Co se bude dít, až nahlásím týrání?

Anonymní
14.2.20 18:38

Co se bude dít, až nahlásím týrání?

Omlouvám se za anonym, také za téma, které je tu už několikrát, ale nenašla jsem odpověď na mou otázku. Také se omlouvám, že budu psát spíše obecně, než konkrétně.

Zjistila jsem týrání dítěte. Nejen fyzické, které je dost drsné, ale i psychické. Není to nějaký rozmar, jsem si naprosto jistá. To dítě se svěřilo mému dítěti. Také i s tím, že prý pokud někde něco řekne, bude to napříště ještě horší. Vím to ale i z jiných důvodů. Dítě není vlastní, ale svěřené do pěstounské péče.

Samozřejmě podám trestní oznámení. Zajímá mě ale, co se bude následovně dít? Ne mě, to je mi celkem jedno, jsem připravena na všechno. Ale co bude s tím dítětem? Policie, na kterou půjdu, to nejspíš nahlásí sociálce, která si to prověří. Troufám si tvrdit, že to dítě bude lhát (nevím, do jaké míry jsou schopni si zjistit pravdivost situace). Seberou se a odejdou. A co pak? Dítě dostane nařezáno, protože zcela evidentně něco někde řeklo. Je mi ukradený, že rodinu budou monitorovat, nebo kdesi cosi.. V té době, než dojdou k nějakému závěru se může kdovíco stát. Je nějaká možnost, že jim to dítě odeberou hned? Asi ne, asi jsem naivní.. Prosím budu ráda za každou radu nebo zkušenost.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

16890
14.2.20 18:41

Dle mých zkušeností…nic. dozor ODPODu :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.2.20 18:44
@jahuhudka píše:

Hmmm.. A že to nestačí, na to přijdou kdy? Až se stane opravdu něco vážného? Ale děkuji..

• Nahlásit
  • Citovat
16890
14.2.20 18:48
@Anonymní píše:
Hmmm.. A že to nestačí, na to přijdou kdy? Až se stane opravdu něco vážného? Ale děkuji..

U nás je rodinka 2 roky, asi 7× jsem volala OSPOD,3× policii
Nic se neděje, OSPOD mi jasně řekl, že budou dělat maximum aby rodina zůstala pohromadě. Zrovna slyším jak dítě cca hodinu brečí, už spíš jen sípe v koupelně. Jestli ho,,jen koupe,, nebo ho zmlátila, nebo je tam zavřené netuším.
Ale zas třeba co kraj to jiný přístup :zed: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4265
14.2.20 18:48
@jahuhudka píše:

Myslíš? Známá má dítě v pěstounské péči a mmj s ním chodí každý měsíc k psycholožce na kontrolu. Rikala, ze by si ho netroufla plácnout, ze jsou pod dohledem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16890
14.2.20 18:50

@brisco No u nás jde o bio rodiče, ale zkušenost mám tu nejhorší

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1042
14.2.20 18:51
@brisco píše:
Myslíš? Známá má dítě v pěstounské péči a mmj s ním chodí každý měsíc k psycholožce na kontrolu. Rikala, ze by si ho netroufla plácnout, ze jsou pod dohledem.

Teď byl soud s manželským párem co týral v pěstounské péči dvojčata několik let.
Evidentně to pod drobnohledem nemají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
PHV
1238
14.2.20 18:52

@jahuhudka Ty kráso to je hrozný 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.2.20 18:56
@brisco píše:

Tak asi jak kde, nebo jak s kterým dítětem, moje maminka je taky pěstounka a socialka musí prý chodit na kontrolu 2× ročně.. Nebo podle potřeby. Ale oni určitě nemaj potřebu. Rodina působí spořádaně. Kdybych to nevěděla, ani by mě nenapadlo, že se něco děje..

• Nahlásit
  • Citovat
15843
14.2.20 19:00
@Anonymní píše:
Omlouvám se za anonym, také za téma, které je tu už několikrát, ale nenašla jsem odpověď na mou otázku. Také se omlouvám, že budu psát spíše obecně, než konkrétně.

Zjistila jsem týrání dítěte. Nejen fyzické, které je dost drsné, ale i psychické. Není to nějaký rozmar, jsem si naprosto jistá. To dítě se svěřilo mému dítěti. Také i s tím, že prý pokud někde něco řekne, bude to napříště ještě horší. Vím to ale i z jiných důvodů. Dítě není vlastní, ale svěřené do pěstounské péče.

Samozřejmě podám trestní oznámení. Zajímá mě ale, co se bude následovně dít? Ne mě, to je mi celkem jedno, jsem připravena na všechno. Ale co bude s tím dítětem? Policie, na kterou půjdu, to nejspíš nahlásí sociálce, která si to prověří. Troufám si tvrdit, že to dítě bude lhát (nevím, do jaké míry jsou schopni si zjistit pravdivost situace). Seberou se a odejdou. A co pak? Dítě dostane nařezáno, protože zcela evidentně něco někde řeklo. Je mi ukradený, že rodinu budou monitorovat, nebo kdesi cosi.. V té době, než dojdou k nějakému závěru se může kdovíco stát. Je nějaká možnost, že jim to dítě odeberou hned? Asi ne, asi jsem naivní.. Prosím budu ráda za každou radu nebo zkušenost.

a kolik je dítku? a dala se podchytit nějaká konkrétní situace? nějak získat např. fotky modřin, nebo toho, jak mu ubližují? že by jsi se k něčemu nachomítla a nahlásila a popsala to z pozice dospělého? nevím, co přesně popisuje tvému dítku…co lékař? škola?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.2.20 19:01

Teď si tak říkám, jestli se na to nemám radši vyprdnout. Vím že mám oznamovací povinnost.. Ale pokud s tím nikdo nic neudělá, tak to tomu dítěti ve finále jen ublíží.. Ach jo..

• Nahlásit
  • Citovat
16890
14.2.20 19:04
@Anonymní píše:
Teď si tak říkám, jestli se na to nemám radši vyprdnout. Vím že mám oznamovací povinnost.. Ale pokud s tím nikdo nic neudělá, tak to tomu dítěti ve finále jen ublíží.. Ach jo..

U nás nejvíc zabralo (na chvíli) že jsem přímo,,vyhrožovala rodičům dětí. Policií a OSPODem. Jenže, pak, když jsem je volala a oni zjistili, že se jim nic nestane, mají mě i ostatní na háku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
86733
14.2.20 19:05
@jahuhudka píše:
U nás je rodinka 2 roky, asi 7× jsem volala OSPOD,3× policii
Nic se neděje, OSPOD mi jasně řekl, že budou dělat maximum aby rodina zůstala pohromadě. Zrovna slyším jak dítě cca hodinu brečí, už spíš jen sípe v koupelně. Jestli ho,,jen koupe,, nebo ho zmlátila, nebo je tam zavřené netuším.
Ale zas třeba co kraj to jiný přístup :zed: :nevim:

To je katastrofa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1275
14.2.20 19:06

@jahuhudka to je strašné :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.2.20 19:08
@Keyllah píše:
a kolik je dítku? a dala se podchytit nějaká konkrétní situace? nějak získat např. fotky modřin, nebo toho, jak mu ubližují? že by jsi se k něčemu nachomítla a nahlásila a popsala to z pozice dospělého? nevím, co přesně popisuje tvému dítku…co lékař? škola?

To nevím, jak bych získala fotku.. Dítě prakticky nemarodi, nevím, jak často s ním chodí k lékaři. Je mu 10. Ve škole si nejspíš ničeho nevšimli, nejeví typické známky tyraneho dítěte, je veselé, hravé, kolektivu se nestraní.. Z mého hlediska to jen tak někoho nenapadne.. Mě by to taky nenapadlo..

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama