Co se děje v hlavě synovi(5)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.17 22:39
Co se děje v hlavě synovi(5)

Už jsem tady řešila několikrát že syn je vzteklý, hysterický, cholerik…zkoušela jsem vše možne, nyní měsíc praktikuji že nekřičím, trpělivě vysvětluju..(synovi jsem se vždy věnovala, mazlime se, čili neměl by být nějak frustrovaný myslím…) Občas mě syn ale opravdu překvapí svým chováním…je mi z toho uzko…šli jsme dnes ze školky v dobre nalade a syn mi říká „mami to je divný že je na zastávce tolik lidí“ a já mu na to odpověděla „to není divný vždyt je pátek a tak lidi jedou na výlet…“ načež syn si sundal čepici mrsknul s ní na zem začal si slíkat bundu začal křičet..já koukala jak opařená…klidnila jsem ho..a když se uklidnil a ptala jsem se co ho tak rozčílilo tak mi řekl „ty jsi mě naštvala! protože jsi neřekla že je to divný!“ 8o 8o :roll: celou cestu pak prudil až domu… doktorovi jsem to říkala už víckrat že se mi jeho chování nezda a on vždy že to bude ok…ale mě se to už zda divný v tomhle věku aby se takto divne choval…

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Uživatel je onlinesmurfka
Nadpozemská drbna 29601 příspěvků 22.12.17 22:42

Tak se objednej se synem na psychologické vyšetření..( pedagogicko psychologická poradna )..a uvidíš co ti řeknou.. :nevim:
mi mu do hlavy nevidíme..
taky jdu ted se synem v lednu 5,5 let

Netopýr1
Zasloužilá kecalka 571 příspěvků 22.12.17 22:45

Tak možná je jenom víc vzteklej no, jak na to reaguješ? Jinak já bych ho asi neklidnila, šla bych pryč. Kde nejsou diváci, není divadlo. Ať se klidně zblazní. Ale na pětileté dítě je to poněkud zvláštní chování. Možná by konzultace s psychologem nebyla od věci.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.17 22:46

@smurfka ja pujdu taky v lednu protože chci odklad - tak se tam zeptám…bude mu 6 v srpnu a blbe mluví plus tedy nezvládá emoce…

Nadpozemská drbna 29601 příspěvků 22.12.17 22:48
@Anonymní píše:
@smurfka ja pujdu taky v lednu protože chci odklad - tak se tam zeptám…bude mu 6 v srpnu a blbe mluví plus tedy nezvládá emoce…

no tak se tam rovnou objednej..nevím jestli kvuli odkladu probíhá i takové vyšetření. Mi půjdeme kvuli odkladu znova ještě v březnu nebo kdy..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.17 22:49

@Netopýr1 ..dřív jsem křičela, nebo se snažila odvest pozornost..nemělo to žadny efekt… dneska jsem prostě stála jak opařená a bylo mi to líto, bylo mi špatně z toho… pryč jsem jít nemohla protože to bylo u hlavní silnice…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.17 22:51

@smurfka A objednají mě bez něj nebo s nim?? já bych to nechtěla řešit prvotně před nim… to by vypadalo jakože žaluju - chtěla bych to nejdřív probrat sama s nakou tou pani jak to probiha u vas??

Nadpozemská drbna 29601 příspěvků 22.12.17 23:02
@Anonymní píše:
@smurfka A objednají mě bez něj nebo s nim?? já bych to nechtěla řešit prvotně před nim… to by vypadalo jakože žaluju - chtěla bych to nejdřív probrat sama s nakou tou pani jak to probiha u vas??

to nevím..objednávali jsme se v říjnu a první schuzku máme v lednu..takže jdem poprvé. Co jsem tak četla na těch stránkách, tak nejprve se probírá s rodiči - matkou, jaké jsou problémy, jak probíhalo těhotenství, ranné dětství, od kdy pozorujeme problémy atd..( dítě si asi mezitím hraje), jaký vlastně máme problém, co od nich chceme atd..
pak by měl někdo mluvit jen s dítětem ( nevím jestli je rodič v místnosti, nebo někde za skleněnou zdí ) zkoumá jak se chová, povídají si, dostává nějaké ukoly atd..no a z toho pak vzejde nějaká závěr…ale jak říkám, to jsem tak nějak četla, osobně nevím, jdem poprvé..potom se budem ještě objednávat na odklad, ale třeba se domluvíme už na téhle schuzce a nepujdem znova nevím..ale myslím že pokud jde člověk jen kvuli odkladu tak se tohle vyšetření nedělá…na to bych se objednala zvlášt..a však můžeš po telefonu zjistit co a jak..jak to probíhá a tak :nevim:

Lucya.O
Kecalka 181 příspěvků 22.12.17 23:04

Zakladatelko…taky vám radim vyhledat odbornejsi péči než je dětský lékař.
přeci syn je uz predskolak a škola sebou nese spoustu úskalí které by mohl těžko snášet. Čím dříve zjistíte co syna přivádí do takových reakcí tím lépe pro vás a malého.
Konzulace s odbornejsim prvek bude jistě na místě.
Určitě bude vhodný i samotný rozhovor..dítě vs „lékař“.
A taky věc druhá…chová se jen tak ve vaší přítomností nebo jsou připomínky i z okolí (škola, pobyt u babičky atd)??

LaraA
Zasloužilá kecalka 536 příspěvků 22.12.17 23:09
@Anonymní píše:
Už jsem tady řešila několikrát že syn je vzteklý, hysterický, cholerik…zkoušela jsem vše možne, nyní měsíc praktikuji že nekřičím, trpělivě vysvětluju..(synovi jsem se vždy věnovala, mazlime se, čili neměl by být nějak frustrovaný myslím…) Občas mě syn ale opravdu překvapí svým chováním…je mi z toho uzko…šli jsme dnes ze školky v dobre nalade a syn mi říká „mami to je divný že je na zastávce tolik lidí“ a já mu na to odpověděla „to není divný vždyt je pátek a tak lidi jedou na výlet…“ načež syn si sundal čepici mrsknul s ní na zem začal si slíkat bundu začal křičet..já koukala jak opařená…klidnila jsem ho..a když se uklidnil a ptala jsem se co ho tak rozčílilo tak mi řekl „ty jsi mě naštvala! protože jsi neřekla že je to divný!“ 8o 8o :roll: celou cestu pak prudil až domu… doktorovi jsem to říkala už víckrat že se mi jeho chování nezda a on vždy že to bude ok…ale mě se to už zda divný v tomhle věku aby se takto divne choval…

Zkus knihy od Adele Faber + Elaine mazlish, treba Jak mluvit, aby nas deti poslouchaly… Treba neco z toho pomuze, aspon nez se objednate ????

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.17 23:41

Ahoj, také mám náročnějšího syna 4 roky. Už mě dost vyškolil.. a z mého laického pohledu ti můžu říct, že dítě jen odráží pocity rodičů. Nasává do sebe veškeré energie z rodicu a pak je musí vyjádrit. Tedy hlavně ty potlačené, aby ti je předvedl v plné kráse a ty jsi s tím sama něco udělala. Poradna ti dost pravděpodobně vůbec nepomůže, problém je v rodičích, musíš sama najít vhodné sebeléčení :andel:
Jo vím, že tohle nikdo slyšet nechce :)
A na té zastávce… tys vlastně popřela jeho pocit, že se mu zdálo, že je to divné.. A on z toho cítil že ho nerespektuješ. Už jsem se tak trochu naučila to nedělat, už bych řekla: No jo (potvrzení) a čím to asi bude? Možná tím že je pátek a jedou na výlet?
Tož tak, nechci moc poučovat 8o kdo to má rád že :)
HOdně štěstí!

Netopirek
Echt Kelišová 7759 příspěvků 23.12.17 00:01
@Anonymní píše:

Já byla s dcerou v říjnu, byly jsme tam kvůli poruše učení, takže možná trošku jiné než u odkladů.
Objedná vás oba. První si promluví s tebou bez kluka, ten zůstane v čekárně. Proč jste přišli, jestli už jste někde byli, jaký vidíš problém… Pak ti dá papíry co musíš vyplnit. Jsou tam informace o porodu, jestli se vyvíjel normálně (nepřeskakoval fáze..), jaká je situace v rodině, od narození do teď…

Mezitím si vezme kluka a vyšetří ho bez tvé přítomnosti. Holka musela dělat IQ test a pak jí zkoušela z učiva.

Potom tam jdeš zase ty, bez kluka, a ona ti řekne jak to vidí.

elot 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.17 00:02
@Anonymní píše:
Ahoj, také mám náročnějšího syna 4 roky. Už mě dost vyškolil.. a z mého laického pohledu ti můžu říct, že dítě jen odráží pocity rodičů. Nasává do sebe veškeré energie z rodicu a pak je musí vyjádrit. Tedy hlavně ty potlačené, aby ti je předvedl v plné kráse a ty jsi s tím sama něco udělala. Poradna ti dost pravděpodobně vůbec nepomůže, problém je v rodičích, musíš sama najít vhodné sebeléčení :andel:
A na té zastávce… tys vlastně popřela jeho pocit, že se mu zdálo, že je to divné.. A on z toho cítil že ho nerespektuješ. Už jsem se tak trochu naučila to nedělat, už bych řekla: No jo (potvrzení) a čím to asi bude? Možná tím že je pátek a jedou na výlet?
HOdně štěstí!

A kdy se to dítě naučí že v životě s ním všichni nebudou souhlasit? Úplně rukavičkách bych s dítětem taky nejednala. :think:

pppetulda22
Kecalka 215 příspěvků 23.12.17 02:39
@Anonymní píše:
HOdně štěstí!

No nevim jestli to je to prave reseni. Dite by melo vedet ze neco dela spatne. Znam rodice kteri meli syna a od decka i kdyz udelal neco spatne tak s nim rodice souhlasili a porad ho omlouvali.dnes mu je 28 a ma obrovsky problem prijimat kritiku, porad se urazi a mysli jsi ze se svet toci jen kolem neho a proto v praci nevydrzi dele nez 2 mesice jelikoz nevydrzi kdyz mu sef neco vytkne (vystridal uz tak 6 praci za 2 roky) a o partnerskem zivote uz radsi nemluvim protoze to je fiasko

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.17 04:22

Zakladatelko, plně tě chápu, máme to doma skoro stejné. Řeším s psycholožkou, bez efektu. Přikláněla bych se k názoru začít u sebe. Sama se víc snažím, kazí to občas manžel. Napřímo ti neodpovím, jak začít u sebe, ale sama vím, že já vztek neuměla zpracovat a v raném dětství to přenášela na dítě. Pomalými kroky se učím sama sebe ovládat a doufám, že tím pomůžu i svému dítěti, snad není pozdě.

Stránka:  1 2 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

V Afghánistánu padl rotný Tomáš Procházka. Byl to sympaťák, který miloval psy

Útok v provincii Herát, při němž zemřel dvaačtyřicetiletý rotný Tomáš... číst dále >

Socha Špinarové vznikla bez výběrového řízení. Proč její autor tvrdí opak?

Slavnostní odhalení bronzové sochy Věry Špinarové vyvolalo pořádný rozruch, a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Oblečení v dobových filmech bývá nesmyslné, říká historička

Od dětství ji zajímala móda, ale v praxi se k ní dostala až oklikou přes... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >