Co s šestitýdenním miminkem

Anonymní
7.5.20 14:25

Co s šestitýdenním miminkem

Ahoj,

mám dotaz. Mám první mimčo, takže nejsem moc zkušená. V noci mimi hezky spí, přes den je to horší. Chodím s ní na procházku 2× denně, dopoledne a odpoledne, vždy na cca 2-2,5 kvůli kojení. V kočárku většinou spí. Ale když jsme doma, tak nespí snad nikdy a já prostě nevím, jak jí zabavit. Po kojení jí chovám, pak si hrajeme pod hrazdičkou, různě jí něco vyprávím, paseme koníčky atd. To vydrží cca hodinu a pak začne být nervózní a po chvíli začne brečet a nic nezabírá, žádné chování, mazlení, nic. Kojím cca po 3 hodinách takže když po hodině začne brečet, tak vůbec nevím, co s ní ty další dvě hodiny. Občas jí přiložím k prsu, ale tam ještě není moc mléka a když se odstaví, tak zase začne brečet.
Nejsem zastánce dudlíků, ale občas jí ho dám, ovšem to podle mě ten problém neřeší.

Máte někdo podobnou zkušenost nebo radu? Děkuji moc :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
431
7.5.20 14:32

Ahoj, mám stejně starou holčičku. Taktéž v noci spí a přes den ne. Kojím prostě kdy si řekne, čili co hodinu, někdy hodinu a půl, někdy dvě. Aby spala přes den, tak si s ní jdu při kojení lehnout do ložnice a kojím v leže. U toho usne. Já si u ní třeba čtu, mobiluju. Někdy spí dlouho a tvrdě a můžu odejít, nevzbudí se. Někdy musím být u ní, budí se, když se vzdálím. Nebo chce ještě trochu cucat. Ještě používáme houpátko, to je super. Vibruje jí to, odpočívá tam a já třeba vařím, dám si ji do kuchyně v lehátku. Tak nějak ten den uteče. Jo a ještě se ji snažím zabavit na přebalovacím pultu, tam je ráda. Masíruji jí bříško, povídám jí atd. To taky zabere čas. Pak nošení, hrazdička…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2550
7.5.20 14:35

Nekoj podle času, ale podle dítěte. Věř, že mlíčko se začne dělat, když bude malá chvilku sosat. Po šestinedělí už prsa nebývají tak nalitá, většina mlíčka se udělá chvilku po začátku kojení. Mám 8.měsíční a když je teplo, tak si cucne i každou hodinu. Může to být i sprut, to pak jsou hladovější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26352
7.5.20 14:39

Dokud budeš řešit nějaké intervaly, tak dost mléka mít nebudeš. Takové miminko může jíst co hodinu. Zvlášť když několikrát denně několik hodin spí.
Jinak žádný speciální program 6 týdennímu mimcu vymýšlet netřeba. Chovat, kojit, spát, hrát si, přebalit, okoupat..a pořád dokola.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19737
7.5.20 14:40

Ja bych v tuhle situaci nakojila (tim se ti zacne tvorit vice mleka) a pak dala spinkat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
431
7.5.20 14:49

Chci ještě dodat, že souhlasím s komentáři výše. Čím více kojim, tím je mléko kdykoliv k dispozici. Prsa se stabilizovala atd…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1470
7.5.20 14:50

Mléko se v prsu netvoří do zásoby, ale i ve chvíli, kdy se miminko kojí. Pouze pokud nekojíš delší dobu, tak se prsa mlékem více „nalejí“, takže proto jsi možná měla pocit, že tam mléka nemá dost. Ale určitě nemusíš mít strach ji přiložit hned hodinu po předchozím kojení. Navíc pro miminko prsa nejsou jen zdroj potravy, ale pijí i na žízeň (ty také nepiješ až po 3h, ale pokaždé, když máš žízeň), když se chtějí uklidnit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8337
7.5.20 15:00

Jezisi co blbnes? Tri hodiny? Tomu jeste dneska nekdo veri? Uz jsi nekdy videla kocku s hodinkama? Asi ne vid a kotata presto rostou. Ja jsem asi jedovata ale nauc se poslouchat instinkty a intuici…normalne davej napit kdyz place…mozna je i pretazena a u toho prsa by usnula…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3150
7.5.20 15:11

Dala bych prso kdykoli, dala bych dudlika a prekopala si program, aby spala v postylce a v kocarku cucela. Padala jsem na hubu, kdyz jsem vozila spici dite. Behem jejiho spanku jsem stihla i si odpocinout (hlavne psychicky, hlidal ji za mne monitor).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24506
7.5.20 15:32

Koj podle potreby, ne podle hodinek, plati cim větší poptávka, tim větší nabidka. Jinak nevim jak chces zabavit takhle male dite, nech ji taky chvili pro sebe, moje deti byli nejspokojenejsi v lehatku, kdyz koukali jak treba uklizim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7602
7.5.20 15:34

Nejspíš bude chudák hladová, takhle malý mímo se mi kojilo každou hodku až dvě.. Dyl ne.. A dudlika ji dej, uvidíš jakej bude klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PaníKadrnožková
7.5.20 15:34

Ke kojeni viz vyse, k programu: delas presne vse, co se s takovym miminem delat da :P jasne, ze je to vopruz, ale bude lip. Moje mimino samo nevydrzi a chce, abych se mu VENOVALA, zakze svliknout, vetrat pindoura, dat na bricho, pak na zsda -budliky budliky, nejakou pisnicku…a nepropadnout chvilku, kdy se mu chce spat
Jo, jesze nosit na obhlidku nemovitosti, prohlidka s nazvem „dum, ve kterem zijeme“.
Preji mnoho trpelivosti a entuziasmu :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
9949
7.5.20 15:35

V tomto věku mi malá vzhůru vydržela max hodinu, pak potřebovala spát. Nikdy mi přes den nespala v postýlce, ale v kočárku ano (klidně zastaveném, nemuselo se jezdit) atak jsem jí vždy hodila do kočárku a vystrčila ven na vzduch :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
7.5.20 16:28

Holky mam taky 6týdenní holcicku a kojim kdykoli ma hlad/zizen. Dneska jsme byly na kontrole a nebyla tam moje doktorka ale doktorka v hodne starem veku. A dostala jsem spucung, ze mala za ten mesic hrozne moc pribrala (1300g) a ze bych ji nemela tolik davat, ze ji to nici játra atd. Co by jste na to rekly? popr. Rekla vam to nekdy dr? Byla jsem dost v soku ale. myslim si, ze to neni pravda, ze je to takový zastaraly nazor… :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8337
7.5.20 16:30

@Aneší je to blbost. Mne vsechny tri deti prvniho pulroku pribiraly mesicne kilo. U nejstarsiho a prostredniho to dr chvalili a u nejmladsiho kterej byl nejmensi mela jina pediatra reci, at ho sidim s kojenim..no ano pani doktorko a v duchu to urcite :lol: Bylo leto horko a ja budu sidit kojence na mlice, to zrovna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat