Co s odstříkaným mlékem?

2793
12.9.05 21:34

Co s odstříkaným mlékem?

Můžete mi prosím poradit,do čeho zamražujete odstříkané MM?
V lékárně jsem se ptala na Via systém od Aventu,ale je to nehorázně drahé,nechce se mi za 10 pohárků s víčkem dávat skoro 500 Kč :twisted:.
Prý se dají použít kelímky od jogurtu…

Dík za rady
Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
12.9.05 21:47

Ahoj, já bych chtěla napsat svou zkušenost - taky jsem takhle „bláznila“ , sterilizovala lahvičky od přesnídávek a nakonec to nasbírané mléko budu vyhazovat, protože malá z láhve a od nikoho jiného mléko nechce, takže jsem stále s ní a namražené mléko je mi k ničemu…jen překáží v mrazničce…Ale to jsi asi slyšet nechtěla… :) Ideální je prý již zmíněná lahvička od přesnídávek s uzavíratelným víčkem, kam postupně přiléváš další a další odstříkané mléko… :) ziza.

• Nahlásit
  • Citovat
333
12.9.05 21:53

Ahoj,

mě by zajímalo,jak dlouho se může MM nechat v mrazáku ? U nás je to podobně,z lahve nic nevypije,a ani nesní nic v čem to MM je.Jedině bramb.kaši,takže ho možná nakonec taky vyhodím.

Díky VLAĎKA

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2793
12.9.05 22:02

Prý se může skladovat MM v mrazáku 3 měsíce.
Já ho schovávám,protože ho pracně odstříkávám,abych zvýšila produkci mlíčka.Malá saje krátkou chvílí,vše nevypije a za chvíli bych byla bez mléka.Laktační poradkyně mi řekla,ať po každém koju odstříkám.
A když už takhle pracně sbírám mlíčko po dvacítkách,tak ho přece nevyleju.Kdoví,jak dlouho budu kojit.A když kojení bude dobré,jedině dobře a klidně mlíko později zlikviduju.

Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.9.05 23:55

Jo, tak já po dnešku domrazila.Dneska nastal den D, vyrazila jsem do angliny.Doma jsem nechala manžela a 2 měsíce staré mražené mléko smíchané s dnešním odstříkaným.Malý si prý 2× cucl a pak vydržel hodinu řvát, než jsem se přiřítila s tlakem 160.Nedalo mi to, trošku jsem ochutnala.To se fakt nedalo.Šílená pachuť.Čerstvé ji takovou vůbec nemělo.
Tak to nejdřív ozkoušejte, jaké bude to vaše.Vůbec teda nevím, co udělám příští týden,ale za jeden den toho tolik neodstříkám.ach jo.
Tynda

• Nahlásit
  • Citovat
420
13.9.05 00:18

Tyndo, zkus ten notorický známý trik s kojením z obou prsou (mlíčka by ti mělo do druhého nebo třetího dne přibýt), zkus odstříkávat těsně po kojení a taky v noci (mezi kojením). Půllitr asi nevytáhneš :? , ale trošku víc mlíčka bys pak mít mohla. 8) Držím palce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4035
13.9.05 07:21

Hm, to je holky pravda, zrovna o víkendu jsem likvidovala zásoby mlíka z mrazáku. neochutnávala jsem ho, ale nějak to nevonělo. Bylo to cítit tou skleničkou od výživy a to byla vyvařená, vysterilizovaná v mikrovlnce - tak nevím. Už si postupně namrazím jen jednu skleničku - pro jistotu, neboť to v mrazáku děsně překáží.
Taky občas odsávám, ale jen pro dokonalé vyprázdnění prsů na noc, odsáté malý pil jen čerstvé. Mražené jsem nezkoušela.
Holky je tady některá, které mimčo pilo přemražené mléko?
NiKIna

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
219
13.9.05 11:54

Ahojky,

ja jsem taky dlouho premyslela do ceho zamrazovat mliko. Mam samozrejme neco v presnidavce, ale je toho velka davka a kdyz chci jen trochu, aby se maly dopil, tak musim rozmrazit vsechno.
Vyborny trik mi poradila porodni asistentka.
Znate takove ty sacky ny led do mrazaku? Jsou z toho takove kulicky ledu.
Tak do toho dam mliko a zamrazim a pak kdyz chci jen maleho trochu dopit, tak jen odstrihnu par kulicek.

jasmine + Filipek 8 tydnu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
918
13.9.05 11:56

Kamča jako mimčo pila přemražené mlíko, asi měsíc až dva skladované. Je fakt že mi při ochutnávce moc nevonělo (trochu jako rybí tuk či co), ale vzala ho v pohodě z lahve v mé nepřítomnosti. Prý ta divná chuť a vůně vzniká tím, jak se od sebe oddělí některé tuky, ale není na závadu. Potom později přestala, protože začala bojkotovat flašku a chtěla jenom prso bez ohledu na obsah lahve, takže pak mi pro změnu z flašky nepila ani čerstvě odstříkané. Na skladování jsem si koupila takové ty krabičky do mikrovlnky a mrazáku. Dají se sehnat 200ml za pár korun v různých domácích potřebách, v Brně u Vichra, v Praze v Baumaxu a v pohodě se dají v mrazáku naskládat a polepit na víčka datem. Moc jsem je ocenila i na zamražování a rozmražování prvních příkrmů.
Bludička + Kamča + Janeček

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.9.05 13:36

Ahoj,
já jsem teď taky začala odstříkávat, protože potřebuju na zítra dopoledne odjet. Koupila jsem si na to takový ty nádobky do mikrovlny a mrazáku (myslím, že jedna za 20,– Kč) a do toho to dávám. Koupila jsem 200ml a teď co odstříkám, jako že mi to moc nejde, tak 20 po každym kojení tak to tam vždycky přileju a dám zpátky do mrazáku. Už mám takhle jednu vaničku naplněnou. Akorát mě tu trošku vystrašily ty vaše příspěvky, že to potom nechtěli, protože nebudu po ruce, takže jste mě docela vystrašili. Nicméně, můžu potom napsat zkušenosti, jak to malá pila a jak jí to chutnalo (má ho teda asi jenom týden starý), ale i tak mě to zajímá :)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama