Co se dnes dává jako svatební dar?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lalelale
Závislačka 4460 příspěvků 05.05.19 17:45
Co se dnes dává jako svatební dar?

Ahoj, poradíte někdo, co se dnes dává jako svatební dar? Vdává se dobrá kamarádka, nevím, zda a co dát. Dávají už se spíš jen peníze? Nechci se jí přímo ptát, aby mi neřekla, že nechce vůbec nic :) Holky na poslední svatbě jsem byla před 15 lety, neporadíte mi některá, co čekat od svatby, která je na vesnici 300 kilimetrů od místa, kde většina lidí bydlí? Nevěsta zatím zná jenom termín a místo, tak by mě zajímalo, na co se připravit :oops: moc nevím, jak to bude fungovat, když tam všichni musíme dojet. Bývají tyhle svatby na víc dní? Nebo druhý den každý maže domů? Na takhle vzdálené svatbě jsem nikdy nebyla.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
stinga
Kelišová 6386 příspěvků 2 inzeráty 05.05.19 17:48

@Lalelale tak svatbu každý pojímá jinak, záleží jak to pojme kamarádka, jestli to bude na otočku nebo na noc, na víc dní asi fakt ne :)
a dárek - no určitě bych nedávala žádné povlečení a tak, to si dnes každý vybere sám, buď peníze nebo jestli kamarádku dobře znáš, tak určitě přijdeš na nějaký zajímavý neotřelý dárek

Paola21
Závislačka 4057 příspěvků 05.05.19 17:49

No předpokládám, že pro přespolní bude zařízeno přespání. Prober to nejlépe s kamarádkou. Jinak k tomu daru - já od kamarádek dostala poukaz do Tescomy, že si mám něco vybrat do výbavy. :)

vokishka
Extra třída :D 14322 příspěvků 05.05.19 17:49

Tak předpokládám, že jeden den večer přijedete, někde přespíte, druhý den svatba a další den domů. Pokud teda obřad není odpoledne, to stačí jet ráno ten den. My budeme mít v rodině takovou svatbu, snoubenci si přejí peníze (už spolu bydlí a byt mají nově vybavený).

09Veronika09
Kecalka 360 příspěvků 05.05.19 17:51

Peníze jsou ideální, nám je dali smotané do ruliček v lahvi s piskem a tak ruzne…vsem jsme rekli ze penize

Uživatel je onlineunuděná
Kelišová 7370 příspěvků 05.05.19 17:54

Ja bych se uplne normalne zeptala :nevim: Jak maji zarizene ubytovani, zda pro vsechny, nebo si mate zarizovat sami, kdy prijizdet, kdy odjizdet atd. Uprimne mi prijde zvlastni, ze jsi tyhle informace nedostala spolu s oznamenim, je to beznym zvykem. Stejne jako rict, co chteji za dar. Nekdo ma seznam, jinej chce penize. Pokud by rekla, ze nic nechteji, predpokladaji se automaticky penize.My obvykle davame finance nejakou osobni formou (ted zrovna kamaradi staveji barak, tak jsme jim penize dali do cihly) ;)

P4ja
Echt Kelišová 9051 příspěvků 05.05.19 17:57

@Lalelale Pokud nevíš, pak jsou peníze asi ideální. No a záleží, jestli spolu už žijí atd. Kdyby se třeba stěhovali, tak by se určitě sešel i poukaz třeba do Tesomy nebo tak.

Bubla_Bučková
Kelišová 6302 příspěvků 05.05.19 17:59

Peníze, vtipně nebo do obálky ;) určitě vám dá kamarádka vědět dopředu, jak s přespáním atd. bývá zvykem, že je zajištěno, ale platíte si ho sami, tak třeba místo 1500 dáš 1000 a zaplatíš ubytování. Tipuju, že to bude nějaký to všechno na jednom místě a vymakany, když našli ideální místo takhle daleko.

Cenarius
Kecalka 316 příspěvků 05.05.19 18:00

Nejakym originalnim zpusobem dane penize.

vokishka
Extra třída :D 14322 příspěvků 05.05.19 18:01
@Bubla_Bučková píše:
Peníze, vtipně nebo do obálky ;) určitě vám dá kamarádka vědět dopředu, jak s přespáním atd. bývá zvykem, že je zajištěno, ale platíte si ho sami, tak třeba místo 1500 dáš 1000 a zaplatíš ubytování. Tipuju, že to bude nějaký to všechno na jednom místě a vymakany, když našli ideální místo takhle daleko.

To nemusí být tím, že našli místo takhle daleko, ale že tak daleko ta kamarádka teď bydlí.

1mila2
Zasloužilá kecalka 876 příspěvků 05.05.19 18:08

Urcite penize.
Byli jsme na svatbe 200km daleko, pred 3mi lety. Uz v pozvance bylo, ze je moznost prijet v patek a prespat, jen je potreba to nahlasit do urciteho datumu. Sobotni prespani bylo automaticke. V tom zvacim dopise bylo, ze dar chcou financni.
Davali jsme 5tisic (byli jsme 2), prespavali jsme jen v tu sobotu (v nedeli jsme dostali i snidani). Na recepci jsme pri odjezdu chteli i platit, ale rekli, ze novomanzele si to nepreji.
Pred 6ti lety jsem byla raky daleko a bylo to skoro stejne, akorat nebyl zvaci dopis, jen jsme se domluvili ustne.

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 14256 příspěvků 05.05.19 18:08

Peníze. Taky jsme dávali Manducu, ale to bylo po dohodě s nevěstou.

Kelsey
Hvězda diskuse 45880 příspěvků 05.05.19 18:11

Urcite penize. Videla jsem penize bud plachetnice nebo ruzne obrazy atd.
Pohledej inspiraci.

Karolinka99
Stálice 78 příspěvků 05.05.19 18:16
@Lalelale píše:
Ahoj, poradíte někdo, co se dnes dává jako svatební dar? Vdává se dobrá kamarádka, nevím, zda a co dát. Dávají už se spíš jen peníze? Nechci se jí přímo ptát, aby mi neřekla, že nechce vůbec nic :) Holky na poslední svatbě jsem byla před 15 lety, neporadíte mi některá, co čekat od svatby, která je na vesnici 300 kilimetrů od místa, kde většina lidí bydlí? Nevěsta zatím zná jenom termín a místo, tak by mě zajímalo, na co se připravit :oops: moc nevím, jak to bude fungovat, když tam všichni musíme dojet. Bývají tyhle svatby na víc dní? Nebo druhý den každý maže domů? Na takhle vzdálené svatbě jsem nikdy nebyla.

nejvhodnejsi jsou zlato a brilianty, diamanty, to vzdy udela radost. Musi mit co nejvic karatu, potvrzeni puvodu, kupte neco v almo diamonds aspon za 100 000 Kc tim udelate radost zahreje to u srdicka.
Nebo ji dejte primo penize, treba 1000 stodolarovych bankovek v papirove Ikea tasce, at si to nasype na postel a vykoupe se v penezich, takova osvezujici koupel.
To je skvele aby clovek porad myslel jen na penize :kytka: :kytka: :kytka: 8o 8o

vokishka
Extra třída :D 14322 příspěvků 05.05.19 18:21

@Karolinka99 si upadla na hlavičku, co? :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama