Co se pozná z odběru krve?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.18 16:53
Co se pozná z odběru krve?

Ahoj, před měsícem jsem byla na prevenci a kromě lehce vyšší hodnoty u ledvin (ale prý zcela běžné číslo) jsem zcela zdravá, nicméně jsem si našla dvě hodně tmave pihy které se za poslední rok zvětšily, jedna je nepravidelná. Obě jsou docela malé ale zvětšují se, vystouple nejsou. Mám šílený strach, jdu k lékaři až za měsíc a potřebovala bych uklidnit, ze by případně nějaký problém byl znát z krve :-( Je mi 30, ale táta rakovinu kuze měl (jen mu to ale rezali, nemusel naštěstí na chemo ani nic jiného) a tak se logicky dost bojím. Na slunce nechodím když nejsem namazana padesatkou. Ale jsem světly typ, pih mám stovky ale jen ty hnědé od sluníčka.

Reakce:
inkakřivák
Neúnavná pisatelka 15961 příspěvků 07.08.18 16:58

Rakovina kůže není dědičná, ale z odběru pochybuji, pokud to nebylo na onkomarkery. Co se objednat na kožní, nebylo y to jednodušší?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.18 17:00

Jo však píšu ze za měsíc jdu, dříve to bohužel neslo. Já se jen bojím.

inkakřivák
Neúnavná pisatelka 15961 příspěvků 07.08.18 17:03

To je zbytečné, rakovina kůže se opravdu nevyrazí takto rychle. tedy zbytečné se bát, jít na kontrolu je dobré.

ivašot.
Kelišová 7041 příspěvků 07.08.18 17:06
@inkakřivák píše:
To je zbytečné, rakovina kůže se opravdu nevyrazí takto rychle. tedy zbytečné se bát, jít na kontrolu je dobré.

No nevím… Teta chodila pravidelně na kontrolu pih. Jednu, která se jí nelíbila si nechala na Bulovce zkontrolovat digitálním dermatoskopem cca v dubnu. V srpnu na kožním od pohledu pouhým okem nařídila doktorka odstranění. Dle hystologie potvrzen melanom.

inkakřivák
Neúnavná pisatelka 15961 příspěvků 07.08.18 17:13

No nevím, zrovna jsem byla před měsícem a přesně tohle - že rakovina kůže není záležitost měsíce dvou, mi dermatoložka říkala. ne že bych si namlouvala něco takového, ale při kontrole přišla prostě řeč. A pihy - znamínka, se mění, nezůstávají stále stejné. Alespon u mne ano.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.18 18:22

zkouška anonymu - pardon

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

„Jsi hnusná, jdi na plastiku,“ psali hejtři Šafářové v den jejích narozenin!

Vztah Tomáše Plekance a Lucie Šafářové musí být hodně pevný. Jinak si neumíme... číst dále >

Průšvih s gentlemanem: Hanzlíkův film do kin přilákal méně lidí než Lego příběh!

Herecké obsazení v čele s Jaromírem Hanzlíkem a Lucií Vondráčkovou slibovalo... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >