Co se počítá do hrubé mzdy na výpočet mateřské?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
17.10.21 08:42

Co se počítá do hrubé mzdy na výpočet mateřské?

Zdravím všechny,

snažím se trochu zorientovat v budoucích finančních záležitostech spojených s mateřstvím a mám dotaz.

Online kalkulačky po mně na výpočet mateřské chtějí hrubý plat. Ten mám pořád stejný podle smlouvy, cca 40 000,–.

Jenže každý měsíc mám přesčasy nebo někdy mimořádně odměny. Vše vždy zanesené na výplatnici. Často můj samotný čistý plat je kolem 40 000,–.

Na pásce jsem našla položku vyměřovací základ SP a ZP. Tato částka v průměru činí 50 000,–, plus mínus…Znamená to, že mateřská by se vypočítávala z této částky, kde jsou započtení i peníze navíc?

Neschopenka by se vypočítávala ze stejné částky? (Jsou tam jiná období pro výpočet a stupňuje se, to vím. Jde mi pouze o to, z jaké částky se vypočítává.)

Děkuji za info. :mavam:

Anonym z důvodu financí

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12077
17.10.21 08:51

Ano počítají se i odměny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.10.21 09:01
@JancaS84 píše:
Ano počítají se i odměny.

A je to tedy ta kolonka Vymerovaci základ SP, ZP?

Všechny ty kalkulačky operují s denním vyměřovacím základem, ale ten na pásce vypočtený není.

Ptám se jako tatar, je mi to jasné. Jen se chci ujistit, že počítám se správnými ciframi, abych nebyla nijak zaskočená…

• Citovat
  • Nahlásit
11019
17.10.21 09:09

Ano, počítá se celková hrubá mzda včetně odměn, přesčasů atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51574
17.10.21 10:00

Dvz pro davky z nemocenskeho pojisteni (napr. ppm) se pocita z prumerneho vydelku za poslednich 12 mesicu z CELE mzdy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6375
17.10.21 10:07

Ještě, než začnete pracovat na dítěti, tak by to chtělo si zjistit alespoň základní fakta o fungování matrixu, ve kterém žiješ a do kterého budoucí dítě přivedeš.
Smlouva nikoho nezajímá, vždy je důležitá reálná hrubá mzda, ta slouží nejen jako podklad pro výpočet mateřské, ale i dalších.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
104
17.10.21 10:25

Je to, jak píšou ostatní. Dávky se vypočítávájí ze mzdy se všemi bonusy a přesčasy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat