Co s otokem po komářím štípanci?

9868
7.9.08 13:13

Co s otokem po komářím štípanci?

Ahoj,

Bohužel nám Ada začala opuchat po poštípání - ale záhadně až třetí den, a já se začínám děsit, co s tím, když ji poštípe něco většího? Před týdnem mě píchla vosa a já si říkám, jak může Ada zareagovat na větší dávku jedu? Poradíte co s tím?

Jen pro ilustraci. Dneska vypadá takto, píchanec na tvářičce má od čtvrtka nebo pátku:
http://emimino.cz/…__2446_1.jpg

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5697
7.9.08 13:16

Lesi já jsem mazala vždy Fenistil gelem. Po každém štípnutí se mi udělá takový otok, že je cokoli nedostačující, mám postižené místo tak 20× větší…
Ještě jsem taky mazala tekutým pudrem… když to bylo hodně, tak jsem brala i Dithiaden.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
7.9.08 13:28

No tak takhle nějak vypadal a vypadá náš nejstarší dodnes, je mu již 21letý a má takové reakce od mala a naše Eli (6let), má reakce úplně stejné. Navíc v pokoji spí tři a je tam jeden komár a jen Eli nebo brácha doštípaní celí. Když jsme doma, bodanec mázneme BETADINOU a jinak (vietnamská mast -nosím v kabelce, baťohu apod.) Je dobré užít taky dithiaden, případně zodac či něco podobného.
Když bylo nejstaršímu asi 5 let jela s ním domů babička a říkala, že se za něj málem ve vlaku styděla, komár jej štípl do víčka-oko napuchlé, do ucha-boltec měl jak Mach na zábradlí, ruku-jak Pepek námořník svaly a okolí zapálené.

• Nahlásit
  • Citovat
9868
7.9.08 13:30

Fenistilem mažeme… Máme ten roll-on.

Ona je ta fotka vcelku milosrdná, koukám, v původním rozlišení to bylo výraznější. Tak ještě jednou:

http://emimino.cz/…__2437_1.jpg

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4419
7.9.08 13:42

Lesi, no já nevím teda, jestli tohle je normální reakce na komáří štípnutí 8O . Nevím, v jaké dávce to mohou děti, ale já mám doma Calciové šumivé tablety, mám to na včelí bodnutí, na který reaguju šíleně :roll: . Tak zkus zajet někam do lékárny a zeptat se na Calciové šumivé tablety, ale řekni, že to máš pro xx staré dítko. Mně vždycky teda pomohli, když jsem měla otok. Držím palce, už teď jí lituju :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.9.08 16:20

Lesi - teda já koukám jak blázen 8O tohle má po komářím píchnutí? Tak to spíš vypadá, že asi bude alergická.
Máme v rodině taky alergika (na štípance i od komárů, na potraviny…)
Rozhodně bych zašla k doktorovi.
Zatím mazat a pokud se to nezhorší, tak zítra k dr. Jinak kdyby to bylo horší- tak bych šla hned.

Hodně zdaru a ať se chuděrka brzy uzdraví.

Ahoj Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24840
7.9.08 16:52

Ahoj Lesi, tak to je pěkná alregická reakce. Zkus dát třeba Claritine nebo Zyrtec 1/2 tablety (jsou volně prodejná balení po 7 tabletách) a mělo by to ustoupit…
V příbalovém letáku je sice psáno,že je to pro děti od 6 let, ale naše mudr. mi tablety psala i pro naše děti (nejstarší je 4,5 roku). Ať je Ada brzo v pořádku.
Ahoj,M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2185
7.9.08 17:27

Ahoj,
jestli te to uklidni, dcerka (4r) ma take alergii na asi komari stipnuti. Delaji se ji ruda 10cm kola, napuchla, ma tak treba 7 stipancu, takze fakt hrozny pohled a hrozne ji to svedi (treba ma cele rude chodidlo a pod). Co me uklidnilo, ze reakci na vosu vuuubec zadnou nemela! Dal se octovy obklad a misto se chladilo a mela jen malinkou cervenou tecku, lepsi nez stipanec od komara.
Paklize to neohrozuje zivot (dychani a tak), tak bych dite lekama zbytecne necpala…

Hromix

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9130
7.9.08 19:17

Ahoj,
tak my jsme meli to same na uchu, leve ucho mel dvakrat takove nez prave, mel ho cele cervene a varici, nic nam nepomohlo, tak jsme cekali az to zmimi, jakmile ho neco stipne,udela se velky stipanec a mame ho tak tyden, nez zmizi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1523
7.9.08 19:41

LESI přesně tohle jsem řešila cca před měsícem :roll: když Natálka večer na oko skoro neviděla jela jsem na pohotovost a dostalala dithiaden stím že do rána jí to splaskne a když né tak si máme dojít ke své Dr.
Samozřejmě oko ráno pořád stejné :roll: naše Dr. nám na:,–(ila ten dithiaden 3× denně a dala mastičku Ophthalmo-hydrocortison do tří dnů byla OK :D takže teď jsem již připravena a vím co dát :wink:
Dr. nám ještě říkala že nejspíš nám oko začne hnisat a to by pak na:,–(ila antibiotika ale to se nám naštěstí vyhlo :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
7.9.08 19:47

Naše doktorka doporučuje spíš než Fenistil, tak raději tekutý pudr a Zyrtec kapky - prášky.

• Nahlásit
  • Citovat
andela
7.9.08 20:05

Mamku kdysi doštípali v lese ty malí černý mušky mrchy jedny … nohy měla nateklí že se ani do bot nevešla … od té doby jí štípně cokoliv a šíleně nateče, a nejhorší jsou právě ty mušky. Stačí jedna a už to jede …

Ale letos jsou komáři snad nějaký moooc jedovatý, bo takový koláče co se dělaj i mě jsem neviděla .. :roll:

Mazala bych jak radí holky, popř zašla za dr. poradit se, a taky vyzvědět co čekat od vos a včel kdyby něco …

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
7.9.08 21:32

off topic - tohleto je ta kudrnata holcicka Adletka co tu byla focena s mladsi segrou coby miminem? :-))) Tohle je krasna minislecinka - no nestacim zirat, ale co se divim - memu miminku je 5 let a drza jak pubertacka a tehubricho jsem si nestihla ani vychutnat a holcice budou 3 mesice…

k tematu - dost velika reakce, mozna bych zkusila Fenistil klasicky pruhledny gel - da se lokalne vice pouzit nebo klasicky detsky pudr, i kdyz ten primo na stipanec - Fenistil gel by se dal maznout na celou tvar…

Mozna bych ji ukazala i pediatrovi, rozhodne bych to neresila jako v diskusi u sousedu, kdy jedne holcine na komari stipance doktorka napsala mast s kortikoidy, ze pry to na tak malou plosku nevadi, no nevim…

Kazdopadne rychle hojeni..a primlouvam se za fotku vsech tri princezen (i nepostipanych) :-)))
Neprihlasena Hanka1

• Nahlásit
  • Citovat
9868
7.9.08 23:15

Díky za reakce - co se týče otoků po komárech, tak to moc neřeším, opravdu mě děsí případná reakce na vosu, včelu nebo nedejbože sršně…

Ada opuchne třetí den od bodnutí (nevím jestli komárem, ale předpokládám, že ano) - nic ji nesvědí, nic ji nebolí, otok jí nevadí… A do druhého max třetího dne zase sama odpuchne. Pak ji svědí postižené místo, předpokládám, že ji svědí hojení poškozené tkáně po otoku. Alergii v rodině nemáme, na nic nereaguje,je vlastně zdravá jako řípa…

Doktorce ukážu fotky, proto jsem ji také fotila, protože zítra už snad bude Adli v pohodě… Za tohoto stavu se i nechce řešit věc razantněji, zvlášť ne kortikoidy - ale jak říkám, poradím se s Dr.

Hanko1, utíká nám to, že? Ada už zdakleka není prcek, někdy mi přijde tak veliká… A Pepinka už také není žádné miminko, je to blonďatá princeznička s pěkně tvrdou palicí… Chodí do školky a moc se jí tam líbí. Miminečko je jen Elinka, ta si to užívá a nechce se jí stát se batoletem :)

Andělo, po těch sv… muchničkách opuchám já a navíc mě děsně svědí - ale když na to tak myslím, tak taky až za dva tři dny… Ale pak to je teda síla! Ale mám pokaždé krvavý flek na místě bodnutí, to Ada nemá…

Kačíku, Adli se spraví sama, i bez léků… Jsem zvědavá, jak dlouho jí to bude trvat tentokrát. Ale přede dvěma týdny se jí vyvrbila boule na čele cca po dvou dnech od kousnutí, vydržela 12 hodin a zase sama zmizela - zůstal po ní jen zarudlý flek…

Hromix, díky, díky, tohle jsem chtěla slyšet, fakt byla vosa v pohodě? Teda asi mimo pořádného řevu (ten by u nás na tuty byl, ono to dost bolí), já právě taky léky šetřím… Ale z vos mám respekt, bojím se, že by mohla být reakce pěkně hnusná…

Fargolo, Ada je v pohodě, jí to nesvědí, nebolí, nic, jen až otok ustoupí, tak trošku svědí hojení poškozeného místa… Al asi nějaké léky pořídím, kdyby jí fakt píchlo něco jiného a nedejbože byla reakce…

Maminkamartina, budu sledovat a dám vědět, kdy splasknem :) Ale počítám, že zítra bude OK… Doufám, teda!

Packo, ty calciové tablety to je normálně na pití? A pomáhá to?

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4419
8.9.08 11:24

Lesi, ty calciové tablety jsou normálně rozpustné ve vodě, fungují jako rozpustné vitamíny, jen hodíš do vody, rozpustí se a vypijí. Docela i dobře chutnají :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama