Co se děje potom, co přestane srdíčko bít?

21
26.5.20 08:33

Co se děje potom, co přestane srdíčko bít?

Ahoj,

jsem poprvé těhotná a stáří miminka je 8t+1d. Minulý čtvrtek jsem byla na kontrole a srdíčko bilo. Za celou dobu jsem jen 1× zvracela a byla příšerně unavená a hlavně mě bolely pořád prsa. Včera mě prsa přestaly bolet a teď mám i záchvaty sugesce, že jsou najednou i menší, ne tak nalitá. A samozřejmě jsem začala pročítat články na internetu, jak některým ženám jejich miminko přestalo v prvním trimestru bít srdčíko. Což byla chyba, jsem vyděšená. Takže, co mám říct gynekologovi, aby mi udělal ještě jeden ultrazvuk a nebyla za úplnou plašící krávu? Protože na screening jsem objednaná až 25.6., což do té doby mi exploduje mozek. Od rána jsem si na prsa šáhla asi 58× a zkouším zdali ucítím citlivost. Dokonce jsem se donutila sníst ovoce, po kterém jsem poprvé zvracela. Prostě a jednoduše mám strach a tak trochu blázním.

Jo a hlavně, všude čtu že se tohle neštěstí stalo plno ženám, ale nikde jsem nedočetla, co se děje potom, co se to zjistí? To potom samovolně krvácí žena nebo musí na chirurgický zákrok nebo co se děje.

Jinak mě břicho nebolí, nemám výtok ani nešpiním, nekrvácím.
Díky za odpovědi.
PS: Ano, jsem tak trochu kravka, co vyšiluje :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17129
26.5.20 08:37

Prosimte uklidni se, ta hysterie je pro mimčo škodlivá. Pokud by se stalo tak stejně nic neuděláš, buď by to odešlo samo, nebo by tě dr objednal na zákrok. Ale neni důvod plašit, příznaky se můžou objevovat a mizet v průběhu celého těhotenství, ani žádné mít nemusíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12118
26.5.20 08:38

Nevysiluj, priznaky nejsou spolehlivy ukazatel vubec niceho. A nauc se cekat, ja furt rikam, ze „cekam dite“ pochazi z toho, jak furt clovek ceka, jak to dopadne. Vem si, ze jeste ne tak davno zadne ultrazvuky nebyly a zenske proste musely cekat, co bude.
Jinak k dotazu - pokud k tomu dojde, nekdo zacne krvacet brzy, u nekoho to trva dlouho a zvoli se radeji chirurgicky zakrok. Taky samovolny potrat nekdy neporobehne uplne dobre a stejne se to chirurgicky docistuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
88
26.5.20 08:40

@romankased nejsi kravka, já to chápu. Teď ti ale nezbyde nic jiného, než vydržet, moc to takhle že začátku neovlivnis. Ano, stává se, že se plod přestane vyvíjet, ale taky se stává, že se to povede do zdárného konce ;) je možne, že příznaky necítíš, protože je moc hlidas. Já jsem třeba za celé těhotenství zvracela jen dvakrát, prsa mě moc nebolela a dcerku jsem donosila. Ještě mě napadá, že by ti mohl doktor udělat utz za poplatek, nevím, jak to u vás funguje. Ale je otázka, zda se pak nebudeš bát neustále, ty úzkosti potom docela narůstají. I když to chápu, v těhotenství je žena většinou úzkostnější. Jinak, nemám zkušenost, ale pokud žena potratí, tak mám pocit, že je buď revize dělohy nebo se může chvíli počkat, zda se tělo zbaví neživého plodu samo.
Držím palce, ať je vše ok!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
26.5.20 08:44

Děkuji moc. Já se teda uklidním a budu si vtloukat do hlavy, že se nic neděje, dál si hladit bříško a nic neřešit :srdce: a uvidím co pak :srdce: :srdce: tak díky za podporu :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
PHV
1282
26.5.20 08:46

Ja to taky tak měla u první. Jela jsem na gyndu a zalhala, že jsem trochu zakrvácela. Doktor udělal ultrazvuk a srdíčko bilo jako zvon :srdce: Dnes jsou tomu srdíčku 4 roky :lol: U druhého těhotenství jsem tyhle záchvaty už neměla :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50420
26.5.20 08:52

Mám za sebou čtyi těhotenství, dvě s dobrým koncem. Nejvíc blbě mi bylo a nejvíc příznaků jsem měla v to, co skončilo v 8.tt. A to i ve chvíli, kdy jsem věděla, že už e to v háji. Naopak v obou prosperujících to bylo nahoru dolů, jeden den prsa velká a citlivá, druhý den splaskla a nic. Hormony lítají. Ono nějaký falešný uklidňování od doktor e na nic, stejně ti to zas bude den po ultravuku v hlavě šrotovat. Co se má stát, stane se, tak si užívej těhotenství a počítej s tím, že v klidu už nebudeš nikdy. S dětma fakt nikdy, babičce musel její padesátiletý syn volávat, že od ní dorazil autem domů v pohodě ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1256
26.5.20 08:55

Tak zavolej doktorce, řekni ji že ti zmizeli příznaky, a požádej ji jestli by ti nemohla zkontrolovat srdíčko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10876
26.5.20 08:56

@romankased NEČTI :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14220
26.5.20 09:05

@romankased Prosím tě, buď ráda, že se ti udělalo líp. Co bych za to teď dala :) První trimestr je vždycky buď a nebo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3035
26.5.20 09:14

Jestli si fakt tak nervni zajed si na pohotovost, rekni ze mas krece a oni te vysetri. Az uvidis :srdce: tak se zas uklidnis. :palec: Uzivej si ze ti je lip, ja nemuzu nic jak mi je zle. Preju pohodove tehotenstvi. :mavam: kačka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
452
26.5.20 09:15

Nic se neděje, já jsem v 20 týdnu a na začátku jsem taky měla jeden den prsa citlivý a další den jako bych ani těhotná nebyla a opakuje se mi to do teď. Za celou dobu jsem nezvracela ani jednou, špatně mi bylo celkem asi 2×. U každýho je to těhotenství jiný, tak buď ráda, že ti je dobře.
Tímhle nervováním tomu mimču určitě neprospěješ, tak si nejspíš zakaž čtení článků a diskuzí kolem potratů na internetu. Ono těch možností, jak se může ledacos pokazit je hodně, ale podívej se kolem sebe, kolik lidí se narodilo ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2782
26.5.20 09:23
@Safrik píše:
Jestli si fakt tak nervni zajed si na pohotovost, rekni ze mas krece a oni te vysetri. Az uvidis :srdce: tak se zas uklidnis. :palec: Uzivej si ze ti je lip, ja nemuzu nic jak mi je zle. Preju pohodove tehotenstvi. :mavam: kačka

To je super doporučení, jak často tam bude jezdit? Běžné kontroly u gyn jsou 1× měsíčně. Vydrží to, nebo tam bude lítat každý týden?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3035
26.5.20 09:26

@mackA159 Nevidim duvod aby si tam nezajela kdyz je v takovym stresu, vsak tobe to neradim. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2782
26.5.20 09:28

Naprosto normalni že příznaky odchází a přichází… Okolo toho 9tt už mi nic nebylo, a těhotenství v pořádku. Jestli máš pochybnosti tak zavolej svému dr a řekni že bys ráda o kontrolu. Nevymyslej si že krvácís nebo máš krece, rekni to narovinu. Mě doktor říkal že kdybych cítila že není něco ok, že mám klidně přijít… Na pohotovost bych stím nejela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama