Co se dá ještě tolerovat v péči o dítě?

Anonymní
23.5.16 09:38

Co se dá ještě tolerovat v péči o dítě?

Ráda bych znala názor více lidí, co se dá ještě tolerovat, když Vám někdo hlídá malé dítě. Předem právě říkám, že se nejedná o někoho, kdo v mých očích dělá všechno špatně, nemám ho ráda atd, snažím se brát všechno sportovně a nehrotit to, ale někdy mi to už přijde trochu na hraně.

Jedná se o moje rodiče a syna (3 roky), mají se navzájem rádi, berou si ho na víkend cca 1× za 2 měsíce, občas na delší dobu, třeba v létě na týden. Moji rodiče mají tak trochu jinou formu života, moc neuznávají úklid, takže všude prach, dost špíny, takové té desetileté, plesnivá vana, upatlaný a ještě horší záchod, všude všechno poházené, nevytřeno, lepí se tam zbytky na nohy na podlaze… nechtějí to měnit, nepřijde jim na tom nic divného, naopak jim přijde, že lidi, co maj doma uklizeno jsou kravaťáci, co se jen přetvařují, že bordel má doma každej… urazí se až do morku kostí, kdybych to vytkla. Takže to přehlížím. Oba doma kouřej - když tam přijedu se synem, tak chodí na balkon, ale vím, že když tam nejsem, kouřej normálně v pokoji s ním.

To, že ho krmí čokoládama k snídani a vysočinou k obědu bych brala jako to nejmenší.

Byl u nich 4 dny a ani jednou mu nevyčistili zuby, prý proč, že stejně ještě večer jedl a prostě nebyl čas (nečistí si je moc ani oni). Neposílají ho umýt si ruce po WC (doma máme umyvadlo na WC, takže je na to naučený, tříleťák se moc neangažuje sám si jít umýt někam ruce)… Občas, tak 50:50 ho vrátí po hlídání nemocného, ale to může být náhoda.

Všechno to toleruju, mají se navzájem rádi, syn je má moc rád, je u nich rád, schvaluju to, že babičky rozmazlují, ale přijde mi to někdy na hraně. Jednou za 2 měsíce to přežije, posílí v bordelu imunitu, stláská nějaký hnusy a doma zase najedeme na normální režim.

Oni jsou prostě jiní - myslí si, že lidi, co mají doma uklizeno, jezdí na výlety, chodí s dětmi na zmrzlinu, sportují, mají v životě řád, pravidelnost, že je to všechno velká blamáž a přetvářka a že to, jak žijí oni, je normální.

Tolerovali byste to stejně jako to zatím dělám já, když víte, že vztah je oboustranný, akorát oni jsou prostě z jiného těsta?

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

18429
23.5.16 09:44

Jedine co by mne vadilo, by byla ta plisen a koureni. Jinak jsou to podminky jak za nas na taborech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20734

Nepslala bych díě někem, ke se kouří v bytě, kde mu nečistí zuby. A to ani jedno za 2 měsíce na víkend a jednou za rok na týden.
Bordel doma, teda asi až na plíseň, bych asi jednou za čas zkousla, i to šílené stavování tříleťáka (pokd z toho dítě nemá zaívací problémy).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
536

Ahoj, jestli ho mají rádi, tak bych něco tolerovala, tohle mi přijde už dost, no. Ale pokud je to „jen“ špína, o jídle a kouření bych si s nimi promluvila, nebo mu dovez třeba přesnídávky nebo navařeno, to by se také urazili? Nám syna po pár dnech vrátila s tak urputnou zácpou, (čokoláda a jiné nezdravé pokrmy), že chudáček musel až na klystýr.. Takže tady to hraničí s jeho zdravím a to by mi už vadilo víc než neutřený prach (byť u tchýně dávám děti sednout na záchod jen na papír jak někde u cizích). A nebo, že by hlídali u vás doma?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.5.16 09:47

Až na to kouření pod nos dítěti bych to tolerovala. Tříleták to přežije, vlastní zkušenost a časem si udělá svůj názor. Ten vztah k prarodičům je dost jedinečný. Dost podobně to měl můj táta, umřel docela brzo a dceři je pořád líto, že nemá milovaného dědečka, to že si nečistil zuby ji nijak nedradilo. Já se snažila, aby spolu byli co nejvíc venku a ne v uleptaným bytě. Zas ona milovala vyprávění, vysvětlování a nato byl táta opravdu dobrý. Celkově bych řekla že vnuci a vnučky jsou tolerantnější než vlastní děti k rodičům - já z toho občas nerva chytla.

• Nahlásit
  • Citovat
15577
23.5.16 09:47

Pokud bych věděla, že snaha o změnu by vedla k tomu, že by se s klukem nakonec přestali vídat, tak bych raději mlčela. A z tvého popisu mi přijde, že by to tak nakonec skončilo.

Asi bych zatla zuby a pod heslem „co tě nezabije, to tě posílí“ dál pokračovala v najetém režimu. Jak píšeš, jednou za dva měsíce se to dá přejít, kdyby to bylo každý víkend, už bych na to nepřistoupila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
868
23.5.16 09:50

Jsem také babička a zdůrazňuju, že nijak extra puntičkářská na uklízení..Myslím ale, že na čištění zubů - aspoň večer před spaním a umytí rukou po wc bys měla nekompromisně trvat - poprosit o opravdu dodržování. Ten „jídelníček“ už bych asi neřešila, když to není trvale, tak to dítě „přežije“ no a bordel v bytě - to je asi také „jedno“. Ale prostě na těch zubech a rukou bych TRVALA!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
868
23.5.16 09:51

Jo a ještě nekouřit před dítětem - to jsem zapomněla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.5.16 09:52
@Kakika píše:
Pokud bych věděla, že snaha o změnu by vedla k tomu, že by se s klukem nakonec přestali vídat, tak bych raději mlčela. A z tvého popisu mi přijde, že by to tak nakonec skončilo.Asi bych zatla zuby a pod heslem „co tě nezabije, to tě posílí“ dál pokračovala v najetém režimu. Jak píšeš, jednou za dva měsíce se to dá přejít, kdyby to bylo každý víkend, už bych na to nepřistoupila.

Super, jsem ráda, že mě někdo pochopil. To, že je to za hranicí víme všechny, ale radši mít babičku v bordelu a se salámem nebo žádnou?

Hlídání u nás doma nepřipadá v úvahu, oni s ním chtějí trávit čas po svém, jejich stylem. Zas na druhou stranu je smutný, že kdybych jim to všechno řekla, co mi vadí, tak by se tolik urazili, že by si ho fakt asi nebrali vůbec, prostě bych je „pokořila“, případně by mi to dali ještě sežrat stylem „no bysme si ho chtěli vzít, ale když tobě jako paní dokonalé furt něco vadí“…

• Citovat
  • Upravit
Anonymní
23.5.16 09:53
@mamoch píše:
Jsem také babička a zdůrazňuju, že nijak extra puntičkářská na uklízení..Myslím ale, že na čištění zubů - aspoň večer před spaním a umytí rukou po wc bys měla nekompromisně trvat - poprosit o opravdu dodržování. Ten „jídelníček“ už bych asi neřešila, když to není trvale, tak to dítě „přežije“ no a bordel v bytě - to je asi také „jedno“. Ale prostě na těch zubech a rukou bych TRVALA!

Ok, zjistila bys, že mu ty zuby stejně nečistí, takže bys tam to dítě přestala dávat s tím, že je to jediný jejich styk?

• Citovat
  • Upravit
5028
23.5.16 09:54

Kouření by bylo pro mě nepřekonatelné, přitom jde jen o to vyjít na balkon. A čistění zubů by mi taky silně vadilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2484
23.5.16 09:55

Me by vadilo jen to koureni diteti pod nos, vse ostatni bych prezila. To jedine bych jim vytykala a nutila, aby pred deckem nedelali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26750
23.5.16 09:58

Vadilo by mi vsechno, ale kousla bych to, kdyz je tam kluk spokojenej. Jednou za cas to prezije, jak spinu, tak jidlo a i ty zuby no…ale co bych nedala je to koureni v jedne mistnosti s ditetem. Ac sama /ted byvala/ kuracka, na toto jsem echt vysazena a pres to by u me vlak nejel a bohuzel by to byl i duvod, proc navstevy zrusit :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
868
23.5.16 09:59
@Anonymní píše:
Ok, zjistila bys, že mu ty zuby stejně nečistí, takže bys tam to dítě přestala dávat s tím, že je to jediný jejich styk?

Myslím, že by po vysvětlení, že je to opravdu nutný, třeba čistit začali. Ono totiž v mé staré generaci nebylo úplně běžné čistit dětské zoubky -třeba by to opravdu pochopili- kdybys jim to i ukázala, jak mu mají zoubky čistit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
23.5.16 10:02

Píšeš, že jsou to tvoji rodiče… takže jsi v tom vyrostla a nezanechalo to na tobě žádné následky, ani tě to nezabilo… to kouření se mi moc nelíbí, v tomto směru bych jim něco řekla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama