Co se děje na ÚP, když jsem těhotná?

Peltaga
10.11.20 12:31

Co se děje na ÚP, když jsem těhotná?

Poslední dva roky jsem kvůli studiu byla samoplátce zdravotního pojištění. Dokázala jsem si při studiu na něj vydělat. Stálou práci jsem ale neměla. Studovat jsem začala až po pár letech praxe, potřebuju si doplnit VŠ vzdělání. Ted jsem těhotná a budu muset na úřad práce, protože nemůžu pracovat v mém oboru, v kterém jsem vzdělaná a v kterém jsem po dobu studia brigádničila, tudíž si na pojištění už sama nevydělám. Zajímalo by mě, jestli s tím má některá zkušenost, jestli vás i přesto hnali k zaměstnavatelům a jak je to po porodu s ÚP, jestli tam mám pak zůstat, nebo se vyřadit? Na mateřskou nemám nárok.
Děkuju všem za informace. Pokud jsem na něco zapomněla, dodatečně odpovím. :*

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18281
10.11.20 12:34

Práci si můžeš hledat i jako těhotná a tak k tomu bude přistupovat UP a měla by jsi to udělat i ty. Po porodu nastoupíš na rodičák a budeš pobírat rodičovský příspěvek…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32878
10.11.20 12:51

Záleží, na jakou narazis úřednici. Formálně tu práci hledat musíš a musíš doložit na UP, že sis práci hledala, k tomu stačí mail.
Jsou i rozumné úřednice, se kterými se domluvíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.11.20 12:56

Ahoj, k zamestnavetelum te urcite hnat nebudou, jelikoz ted v dobe covidu jsou navstevy na up velice omezene a uprednostnuje se hlavne telefonicka a elektronicka komunikace.

• Citovat
  • Nahlásit
801
10.11.20 13:28

Já teď byla dva měsíce na ÚP mezi prací a PPM. Bála jsem se, že budu muset chodit na pohovory, ale naštěstí jsem nemusela. Nikdo po mně nic nechtěl. Ale já jsem teď v době covidu prakticky nezaměstnatelná. A těhotnou tě stejně nikdo chtít nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
10.11.20 13:34

Ahoj, taky jsem byla těhotná na ÚP, nikam mě neposílali, docházela jsem jednou za měsíc na konci v první vlně už jen telefonovala. Z ÚP jsem se odhlásila ve chvíli kdy mi přiznali rodičovský příspěvek. Akorát já teda byla na ÚP už od druhého měsíce a práci chtěla, nicméně nesehnala ani na vlastní pěst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Peltaga
10.11.20 14:09

Dobře, děkuju všem za odpovědi :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
131
10.11.20 14:23

@Fairushka ahoj, mám to teď stejně s tím že tam musím chodit.. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat