Reklama

Co se může stát v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.02.17 11:14
Co se může stát v těhotenství

Maminky a těhulky, já se velice omlouvám za pravděpodobně hloupý dotaz.
Je mi 29 let, čekám dvojčata, jsem v 17.tt.
Na poslední kontrole jsem byla na prvotrimestrálním screeningu v 14.tt.
Doktor mě pozval až za 5 týdnů s tím, že je vše v pořádku. (Jen jedno miminko je o trošinku menší.)
Už je to čekání na mě ale dlouhé. Všichni mě uklidňují, že se již nyní nemůže (nebo s opravdu velmi nízkou pravděpodobností) nic stát. Máte také takový názor.
Chci na jednu stranu uklidnit, ale samozřejmě mě i zajímají opravdové zkušenosti, co by se mohlo stát - posrat. :(
Děkuji.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62542 příspěvků 3 inzeráty 14.02.17 11:18

Asi takhle, posrat se může kdykoliv a cokoliv a to nejen v těhotenství, ale i při porodu nebo kdykoliv po něm… ale člověk to nesmí řešit, protože to by se akorát složil. Musí věřit, že bude mít kliku a nic se nestane ;-)

Jančakecalka
Generální žvanilka 21932 příspěvků 14.02.17 11:18

Ahoj, Tvůj dotaz zní, že chceš slyšet pravdu, tak jí napíšu.
byla jsem těhotná z dvouvaječnýma dvojčatama a vše probíhalo v pohodě.
Nastal den D, kdy jsme jeli na UTZ, byl 24 tt. Doktorka nám tam sdělila, že jedno miminko už nežije, že se to muselo stát cca před 5 dny.byl to obrovský šok a bolest zároven.
Do plánovaného porodu sekcí ve 38 tt jsem nosila v břiše obě miminka, ano, i to mrtvé. Musela jsem chodit každý týden na ktev, dát moč a na ultrazvuk, byly to šílené nervy, strach, aby se to zase neopakovalo, ale dala jsem to až do porodu, malá se narodila v pořádku. :srdce:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2291 příspěvků 14.02.17 11:18

Ne, stát se může kdykoli cokoli, jen ta šance, že se to stane po 14.týdnu je o asi 70% nižší. 5 týdnů mi nicméně přijde docela dlouhá doba, já chodím jednou za 2 týdny skrz rizikové, jinak se u mého dr chodí jednou za 4, u vícečetného bych řekla že taky častěji.

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.02.17 11:19

Může stát i posrat cokoliv, ale to, že na to vůbec myslíš, tím si ubližuješ… musíš doufat, že bude vše v pořádku :srdce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.02.17 11:19

@Jančakecalka To je šílené a samozřejmě chápu tvou bolest!

Fima
Nadpozemská drbna 29218 příspěvků 13 inzerátů 14.02.17 11:19

Stát se může něco kdykoliv. Ale nemá cenu se tím zaobírat, protože to k ničemu nevede. Akorát k tomu, že ze všeho budeš vyděšená, na každou kontrolu budeš čekat jak na smilování a z toho těšení se na miminka ve finále vůbec nic mít nebudeš. Hoď se do klidu, užívej si těhotenství a na nic špatného nemysli. ;)

Jančakecalka
Generální žvanilka 21932 příspěvků 14.02.17 11:21
@Anonymní píše:
@Jančakecalka To je šílené a samozřejmě chápu tvou bolest!

Ano, je to šílené, ale musela jsem to dát kvůli druhému miminku v bříšku, tak moc jsem ho chtěla mít a to se povedlo :kytka:
Už je to téměř 8 let, co se to stalo, ale bolí to do dneška :(

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2291 příspěvků 14.02.17 11:24

Hele nevím jestli jsi z těch, co je to uklidní, ale zkus si pořídit angelsounds, ať máš aspoň mezi kontrolami nějakou uklidňující aktivitu že jsou mimina ok.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.02.17 11:30

@Nowuka2 Toho se bojím, protože bych třeba nenašla obě srdíčka a byla bych vystrašená ještě víc, si myslím. Nejsou přece miminka vždy vedle sebe - můžou být i za sebou. Nebo se mýlím?

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2291 příspěvků 14.02.17 11:33
@Anonymní píše:
@Nowuka2 Toho se bojím, protože bych třeba nenašla obě srdíčka a byla bych vystrašená ještě víc, si myslím. Nejsou přece miminka vždy vedle sebe - můžou být i za sebou. Nebo se mýlím?

To fakt nevím, jak říkám, mám jedno na světě a jedno vevnitř, takže jak fungují v břiše dvě zaraz fakt nemám tušení. Ale paní, co od ní AS mám, jej měla právě na dvojčata :nevim: Ale chápu tě, mám kolikrát problém najít to jedno svoje, a to už vím, kde hledat a zkouším to tak jednou týdně, fakt pro uklidnění.

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2130 příspěvků 14.02.17 11:48

Opravdu to chceš slyšet??? Nebude ti lépe bez toho? Říkej si, že když se má něco stát, tak se stane a ty to stejně neovlivníš… Tak se nenervuj…

Chceš slyšet můj příběh?

Aamanda
Kelišová 5564 příspěvků 14.02.17 11:56

To, že tě pozvali na kontrolu až za 5 týdnů neznamená, že nemůžeš přijít dřív. Mě to přijde taky dlouho, obzvlášť, když čekáš dvojčata.
Já osobně bych asi za 2-3 týdny zavolala, že bych potřebovala zkontrolovat, že např. cítím málo pohyby. Určitě tě neodmítnou. Netrápila bych se 5 dlouhých týdnů myšlenkou, co se všechno může pokazit. A už vůbec bych nečetla příběhy se smutným koncem jiných maminek. Protože to, že se to stalo jim neznamená, že se to stane tobě :kytka:.

Aamanda
Kelišová 5564 příspěvků 14.02.17 11:59

Aha, takže jestli to dobře čtu, máš do poslední kontroly 3 týdny už teď. Tak bych se klidně hned objednala na tento týden.

VikiJ
Zasloužilá kecalka 661 příspěvků 14.02.17 12:03

Ahojky, jsem ve 20 tt, čekám jedno a i když to bude znít vtipně, tak jsem posraná a zároveň i neskutečně klidná. Všichni kolem mě mají strach ze sreeningů atp. To jsem nikdy neřešila, vždy jsem věděla a věřím, že bude vše ok, ale zároveň jsem podělaná z toho, když pár hodin necítím pohyb- respektivě cítím, ale hrozně slabě. Mám strach, že přestalo bít srdíčko. Úplně chápu jak se cítíš. Hned si jdu dát sladké a a šťouchám si do břicha a čekám kdy mi vrátí úder :hug: A věř mi, nechceš číst tragické příběhy. Já si jednou přečetla příběh jiné maminky, že jejímu miminku přestalo bít srdce (něco kolem 30 tt) a od té doby to mám pořád v hlavě. Nic nečíst a radovat se! Těšit se na miminka. Já si prostě snažím nic nepřipouštět a nakupuji výbavičku jako vzteklá :kytka: i kdy ostatní mi říkají, že je příliš brzy, co kdyby atp…Já si myslím něco o zadní části těla a vesele si žehlím své dupačky :dance: :srdce:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama