Co se stalo s manželem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.07.19 22:04
co se stalo s manzelem?

Ahoj vsem, s manzelem jsme spolu 13 let,6 let manzele. Posledni dva roky sleduju, ze se nam absolutne rozchazi nazory na zivot.Ja jsem rodinny typ, vzdycky jsem si prala velkou rodinu, normalniho chlapa, co u nej bude rodina a 1.miste. Manzel neni spatny chlap, ma narocne zamestnani, doma byva vetsinou v podvecer, do toho stavime dum.Mame syna, ten je hodne zvykly na me, jsem snim po skolce prakticky jenom ja, o vikendech taky. Posledni rok uz na baraku manzel moc nepracuje, hodne veci jsme nechali udelat, ale zmena k lepsimu nebyla. Poslednich par let, jsem ho omlouvala, ze vlastne nema cas kvuli baraku, ze to bude lepsi, az nebude delat vse sam. Nezmenilo se nic. Misto toho aby se venoval synovi, lehne si k televizi nebo jde na kolo.Uz si nepamatuju, kdy se mu venoval.Syn uz je tak zblblej, ze ve skolce maluje na vykres sebe a maminku, protoze tatinek neni doma-synova slova. Manzelovi jsem to rikala 100×, zmena vzdy na 2 dny, pak se to vrati do starych koleji. Musim podotknout, ze nez jsme zacali stavet barak, byli jsme hodne spolu-vylety apod, o syna se staral.Jak na ty chvile vzpominam. :( Manzel by chtel druhe dite-ja odmitam, neustale se dohadujeme, nedokazu mu vysvetlit, ze kdyz nema cas na jedno, nebudu si porizovat druhe, i kdyz jsem chtela vzdycky vice deti.Uz jsem z rozumem v koncich. Premyslim dost casto o rozvodu. Nevim kde se stala chyba. Pripadam si se synem na druhe koleji.Taky si vsimam, ze kdyz se bavime o dulezitych vecech chceme kazdy neco jineho.Driv jsem to tak nevnimalau

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Renca8
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 27.07.19 22:07

Tady odpoved asi nenajdes. Promluv si s nim o tom. Ale ze nema zajem o syna je smutne…

Amelie30
Závislačka 3318 příspěvků 27.07.19 22:09

Jo, jo, stavba baráku a dítě prověří vztah. Je to pořád dokola. Sednout si a promluvit. Co vadí tobě, co jemu, jak to řešit nebo neřešit. Píšeš, že se rozcházíte v důležitých věcech. To je docela zásadní pro nějaké fungování.

sediza
Závislačka 2793 příspěvků 27.07.19 22:12

Třeba mu to po rozvodu dojde, že udělal životní chybu a možná po rozvodu najde k synovi vztah, pokud s ním bude aspon nekdy o víkendu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.07.19 22:17

O rozhovor jsem se snazila. Vydrzelo to 2 dny a zase to bylo zpatky. Zkousela jsem to po dobrem, po zlem. Proste nic. Manzel mel spatne detstvi, otec se mu nikdy nevenoval, videl na nem porad jen to spatne, kvuli tomu se vubec nestykaji a ted to same dela manzel synovi(akorat ho nekritizuje)driv takovy nebyval. Nekdy si rikam jestli neni po nem.

Kbelar
Povídálka 27 příspěvků 27.07.19 22:17

Asi je to smutné, ale mně to přijde normální vývoj. Když manžel zakládal firmu, na dva roky jsme přestaly s dcerou existovat. Teď je to třetí rok a je zas v pohodě jako před tím. Co se „starání po práci“ týká, není to nic extra, co bys asi nemohla zvládnout sama. Já bych to po něm nevyžadovala, když sám nechce.

Amelie30
Závislačka 3318 příspěvků 27.07.19 22:19

@Kbelar mě by už manžel teda doma nenašel.

Amelie30
Závislačka 3318 příspěvků 27.07.19 22:22
@Anonymní píše:
O rozhovor jsem se snazila. Vydrzelo to 2 dny a zase to bylo zpatky. Zkousela jsem to po dobrem, po zlem. Proste nic. Manzel mel spatne detstvi, otec se mu nikdy nevenoval, videl na nem porad jen to spatne, kvuli tomu se vubec nestykaji a ted to same dela manzel synovi(akorat ho nekritizuje)driv takovy nebyval. Nekdy si rikam jestli neni po nem.

V pořádku. Nechce, takže o záchranu rodinného života nestojí. V klidu bych mu předložila rozvodové papíry a zeptala se ho, jak si představuje vypořádání majetku a péči o dítě.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.07.19 22:26

@Kbelar zvladam vse sama, uz jsem si zvykla, ale preci nechci moc, jen trochu casu na vlastniho syna.Syna to driv vnimal, napr uvedu priklad-bylo hezky, ja prisla pozdeji z prace, jen co jsem se ocitla ve dverich, manzel vstal, ze se jede projet na kole.Syn zacal, ze chce jet taky, protoze sedeli cely odpolene doma.Co udelal manzel? vzal kolo a odjel sam.Syn brecel, takze jsem s nim na kolo sla ve finale jeste ja. Malyho uz ted ani nenapadne rict, tatinku ja s tebou chci ven. Vzdycky se otoci ma me, protoze vi, ze ja s nim ven pujdu

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.07.19 22:30

@Amelie30 docela casto o tom premyslim, boze jak ja se nechtela nikdy rozvadet :nevim:

Amelie30
Závislačka 3318 příspěvků 27.07.19 22:32
@Anonymní píše:
@Amelie30 docela casto o tom premyslim, boze jak ja se nechtela nikdy rozvadet :nevim:

To chápu. Upřímně, trochu léčba šokem, po tomhle by se měl chytnout za nos. A pokud ne, tak alespoň budeš vědět, že už se nedá nic dělat.

Mart81
Kelišová 5918 příspěvků 27.07.19 22:37
@Anonymní píše:
@Kbelar zvladam vse sama, uz jsem si zvykla, ale preci nechci moc, jen trochu casu na vlastniho syna.Syna to driv vnimal, napr uvedu priklad-bylo hezky, ja prisla pozdeji z prace, jen co jsem se ocitla ve dverich, manzel vstal, ze se jede projet na kole.Syn zacal, ze chce jet taky, protoze sedeli cely odpolene doma.Co udelal manzel? vzal kolo a odjel sam.Syn brecel, takze jsem s nim na kolo sla ve finale jeste ja. Malyho uz ted ani nenapadne rict, tatinku ja s tebou chci ven. Vzdycky se otoci ma me, protoze vi, ze ja s nim ven pujdu

A když se ho zeptáte, proč to udělal, co na to řekl? Jak zdůvodňuje své idiotské chování?

Jinak pokud uznává, že se nechová dobře, ale po dvou dnech se vždy vrátí k špatným návykům. Co kdybyste mu plánovala aktivity se synem, které má každý týden splnit a co s ním zažít, nezvykl by si na to časem? V pondělí od do jedou spolu na kolo, v úterý…

Budete to muset třeba měsíc, dva každý den hlídat, řešit, domluvit s ním nějaké rámcové množství hodin, které je ochotný synovi týdně věnovat na aktivní činnosti spolu a pak mu odškrtávat, zda má splněno a čím… Ale mohlo by to fungovat jako když se třeba syn učil čistit si zuby. Nějakou dobu to hlídáte, kontrolujete, prosazujete… a pak už to dělá sám a ani mu to nepřijde.

Martina84
Ukecaná baba ;) 2255 příspěvků 27.07.19 22:40
@Anonymní píše:
@Kbelar zvladam vse sama, uz jsem si zvykla, ale preci nechci moc, jen trochu casu na vlastniho syna.Syna to driv vnimal, napr uvedu priklad-bylo hezky, ja prisla pozdeji z prace, jen co jsem se ocitla ve dverich, manzel vstal, ze se jede projet na kole.Syn zacal, ze chce jet taky, protoze sedeli cely odpolene doma.Co udelal manzel? vzal kolo a odjel sam.Syn brecel, takze jsem s nim na kolo sla ve finale jeste ja. Malyho uz ted ani nenapadne rict, tatinku ja s tebou chci ven. Vzdycky se otoci ma me, protoze vi, ze ja s nim ven pujdu

Tak to je hodně smutný. Upřímně, taky by mě to vadilo. Měla bych pocit, že jsem na dítě sama. U mimin to chapu, ze se chlap nepretrhne. Meli jsme to doma taky, ale co jsou deti vetsi(hlavne syn), tak chlap neustále vymyslí aktivity s nim. Je to na úkor jeho kamarádů a nějakých hospod, co měl dřív. Vlastně se to dopředu nemůže vědět, jaky bude člověk rodič :think:. Taková sázka do loterie..

Kbelar
Povídálka 27 příspěvků 27.07.19 22:42
@Anonymní píše:

Rozumím Ti. Taky jsem si tím prošla a procházela dva roky. Že nechceme moc…no -chceš, aby chtěl něco, co nechce. Jako kdybys chtěla po klukovi, do kterýho jseš zamilovaná, aby on byl do Tebe taky. Až ho bude chtít vzít na kolo, tak ho vezme. Vysvětlovat to kloučkovi je podle mě nemožný, já jsem dceři lhala.. že tatínek nemůže, že je v práci, že je to daleko a tak. Neříkám, že je to recept pro každýho, ale vydržela jsem a oni jsou teď nejlepší dvojka, dcera jde v září do první třídy a je to „jeho holčička“, jestli mi rozumíš.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.07.19 22:45

@Amelie30 nad touto variantou jsem premyslela taky, trochu ho vytrestat, na par dni odjet ale kam? dovolenou mame spolecnou a jeste zaplaceny pobyt v cizine(to jsem vymyslela ja, manzel by nejradeji nikam nejel)jinak chodim do prace. K rodine to nejde, mamka na maly byt s dospivajicim bratrem. Jinde po rodine to nejde.Asi se nekdy zbalim se synem na vikend, nekde na welnes, to je asi moje jedina moznostu

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama