Co se stane, když dám do notebooku jinou nabíječku?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
111
18.11.21 12:27

Co se stane kdyz dam do notebooku jinou nabijecku ?

Budu asi za deb*lku ale potrebuji se zeptat.

Co se stane, kdyz dam do notebooku jinou nabijecku. Bude to nabijet nebo se muze neco i s notebookem stat?

Odjela sem na skoleni/sluzebni cestu a tedka na miste jsem si uvedomila, ze nemam nabijecku 🤦‍♀️

Bohuzel nikde pobliz skladem neni, ani na alze. Jedina moznost je tady v elektru objednat. Coz je drahe a trva to dlouho.

Tak me zajima, kdybych koupila neoriginal na trochu jiny model co se muze stat? Samozrejme ne na porad kdybych to jen treba 2× za tyden tim nouzove nabila? Muze notas shoret?

Jedina varianta bohuzel je priznat se sefovi a tim schytat pruser a jet domu pro nabijecku pres pul republiky zpet… :(

Konkretne mam HP elite book 850 G6.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1396
18.11.21 12:31
@Black Sea píše:

Co se stane, kdyz dam do notebooku jinou nabijecku. Bude to nabijet nebo se muze neco i s notebookem stat?

Odjela sem na skoleni/sluzebni cestu a tedka na miste jsem si uvedomila, ze nemam nabijecku 🤦‍♀️

Bohuzel nikde pobliz skladem neni, ani na alze. Jedina moznost je tady v elektru objednat. Coz je drahe a trva to dlouho.

Tak me zajima, kdybych koupila neoriginal na trochu jiny model co se muze stat? Samozrejme ne na porad kdybych to jen treba 2× za tyden tim nouzove nabila? Muze notas shoret?

Jedina varianta bohuzel je priznat se sefovi a tim schytat pruser a jet domu pro nabijecku pres pul republiky zpet… :(

No tak já jsem zářný příklad. Dala jsem neoriginál nabíječku a počítač zdechl. Stál skoro 40litrů. Pokus o opravu stál 13. A stejně nic. Ale nemyslím si, že se to stane vždy a u všech, no ale riskuj to že.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
18.11.21 12:43

Všechny (téměř) notebooky se napájí 19V z trafa.
Když trefíš stejný konektor, tak už jen zbývá, aby nová nabíječka měla stejný, nebo větší výkon. U tvého typu to je 65W.

Příspěvek upraven 18.11.21 v 12:48

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4028
18.11.21 12:44

Kdysi jsem si takhle zničila svůj první ntb. A to ty konentory vypadaly fakt identicky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1563
18.11.21 12:54
@Black Sea píše:

Prodávají se i univerzální zdroje, jsou u nich různé výměnné konektory a můžeš nastavit napájecí napětí. V elektru by mohli mít přímo na prodejně.

edit: třeba
https://www.planeo.cz/…adapter.html

https://www.datart.cz/vyhledavani?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4012
18.11.21 13:27

Podle mě pokud bude mít stejnej konektor, tak by se nemělo stát nic. Ale nejsem odborník.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
437
18.11.21 18:05

Podle infa na netu to má nabijecku pres usb-c s vykonem 65w.
Fungovat by měla jakákoliv takováto nabíječka. Jestli umí 65w je na ni napsane.
Napr já svůj notebook nabijim tak, že ho mám přes to usb-c připojený k monitoru a monitor má svůj napajeci adapter. Nebál bych se že ho rozbijes…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat