Co se dá zjistit o člověku, který mě žádá o přátelství na FB

Anonymní
30.1.20 11:26

Co se dá zjistit o člověku který mě žádá o přátelství ví na tb

Dobrý den, ať hledám jak hledám nikde jsem nenašla. Když mě někdo požádá o přátelství na fb co se o něm mohu dozvědět, jestli jen to co má na profilu atd nebo třeba, IP adresu atd. Dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4292
30.1.20 11:33

Jen to, co sám zveřejní. A je to dobře. Na co chceš IP adresu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
30.1.20 11:38

Nechci IP adresu, jen jestli se dá zjistit kdo opravdu o to přátelství žádá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
116
30.1.20 11:40

Ip adresu nezjistite, to pouze samotný uživatel který ma přihlašovací údaje. Samozřejmě fb ip vi ale nikdo vám to neřekne. Co je to za dotaz? :lol: tak ho neprijimejte když nevite kdo to je

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10386
30.1.20 11:44

Nepřijímej žádosti od lidí které neznáš :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4292
30.1.20 11:45

@Nela1985 když nevíš, kdo to je, tak tu žádost vymaž a je vymalováno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25631
30.1.20 11:46
@Nela1985 píše:
Nechci IP adresu, jen jestli se dá zjistit kdo opravdu o to přátelství žádá

Tak si dávej do přátel jen lidi co znáš :nevim: jako osobně znáš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2654
30.1.20 11:48

Chápu možná dotaz: Stává se, že si někdo založí falešný profil jménem někoho jiného (řekněme na příklad jménem populárního spolužáka) a potom se od oslovené osoby snaží po chatu vyzjistit buď nějaké kompromitující info a nebo se prostě jen baví tím, jak mu na to daná osoba naletěla. Pořípadě to s gustem rozšíří například mezi spolužáky… Zkrátka cyber šikana…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
30.1.20 11:57

Ano přesně tak, myslím, že je to falešný profil člověka který ví že do přátel by jsem si ho nikdy nepřidala, tak založil tenhle, přidal lidi které znám..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
116
30.1.20 12:00
@Nela1985 píše:
Ano přesně tak, myslím, že je to falešný profil člověka který ví že do přátel by jsem si ho nikdy nepřidala, tak založil tenhle, přidal lidi které znám..

Tak si ho pridejte a zeptejte se na věci které by věděla jen ta reálná osoba. Pokud nejsou super přátelé tak ho nachytáte

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
116
30.1.20 12:02

Třeba tak jak se má tvoje…sestra, pes, atd… když víte že psa nema nebo ani sestru.. pokud znáte tu osobu na profilu lépe než ten kdo si myslíte že se za něj vydává máte vyhráno

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2777
30.1.20 12:04

Do přátel na fb si dávám jen lidi, které znám osobně a jsou mi blízcí. Třeba ani kolegy z práce si nepřidávám hned, nejdřív je potřeba navázat nějaký vztah. Pokud si nejsem jistá, jestli je profil pravej nebo falešnej, položím dotyčnému otázku, na kterou známe odpověď jen my dva a je to. Pokud někoho na fb v přátelích mít nechci (i když ho znám osobně), tak mu to prostě řeknu/napíšu a dám mu na sebe kontaktní email a pokud je to nutné, může mne kontaktovat přes něj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2654
30.1.20 12:04
@Nela1985 píše:
Ano přesně tak, myslím, že je to falešný profil člověka který ví že do přátel by jsem si ho nikdy nepřidala, tak založil tenhle, přidal lidi které znám..

Pokud máš ten pocit, pravděpodobně to tak bude. Nedávno se to stalo dceři kamaradky. Falesny profil sympatickeho spoluzaka zrejme ve skutecnosti zalozila jejich spoluzacka za ucelem toho, aby z ni tahala informace o jinych holkach (jakoze ja te miluju a holky jsou blby) a pak napraskala spoluzackam, co o nich takto postizena divcina rekla. Hnus. Ve skole dporucili se obratit na policii.

Zjistis to jedine kdyz se zeptas osoby, ktere by profil mel byt. Mozna i kdyz se stydis, ziskas jeho sympatie tim, ze mu reknes, ze se za nej bezostysne nekdo vydava.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23974
30.1.20 12:17
@Anettgizmo píše:
Tak si ho pridejte a zeptejte se na věci které by věděla jen ta reálná osoba. Pokud nejsou super přátelé tak ho nachytáte

ani si ho nemusí přidávat.

Zakladatelko, můžeš tomu profilu napsat zprávu, aniž by sis ho přidala do přátel. A tam se pozeptej na co potřebuješ, abys zjistila pravost účtu…já nevím, fotku na určitém místě atd. Za koho se „možná“ ten profil vydává? Ještě by bylo řešením danou osobu oslovit osobně a zjistit, jestli žádost poslal.
Já si třeba na FB mezi přátele lidi, co osobně neznám, přidávám v mizivém množství případů.. :nevim:
Zrovna teď mi někdo poslal žádost, já podle fotky nevím, ale má v přátelích pár mých kamarádů…taky sem mu napsala, kdo je…nepřidávám si lidi automaticky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat