Co se dá dělat na rizikovém těhotentství?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tejule
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 21.01.17 16:25
co se dá dělat na rizikovém těhotentství

Ahoj holky,

Ocitla jsem se ve 14 tt. na rizikovém těhotentsví z důvodu mého vyššího TK, na což jsem absolutně nebyla přpravená. Do práce už mě z 90% na plný uvazek nepustí. Max zkrácený, což mi zase bylo vysvětleno jako dost ztrátové na mateřské. Takže se opravdu pomalu smiřuju s tím, že 5 měsícu budu sedět doma. Nevíte co by se dalo na PN dělat? Nějaka práce z domova, brigáda, nic náročného, mám klidový režim, ale jsem doma 14 dnů a už je mi to dlouhé. :/.
Díky za rady. :zed:

Reakce:

nozu
Extra třída :D 11665 příspěvků 21.01.17 16:29

@Tejule a nemůžeš se v práci domluvit na úpravu pracovní doby, že bys část měla jako homeoffice? Tohle by bylo řešení. Jinak asi zabavit se třeba samostudiem, vybíráním výbavičky atd…

Heivka
Závislačka 3198 příspěvků 21.01.17 16:41

Naučte se plést nebo háčkovat, zkoukněte všechny filmy a seriály co jste kdy chtěla vidět, navařte si jídlo do zásoby, udělejte si rodinná fotoalba, dopřejte si domácí luxusní péči (masky, zábaly,…), držím palce, taky by mi doma „hrabalo“.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2321 příspěvků 21.01.17 16:42

V práci na DPČ/DPP? Ať už z domu nebo docházet…

Tejule
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 21.01.17 16:48

Bohužel. Jsem zdravotní sestra. Všechny moje kamarádky říkají jak si to uživaj, ale já mov ne. Asi si zvyknu :) co bych pro mimino neudělala

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1123 příspěvků 21.01.17 16:51

@Tejule šlo by pracovat z domu? já tak řešila část doby, kdy jsem „správně“ (=podle dr) měla být doma na rizikovém.

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1123 příspěvků 21.01.17 16:51
@Tejule píše:
Bohužel. Jsem zdravotní sestra. Všechny moje kamarádky říkají jak si to uživaj, ale já mov ne. Asi si zvyknu :) co bych pro mimino neudělala

aha, tak to by fakt nešlo :mrgreen:

sakota
Kelišová 5499 příspěvků 21.01.17 17:10

Zvykneš si. Taky mi nejvíc hrabalo kolem dvou, tří týdnů, co jsem byla doma. A pak jsem prostě začala čučet na seriály a spát, hodně moc spát a odpočívat, protože to je na pár let naposled. :D Taky tak doma poklízet opatrně, nějaký nábytek postěhovat a upravit (teda sehnat si někoho, kámošku, příbuzného, kdo to udělá pod tvým dohledem za tebe), ve vycházkách výbavičku, návštěvy… ono se to poddá. ;)

Tejule
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 21.01.17 17:22

Tak mě holky ještě napadlo, nemáte některá zkušenost s prací z domova, jako je to zakládání do obálek či tak? Četla jsem že na dohodu když jsem v PN pracovat můžu, ale nemůžu vykonávat stejnou profesi na kterou mám PN.

Ginuš
Hvězda diskuse 37931 příspěvků 21.01.17 17:33

@Tejule byla jsem doma od začátku těhotenství, koukala jsem na tv, kecala na emiminu zkus si tu najít holky co jsou těhotné podobně a kecat s nima, četla si. Háčkovat jsem nemohla bo jsem musela ležet a v leže to nešlo - tak zkus to, háčkování, pletení. Držím palce, ať ti to uteče a ať je vše v pohodě.

Ester13
Kelišová 5818 příspěvků 21.01.17 17:38

Já se začala učit švédsky. :) Takže jazyky, ve Tvém případě třeba studovat psychologii dle Tvého zaměstnání (vývojovka, psychopatologie, geriatrie…).

VercaKk
Kecalka 295 příspěvků 21.01.17 17:48

Jj to co je výše a hlavne si to uzivej dokud to jde :-D ja byla taky na rizikovem a ted uplne lituju ze jsem se všem smála, kdyz mi říkali at spim a odpocivam ze mi to pak bude chybět :-D ty jo..a ono mi to fakt chybí :-D :-D

sakota
Kelišová 5499 příspěvků 21.01.17 17:51

@VercaKk Uplne presne stejne! Akorat teda stejne to, co jsem naspala, mi ted vubec nijak nepomaha. :D

VercaKk
Kecalka 295 příspěvků 21.01.17 21:01

@sakota :mrgreen: :mrgreen:

Váš příspěvek
Reklama