Co se stane když nedoložím soudu příjmy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.18 20:26
Co se stane když nedoložím soudu příjmy?

Od soudu přišla žaloba, že manželova exmanželka žádá zvýšení alimentů. Proti tomu nic nemám, dítěti se zvýšili výdaje, tak na to má právo. Je tam její návrh a v tom návrhu je, že žádá posouzení našich příjmů. Tedy konkrétně svého exmanžela a dalších jeho příjmu v domácnosti - tedy mě. A musí se to doložit za určitou dobu zpětně. Jenže já jim prostě svůj přehled dobrovolně nedám. Ona zná manželova zaměstnavatele a i to tam uvedla, kde pracuje. Mého nezná, ví, že pracuju, ale ne kde a na jaké pozici. Manžel se sice vzteká, že jsem mu řekla, že to prostě nedám a ať tam napíše orientačně kolik mám, to mi nevadí, ale do výplatnic ani do výpisu z účtu jí koukat nenechám. Tak brblal a kamarád, co byl toho svědkem mu říká jako co se vztekáš, ona tobě nebo ty tvojí bývalce tenkrát držela nohy nebo co? Jsou to snad tvoje alimenty ne její a nebyl jsi to náhodou ty, kdo kolikrát vykřikoval, že bys v životě nebyl s babou co má děcko, protože bys nechtěl dávat ani korunu na cizí děcko? Tak jako co chceš po někom jiném, aby se někomu zpovídal kolik bere kvůli tvojeho děcka? Tak už neřekl nic, ale chci se zeptat, jestli když tomu soudu to nedodám si mohou nějak sami zjistit kde pracuji a vyžádat si to od zaměstnavatele? Nebo zjistit kde mám účet a vyzvat bez mého souhlasu banku? Přeci pokud proti mě není vedeno trestní nebo jiné stíhání, nemohou si o mě jen tak vytahovat bez mého souhlasu soukromé údaje o financích ne? Byly jste některá v podobné situaci? Nepište mi prosím rady typu dolož to. Prostě dobrovolně to nedoložím soud nesoud. Navíc vyzvali manžela a né mě. Takže spíš na co se mám připravit?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
Bábrdl
Generální žvanilka 21708 příspěvků 05.10.18 20:32

Mno, u otce může „odhadnout“ kolik tak může vydělávat ve své profesi.
U partnerky otce nevím. :think:

VitaminC
Zasloužilá kecalka 650 příspěvků 05.10.18 20:32

Ano, muzou a pravdepodobne budou.

luloinka
Zasloužilá kecalka 620 příspěvků 05.10.18 20:34

Pokud nedoložíš, zjistěj si to sami

Jana206
Nadpozemská drbna 26548 příspěvků 05.10.18 20:39

Jste manželé?Pokud ano,dolozit musíš,budou po tom patrat,zjistí si to. Vase vyživovací povinnost je vzájemná. A od toho se odvíjí moznost zvýšení alimentu.Pokud jste partneři,prav­depodobne nemáš povinnost nic dokladat.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2346 příspěvků 05.10.18 20:40

To je bordel,taky bych nedoložila :cert:

Tichošlápek
Extra třída :D 10875 příspěvků 05.10.18 20:41

Píšeš, ze jsi jeho manželka, takže to, ze bude soud chtit doložit i tvůj prijem, je prakticky jisté. Nechceš radu doložit, ale je to nejjednodušší a nejméně problematicky pos­tup

Ju21na
Kecalka 220 příspěvků 05.10.18 20:42

Jelikož jste manželé a máte vůči sobě vyživovací povinnost, bude soud posuzovat celkové příjmy vaší domácnosti. Takže ano, soud si vyžádá i Tvoje příjmy. Alespoň cca. před. 15 lety tomu tak bylo.

Tichošlápek
Extra třída :D 10875 příspěvků 05.10.18 20:43

@Nowuka2 nepomůže si, jen bude zbytecne jiným komplikovat praci

atominnka
Generální žvanilka 21821 příspěvků 05.10.18 20:47

Pokud jste manželé, radím ti to doložiz. Beztak to zjistí, jen to budeš komplikovat a výsledek bude stejný :nevim:

Uživatel je onlinePajka89
Ukecaná baba ;) 2035 příspěvků 2 inzeráty 05.10.18 20:47

Chces, nechces, jednou sis vzala chlapa se zavazkem, tak to budes muset zkousnout :roll: Dite z predchoziho vztahu by melo mit zivotni uroven jako chlapova dalsi rodina. Proto se posuzuji prijmy i u nove manzelky a kdyby je mela vyrazne vysoke, tak se k tomu take prihledne. Stejne si to zjisti..

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33475 příspěvků 10 inzerátů 05.10.18 20:48

Za tvůj příjem se bude pokládat 25 násobek životního minima. Soud tedy může považovat tvůj čistý měsíční příjem jako 40 000 - 85 000 Kč. Jsi povinna poskytnout součinnost soudu.

VitaminC
Zasloužilá kecalka 650 příspěvků 05.10.18 21:01

@Nowuka2 To neni bordel. To je spolecne jmeni manzelu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.18 21:02

Jsme manželé, ale vyživovací povinnost máme přeci jen jeden vůči druhému a ne on ke mě a já k němu + k jeho dítěti ne? To snad mají pouze rodiče? Vím, že nejjednodušší by bylo jim to doložit, ale já to prostě dobrovolně nedám. Protože co říkala kamarádka, tak když jejímu bývalému určovali vyšší výživné, tak tam její příjmy neříkali, ale od otce jejího dítěte tam četli zaměstnavatele, jeho plat, že dostává i prémie a jejich orientační výši a tak samo jeho nové manželky + kromě měsíčního příjmu tam uváděli, že má auto a veškerý její majetek a ještě si ve spisu krásně přečetla její výplatní pásky, takže viděla i kolik si daný měsíc vybrala dovolené. To jsou snad každého soukromé informace. Ale když žaluje manžela a oni mi bez souhlas nahlednou do účtu, tak to je snad porušení mého soukromí ne? Mě přeci nikdo o nic nežaluje. Já nechci, aby ona věděla kde a za kolik pracuju. Kde no dobře, ale zbytek. Nejsem zvyklá svoje soukromí odhalovat před cizími lidmi.

ivašot.
Kelišová 6716 příspěvků 05.10.18 21:05
@Anonymní píše:
Jsme manželé, ale vyživovací povinnost máme přeci jen jeden vůči druhému a ne on ke mě a já k němu + k jeho dítěti ne? To snad mají pouze rodiče? Vím, že nejjednodušší by bylo jim to doložit, ale já to prostě dobrovolně nedám. Protože co říkala kamarádka, tak když jejímu bývalému určovali vyšší výživné, tak tam její příjmy neříkali, ale od otce jejího dítěte tam četli zaměstnavatele, jeho plat, že dostává i prémie a jejich orientační výši a tak samo jeho nové manželky + kromě měsíčního příjmu tam uváděli, že má auto a veškerý její majetek a ještě si ve spisu krásně přečetla její výplatní pásky, takže viděla i kolik si daný měsíc vybrala dovolené. To jsou snad každého soukromé informace. Ale když žaluje manžela a oni mi bez souhlas nahlednou do účtu, tak to je snad porušení mého soukromí ne? Mě přeci nikdo o nic nežaluje. Já nechci, aby ona věděla kde a za kolik pracuju. Kde no dobře, ale zbytek. Nejsem zvyklá svoje soukromí odhalovat před cizími lidmi.

Kdyz tomu nechceš věřit, tak nevěř. Ale holky výše mají pravdu.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Hokejista, který randí s Kovandovou: Prý nezapře podobu se slavným hercem

Vyplatilo se počkat! Česká Miss World Lucie Kovandová (25) byla dlouho věrná... číst dále >

Máš odporný hrudník! Vémolova silikonová Lela čelí drsným útokům

Málokterý dámský hrudník se těší na sociálních sítích takové popularitě jako... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >