Co se teda v těhotenství může a co ne?

Anonymní
2.9.21 21:33

Co se teda v těhotenství může a co ne?

Ahoj holky, moc jsem o tom nenašla, ale co se vlastně v těhotenství vyloženě nemůže jist? Vím o plesnivych sýrech, některých rybách, alkohol aj. Ale chtěla jsem se zeptat, co třeba uherák a takové podobné uzeniny? Já jsem dneska snedla asi 20dkg a pak mi známa řekla, ze se v těhotenství nesmí :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
512
2.9.21 21:35

Já jím úplně všechno kromě syrového (tatarák, vejce naměkko) 😃 nepiju, nekouřím a dávám bacha na některé ryby

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1242
2.9.21 21:45

Zakázané? Tak jsou nějaké potraviny, co jsou hodně rizikové (třeba některé bylinky, že mohou způsobit potrat), pak některé potencionálně rizikové (alkohol, drogy), některé rizikové (kvůli nějakým střevním infekcím - syrové, třeba ryby - pokud člověk nemá jistotu o původu a zpracování). A zbytek je o tom, že něco je zdravé a něco míň, a něco nezdravé. :nevim: Uzeniny zdravé nejsou, no, ale to ani pro netěhotné, a stejně to lidi jedí a žijí. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9684
2.9.21 21:45
@Anonymní píše:
Ahoj holky, moc jsem o tom nenašla, ale co se vlastně v těhotenství vyloženě nemůže jist? Vím o plesnivych sýrech, některých rybách, alkohol aj. Ale chtěla jsem se zeptat, co třeba uherák a takové podobné uzeniny? Já jsem dneska snedla asi 20dkg a pak mi známa řekla, ze se v těhotenství nesmí :nevim:

Na nettu je plno článku kde se to dozvíš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78219
2.9.21 21:47
@Anonymní píše:
Ahoj holky, moc jsem o tom nenašla, ale co se vlastně v těhotenství vyloženě nemůže jist? Vím o plesnivych sýrech, některých rybách, alkohol aj. Ale chtěla jsem se zeptat, co třeba uherák a takové podobné uzeniny? Já jsem dneska snedla asi 20dkg a pak mi známa řekla, ze se v těhotenství nesmí :nevim:

No, vynechala bych drogy a alkohol a jinak můžeš všechno, co je rozumného původu a jíš to v rozumném množství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2108
2.9.21 21:52

Záleží na tom, jestli si chceš zachovat zdravej rozum, nebo plánuješ vykojenej mozek :nevim:
Alkohol, kouření se nesmí, ale malá sklenička piva nic neudělá.
Sushi se nedoporučuje, ale jednou, dvakrát se nic nestane.
Zbožňuju grilovanej hermelín, žila jsem na něm celý léto, párkrát jsem si dokonce dala utopence atd… a mam zdravý donošený dítě.
Když to nebudeš přehánět tak v rozumný míře ti nic z toho co se nesmí neuškodí a pokud je s dítětem něco špatně, tak to ani sebelepší kázeň v jídle a aktivitách nezachrání :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
592
2.9.21 21:58

Cokoliv co zadáš do vyhledávače např „sushi v těhotenství“ ti řekne jestli a v jakém množství můžeš. Ale být Tebou to nedělám protože pak bys nesměla skoro vůbec nic :lol: já se zajímala na začátku a teď už to prdim ;) jen se vyhýbám těm vyloženě vyhlášeným věcem. Tepelně neupravené maso, ryby (sushi), mořské ryby, pikantní jídla, některé byliny, plisnove sýry..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
363
2.9.21 22:05
@Nickjmeno píše:
Záleží na tom, jestli si chceš zachovat zdravej rozum, nebo plánuješ vykojenej mozek :nevim:
Alkohol, kouření se nesmí, ale malá sklenička piva nic neudělá.
Sushi se nedoporučuje, ale jednou, dvakrát se nic nestane.
Zbožňuju grilovanej hermelín, žila jsem na něm celý léto, párkrát jsem si dokonce dala utopence atd… a mam zdravý donošený dítě.
Když to nebudeš přehánět takv rozumný míře ti nic z toho co se nesmí neuškodí a pokud je s dítětem něco špatně, tak to ani sebelepší kázeň v jídle a aktivitách nezachrání :nevim:

To je úplný nesmysl. Syrové ryby či plísňové sýry se nedoporučují kvůli možnosti nákazy listeriozou. A je úplně jedno, kolik toho sníš. Prostě buď budeš mít štěstí a žádné listerie tam nebudou, a nebo ne, a klidně toho může člověk sníst minimum. Jako ano, čím víc toho sníš, tím vyšší máš pravděpodobnost, že se nakazíš. Ale nelze říct, že v rozumném množství to neškodí, neb budeš mít třeba zrovna smůlu a ta literie tam bude :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9741
2.9.21 22:12
@Annabela11 píše:
Na nettu je plno článku kde se to dozvíš

Právě. Pak by nespíš umřela hlady, kdyby dodržovala vše co se dá najít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9741
2.9.21 22:14
@Hibou píše:
To je úplný nesmysl. Syrové ryby či plísňové sýry se nedoporučují kvůli možnosti nákazy listeriozou. A je úplně jedno, kolik toho sníš. Prostě buď budeš mít štěstí a žádné listerie tam nebudou, a nebo ne, a klidně toho může člověk sníst minimum. Jako ano, čím víc toho sníš, tím vyšší máš pravděpodobnost, že se nakazíš. Ale nelze říct, že v rozumném množství to neškodí, neb budeš mít třeba zrovna smůlu a ta literie tam bude :nevim:

A že 10% lidi je má normálně v sobě a nic jim to nedělá té netrápí co? Co když je tím zakladatelka už prolezlá :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1275
2.9.21 22:15

Já bych vynechala akorát sushi a tatarák, drogy, alkohol a některé léky a pozor na bylinky…
Jinak já teda jedla všechno. Jen v rozumné míře. Hermelín jsem jedla na pizze a na grilu, ale předpokládám, že byl tepelně opracovaný, takže žádný extra průser. Jedla jsem i uzeného lososa a zavináče.
Dokonce jsem měla i burger s tekoucím žloutkem.

Jasně, že zbytečně to riziko nepodstupovat, ale abych přemýšlela nad každým jídlem …. To bych se asi nenajedla 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1038
2.9.21 22:18

Co já vím, tak z jídla se nesmí nepasterizované mléčné výrobky a syrové maso. Pak je spousta věcí, která se nedoporučuje - třeba mořské ryby kvůli rtuti. Ale ten seznam nedoporučených potravin je nekonečný a nakonec do něj spadá skoro všechno, takže ve výsledku nemá cenu se jím nějak stresovat.

Hlavně nezkoumej každou housku, jogurt, rajče nebo řízek, jestli náhodou nejsou škodlivé v těhotenství. Řiď se selským rozumem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2077
2.9.21 22:22
@Anonymní píše:

Já jsem jedla všechno, dokud jsem nevlezla na epipi, tak jsem ani nevěděla, co se smí a nesmí, nenapadlo mě to hledat, brala jsem to podle sebe. A co myslíš, že by ti asi uherák udělal? ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
363
2.9.21 22:24
@Cenarius píše:
A že 10% lidi je má normálně v sobě a nic jim to nedělá té netrápí co? Co když je tím zakladatelka už prolezlá :think:

Nepleteš si to s toxoplasmosou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2108
2.9.21 22:31
@Hibou píše:
To je úplný nesmysl. Syrové ryby či plísňové sýry se nedoporučují kvůli možnosti nákazy listeriozou. A je úplně jedno, kolik toho sníš. Prostě buď budeš mít štěstí a žádné listerie tam nebudou, a nebo ne, a klidně toho může člověk sníst minimum. Jako ano, čím víc toho sníš, tím vyšší máš pravděpodobnost, že se nakazíš. Ale nelze říct, že v rozumném množství to neškodí, neb budeš mít třeba zrovna smůlu a ta literie tam bude :nevim:

Listerie může být i na špatně umytý zelenině, nebo když kuchař v restauraci zapomene vyměnit prkýnko/nůž, neopláchne si ruce,…je to prostě buď a nebo, pokud to chceš brát takhle do detailů, tak by těhotná nemohla ani dýchat - ve vzduchu je toho taky dost :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat