Co s plynatostí 14denního miminka?

73
10.4.16 08:09

Co s plynatostí 14denního miminka?

Ahoj holky. Už si moc nevím rady, tak jdu škemrat za vámi :) Mám doma 14denní miminko a před několika dny jsme začaly trpět plynatostí. Zkoušela jsem už snad všechno, ale nic nezabírá. Pravidelně pokládám na bříško, nechávám odkrknout, masírujem bříško, snažím se jí nenechávat narovnanou ale krčim nožičky, nosím, houpu, zkoušela jsem teplou koupel, nejim nic co by mohlo nadymat, piju fenyklovy caj, uzivam preventivne Espumisan, male ho davam taky pred kojenim, ale mala stale place a place.Resp.krici jak ji to boli a vzdycky se uplne napne do krece(neudrzim ji v klubicku a kdyz se podari, tak stejne bez vysledku).Nemate nektera osvedceny zpusob jak ji ulevit abysme ty lumpy z briska vyhnaly ven? Dekuju moc za kazdy typ

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

154
10.4.16 08:37

S kapkami espumisan nemám zkušenosti, my používali kapky biogaia, ale používají se dlouhodobe a asi týden trvá, nez se ve střevech utvoří ty „správné“bakterie, pak jsme měli klid.Asi 2× za celou dobu jsme použili ještě k tomu kapky sab simplex a pohoda.Pak mě ještě napadla rektalní rourka, ale ta se nesmí používat často. Nebo zkus ještě nahřátou plenu přikládat na bříško a nebo nahraty polštářek s pecickami. Pak se myslím ještě dá v lékárně koupit nějaký masažní krém na bříško. Jinak mě uz nic nenapadá. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
222
10.4.16 08:45

@Barushak my jsme taky používali kapky Boigaia. Důležité je fakt vydržet, protože výsledek se nedostaví okamžitě, ale tak po týdnu…já ještě k tomu kapala před každým jídlem Sab simplex. Bolení bříška přestalo, byl klid a malý byl klidné spinkající miminko :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20298
10.4.16 08:51

@Barushak Dělala jsem s dítětem psí kusy včetně rektalni roury. Uklidnilo ji jen nošení v satku, ale prdy/koliky jako takové odeznění, az začala sama pritahovat nohy k brichu a břišní stěna začala pracovat tak, jak má.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
430
10.4.16 09:21

@Barushak S kolikama a prdíkama jsem si s malou fakt užili. Vyzkoušeli jsme snad uplně všechno a částečně nám zabral Babycalm. Biogaiu jsem zkoušeli taky, ale u malé paradoxně ty koliky zhoršovala. I pediatra říkala, že u některých dětí to tak být může. V naprostém zoufalství jsme koupili i masážní gel Pupík a i když jsme teda byli dost skeptičtí, tak myslím, že taky trochu ulevil. Každopádně u nás jsme s kolikama a prdama bojovali skoro do půl roku, pak během týdne byl klid. Takže držím palce, chce to zkoušet a vydržet. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
129
10.4.16 09:27

Biogaia je az od jednoho měsíce. Zato ma jedina placebem zaslepenou studii. Nam (6 tydnu ) pomohlo dusledne odrihavani vertikalne. Zatim. ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
587
10.4.16 09:32

Taky sme si s tím užili, každej večer pravidelně řev a řev od 18-20 hodin. Trochu pomohla Biogaia, Baby Calm, cvičení s nožičkama a skákání na míči. Pak cca ve 2m konec, jako když utne…Radím vydržet :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
73
10.4.16 09:48

Dekuju za rady :palec: Nevim jak to udelam, ale dneska si dame vylet do lekarny.Tak snad to nejak zvladnem bez vetsi kricici sceny :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
10.4.16 09:48

Dělám s malou vše řečené a dávám espumisan a od třetího týdne dávám i BioGaia. Plus piju minimálně dvakrát denně čaj z koření fenykl:anýz:kmín 3:2:1 do hrnku. Po tom čaji je to obvykle trochu lepší. Ale máme 9 týdnů a pořád nás to trápí. Když mi došel fenykl a dva dny jsem neměla čaj, tak se to výrazně zhoršilo. Dávám bacha, abych ho měla dostatek :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11406
10.4.16 09:52

Šátek na nošení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
741
10.4.16 10:15

Cvičíš s ní tzv. jízdu na kole? Když je na přebalováku nahý, chvilku mu nožičkama ve vzduchu děláš jakože šlape na kole, svižné tempo, a pak nožičky chytneš za stehýnka a přitáhneš k bříšku, zadeček jde nad podlolžku, a tím jak zatlačíš stehýnkama na bříško, měl by vyjít prdík. Nemusí vždy, zkoušej několikrát za sebou. Je na to video na youtube tuším. Nám toto velice pomáhalo. Plus užívali jsme vše co je psáno výše.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1776
10.4.16 10:17

@Barushak nam trochu pomohly kapky babycalm, ale v podstate to musíte vydrzet a musi z toho vyrůst.
Zkus treba polstarek s pecickami nahrat v mikrovlnce, cvicit nozickama, pomaha i teplo tvého tela, kdyz chovas, masaz bříška krouzivymi pohyby po směru hodinových rucicek…
Vydrz, bude lip.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama