Co s odstříkaným mlékem

534
5.10.04 22:27

Co s odstříkaným mlékem

Ahoj maminky,

chystám se v blízké budoucnosti začít s uchováváním odstříkáváním mléka. Moje malá Eliška totiž spinká skoro celou noc a já se pravidelně budím kolem třetí, protože mám hrozně nalitá prsa. Už nějakou dobu odstříkávám, ale vždy tu vzácnost vylévám. Chtěla bych si ale pár lahviček zamrazit, abych si mohla vyrazit třeba do kina. Mám ale otázku: Jak mléko mrazit? Mám počkat až vychladne na pokojovou teplotu a pak teprve dát do mrazáku? A za další, jak rozmrazujete a zahříváte? Zahříváte rovnou zmrzlé nebo to necháte nejdřív rozmrznout a pak teprve zahřát ve vodní lázni? Díky moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Radina
5.10.04 23:14

Nejlepší je, nechát mléko vychladnout na pokojovou teplotu a pak teprve zmrazit. Rozmrazovat je prý lepší přímo ve vodní lázni přímo před podáváním. Jejda, ty odstříkané mlíko vylíváš? Sama píšeš jaká je to vzácnost a že je škoda jej vylívat, tak proč ho nevypiješ? Já to tak dělala u syna i teď u dcery. Už v porodnici jsem měla strašně moc mlíka, odstříkané jsem pila a jak mě pan primář chválil :D . Musím přiznat, že ze začátku jsem nad tím dost váhala a odhodlávala se překonat ten divný pocit, že piju něco, co vyprodukovalo moje tělo. Odvahu mi dodávalo vědomí toho, že je v tom spousta všech vitamínů co jsem sbaštila a že se to stejně zase vrátí miminku

• Nahlásit
  • Citovat
158
6.10.04 05:55

Ahoj Karolino,

rozhodne Ti doporucuju odstrikane mleko zmrazit - ja jsem odstrikane mleko davala nejdriv do lednicky (jednou denne jsem krmila z lahve, aby si Prdolka na to zvyknul) a co mi zbylo, jsem mrazila. Rozmrazovala jsem tak, jsem jsem nejdriv zmrazene mliko dala pres noc do lednicky a pak ohrala ve vodni lazni. Ale muzes i davat zmrazene primo do vodni lazne.

Mliko se muze uchovat az 3 mesice, takze si muzes neustale obnovovat zasobu - ja jsem si takhle prodlouzila dobu, kdy Prdola dostaval materske mliko i kdyz ja uz byla v praci a prestavala kojit.

Jo a blahopreju k prospanym nocim!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
6.10.04 09:06

Ahoj,
nějakou dobu jsem taky odstříkávala a zmrazovala. Myslím, že odstříkané mléko můžeš dát rovnou do mrazáku, zvlášť, když odstříkáváš v noci. Zdá se mi zbytečné ho napřed chladit v ledničce.
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
302
6.10.04 15:29

Muze se dat rovnou do mrazaku. Rozehriva se ve vodni lazni klidne i zmrazene. Pozor na sklenene lahvicky, nesmi se plnit uplne. Musi tam byt misto jinak prasknou. Doporucuji mikrotenove sacky, staci i obycejne. Ty puvodni napr.AVENT jsou pekne drahy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
6.10.04 18:18

Ahoj, já taky odstříkané mléko rovnou mrazím. Na rodina.cz jsem v jedné poradně zjistila, že se může i vrstvit, tzn. naleješ třeba 50 ml, zamrazíš a druhý den naleješ další mléko, nemusí být zchladlé, na to zmražené, a zase zamrazíš. používám sáčky od Aventu, zas tak drahé nejsou, 40 ks za 123 Kč. To myslím jde. Potom to rozmrazuji v teplé vodě. Použít to můžeš i do nemléčné kaše, až je začnete dávat. Jinak tiše závidím prospanou noc, my vstáváme po hodině. No snad se to zlepší. Ahoj Markéta

• Nahlásit
  • Citovat
534
6.10.04 22:32

Dodatková otázka...

Máte někdo představu kolik mléka asi odstříkat na jednu dávku? Nedá se to najít někde na internetu? Aspoň přiibliižně. Elišce byly dva měsíce. Já nemám představu kolik vypije. Jinak - moc díky za vaše odpovědi. :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
7.10.04 09:49

Ahoj, zkus se podívat na rodina.cz, poradny o miminkách, tam je spousta už zodpovězených dotazů na tohle téma. Jinak tam můžeš i dotaz poslat, ale odpověď trvá dlouho, asi toho má paní doktorka moc. Zkusit to ale můžeš. To množství odstříkaného mléka mě zajímá taky, my už máme 5. měsíců, tak se snažím, aby každá dávka byla alespoň 150 ml. Někdy to stačí, někdy malý jako by ještě chtěl. Protože ale neodstříkávám pravidelně, tak se mi podaří dostat z jednoho prsa tak 50 - 80 ml, což není asi moc, tak to vrstvím, aby to dalo těch 150ml. Na té rodině jsem ale četla, že se to odstříkávání dá rozjet tak, že můžeš klidně odstříkat i 250ml. Ty prsa si na to musí zvyknout. Já zatím to odstříkané mlíčko používám jen, když jdu cvičit, aby mohl nakrmit taťka. Začala jsem s tím ve dvou měsících a to jsem měla dávku 100ml, jednou mu dávala babička, byli jsme v kině, bylo toho 150ml, a taky se s tím popral, v těch dvou měsících, takže je asi potřeba to vyzkoušet. Taky záleží na tom, jestli je to mléko dost silné, já mám pocit, že se ta kvalita trošku mění, někdy je úplně smetanové, někdy, slabší a to se vždycky snažím vyprázdnit celé prso, aby tam bylo i to zadní sytivé mléko. To jsem se teda rozvášnila s tou odpovědí. Snad ti to trochu pomůže, je to věda, tohle mateřské mléko co? Jo a taky asi záleží na tom, jakou máš odsávačku. Tak hodně úspěchů a mléka ahoj Markéta+Tomeš

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
12.10.04 21:24

Tak jsem si dnes koupila sterilní sáčky na mateřské mléko od Aventu, protože používám odsávačku ISIS. Držák na ty sáčky tento týden nemají. :( To mě ale přivádí k otázce, jestli ten držák vůbec potřebuju. Zajímalo by mě, jestli některá nemáte zkušenost s uchováváním mléka v sáčcích (ať už těch avenťáckých nebo třeba obyč). 1)Jak zmrazit? (Dát pytlík do lahvičky a zmrazit, aby to mělo nějaký rozumný tvar?). 2)Čím pytlík uzavřít?(Avent prodává speciální svorky, ale to mi připadá zbytečné…)

1. A jak šikovně po rozmražení dostat do lahvičky?

4)A dodatkové číslo :wink: : Avent tvrdí, že jejich dudlíky na lahvičky napodobují tvarem prs a dítě při pití z něj musí dělat stejné sací pohyby. Je to pravda?
Vím, že těch otázek je dost. Snad někdo budete mít čas aspoň některé zodpovědět. Díky! :D

• Nahlásit
  • Citovat
6429
13.10.04 10:28

Ahoj, odpovím jen na dodatkové číslo 8)
Ten tvar takovy skutečně mají, ale ta naše tvrdohlavka odmítalatit tak, jak by měla a našla si „svůj“ způsob, díky kterému se stejně dost napolyká vzduchu, takže efekt žádný, akorát jsou fajn ty dudlíky s různým počtem dírek, takže kupujem postupně takové, které jsou pro ni akorát, aby se nezalykala + kdylž jsem ji i kojila, tak diky těmto dudlikum musela „makat“, neměla to zadarmo = snažila se i u prsu. Jen ten s variabilním průtokem nám nefunguje tak, jak by měl, kvůli té její špatné technice sání… Tak je využijem, až bude větší.. :wink:
E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50
13.10.04 18:15

Ahoj,
takže k tvým otázkám. Držák si myslím není nutné kupovat, pouze pokud
bys chtěla z toho sáčku přímo krmit. Já mrazím tak, že mléko naleju, předtím si na ten sáček napíšu datum a scvaknu tou originál sponkou. Možná se to dá i nějak zalepit nebo stáhnout gumičkou. Ale já ten sáček ještě několikrát otevřu a doliji další mléko, tak ty svorky jsou na to nejlepší. No a potom ho postavím do mražáku a opřu tak, aby ta tekutina zamrzla ve spodní části. Aby se to dalo dolévat. Po rozmražení sáček otevřu a naliji mléko do lahvičky. No a k tomu dudlíku Avent. Já tyhle lahve používám asi od 3. měsíců. Naštěstí náš násoska nemá problém, jestli prso nebo lahev, vypije všechno. Nekrmím tak denně, ale spíš když potřebuji někam jít a vím, že se nestihnu vrátit čas na kojení, takže spíš nárazově. Je ale potřeba vyzkoušet, jestli miminko bude z lahve pít nebo ne. Tak hodně zdaru. Marketina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
534
13.10.04 20:57

Pro Marketinu: Ty ten držák používáš? A co stojí ty svorky? (Kolik za kolik).
Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50
17.10.04 16:33

Ahoj Karolinko, já držák nepoužívám, naleji to vždycky do lahve. Svorky prodávají s 20 ks sáčků asi za 200 Kč. Mrkni se na www.aventbaby.cz, tam je to i na obrázku s krátkým popisem. Já jsem si to nejdřív našla tady a potom jsem si to objednala v lékárně. Marketina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
23.5.05 16:55
Marketina píše:
Ahoj Karolinko, já držák nepoužívám, naleji to vždycky do lahve.

Dají se ty lahve od Aventu dávat do mrazáku? Přijde mi to asi jako nejlevnější způsob, ty VIA pohárky i sáčky jsou jen na několik použití, lahve se dají sterilovat a používat do aleluja… Co myslíte? Díky za radu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama