sa zase pohádali, ona mu povedala, že mi pripomína toho bývalého, a bol oheň na streche, písal mi, že už viac nie som jeho kamarátka, že si neželá aby som mu niekedy volala. Odpísala som mu na to, že je smutné, že ak si raz za sto rokov myslím že niečo robí zle, tak už nemám v jeho živote miesto. Ako neviem, cítim sa teraz ako najhoršia ja
Šílený psychouš, měl by se léčit, jinak bych se rozvedla, na řeči takového kalibru bych fakt neměla..
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.19 15:23
@lilith1
@lilith1 píše: Šílený psychouš, měl by se léčit, jinak bych se rozvedla, na řeči takového kalibru bych fakt neměla..

A myslíš si, že keď som povedala že mi pripomína toho bývalého, bol tak hrozný čin, aby kvôli tomu rušil celé naše doterajšie kamarátstvo? Dosť ma aj mrzí, že teraz som za najhoršiu

• Citovat
  • Nahlásit
394
27.11.19 20:10

Kdo se nechce sám léčit, nikdy se léčit nepůjde, okolí nebude nikdy dostatečná motivace. Takže bych si dala pozor, aby tě nestáhnul dolů, jinak jsi podle mě pomohla, jak jsi mohla… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat