Co s odstříkaným mlékem, když ho mrňous nedopije?

14.9.19 10:29

Co s odstrikanym mlékem když ho mrňous nedopije

Odsala sem mléko protože se malý nechytá a netuším co s nedopitym mlékem… můžu ho dát ještě do ledničky nebo už se nesmí použít?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12826
14.9.19 10:33

Do lednice a použít ten den nebo do mrazáku. Po rozmrazení lze znovu použít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
14.9.19 10:34

V lednici smí být max 24 hodin.
Já jsem mateřské mléko dávala do mrazáku. Kde může být max 3 měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.9.19 10:38

Super. Díky moc. Mléka mám spoustu a hodně mi natekaji a jsou tvrdé. Malej ma jen 5 dnů a z tvrdého prsa nechce sat. Musím tedy odstrikavat. Jen sem nevěděla jestli ho můžu použít i po tom co ho nedopije a dát do ledničky. Určitě ho ještě dnes dopije. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.9.19 10:39

A jak ho pak nejlépe ohřát? Vážně nemám žádné zkušenosti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
521
14.9.19 10:55

Taky jsem odsavala, ze maly nechtel prso.. skladovala jsem ve sklenici v lednici, do 24h jsem ho vypotrebovala.. a davala jsem ho malymu z flasky, takze do ni jsem nalila urcity množství ml a ohrejvala jsem ho v hrnci na kamnech.. pak jsem si koupila ohrivac lahvi..do mikrovlnky bych si to netroufla..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12881
14.9.19 11:00

@Sunny.Ami hele, ale pokud nechce malý sát z tvrdého prsu, zkoušela jsi lehce odstříkat mléko, aby prso změklo, a pak normálně kojit? Mě to takto fungovalo u dcery.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
831
14.9.19 11:03
@nozu píše:
@Sunny.Ami hele, ale pokud nechce malý sát z tvrdého prsu, zkoušela jsi lehce odstříkat mléko, aby prso změklo, a pak normálně kojit? Mě to takto fungovalo u dcery.

Přesně to samé jsem teď chtěla napsat. Taky jsem to tak dělala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.9.19 11:19
@xammy píše:
Přesně to samé jsem teď chtěla napsat. Taky jsem to tak dělala.

Zkusím to

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12826
14.9.19 11:21

@Sunny.Ami Určitě je lepší trochu odstříkat a kojit, než dávat novorozenci lahvičku. Taky by si na ní mohl zvyknou a bude po kojení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1325
14.9.19 12:32

Ja taky odstrikavala. Pak se hodilo při spurtu, kdy dostal třeba ještě 30ml z flašky na noc, aby se alespoň trochu vyspal. Zbytek jsem pak spotřebovala do kaší. Dávala jsem to do formiček na ledové kostky a věděla, že jedna má 10ml. Pak presypat do uzavíratelného sáčku a vždy jen odebrat co třeba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
305
14.9.19 13:03

Ohřát ve vodni lázni a nebo koupit ohrivacku. Já jsem koupila od někoho za 200kc a pouzivala jsem ji pak hodně na prikrmy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.9.19 14:37
@nozu píše:

Tak sem to zkoušela a nechce se mu… :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.9.19 14:39

Nechápu proč to teď nejde. V nemocnici mi to šlo krásně a doma se to pokazilo :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12881
14.9.19 18:33

Klid a zkoušej to dál. Mě to u prvního dítěte doma najednou také nešlo. Ale za chvilku se vše ustálilo. A to odstříkané mléko dáváš z lahvičky a nebo přes sondu? On může být problém v tom, že si už dítě stačilo zvyknout na lahev, ze které to teče snáz. Zkus si případně dohledat nějaký kontakt na laktační poradkyni, aby ti pomohla. A neboj, půjde to! Úplné v tvém příspěvku čtu sebe před 13 lety :mrgreen: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama