19měsíční vyvádí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.14 18:08
Co se to děje s naší 19 m?

Ahoj,

už začínám být nešťastná z naší 19 m dcerky, to, co jí bere posledních pár dní, je naprosto šílený, možné je to jen nějaký období, ale při každém jejím záchvatu se začínám modlit, aby už bylo za náma. Dneska jí manžel něco zakázal a ona se prostě rozběhla proti zavřeným dveřím, ale tak, že pak řvala jako tůr, že má bebí, pak v kuchyni se najedla, vyndala jsem jí z židličky, běžela do kouta, řvala nééé…pak si vlezl ana čtyři a běžela proti skřínce a bouchla se o držák u dvířek. Co to má znamenat? Mám strach, že se si něco udělá a vůbec nevím, co s tím :( nehledě na to, že čekáme druhé, jsem v 8 tt a vůbev nevím, jeslti tohle bude pokračovat, jak vezme fakt, že budeme mít další miminko :( jsem z toho vážně neštastná, plácnutí, zvýšení hlasu, nic na ní nezabírá, je jako utržená ze retezu, venku se vyvlíká a utíká, auto neuauto, v krámu vydrží vklidu pět minut a hned dělá halo na celej obchodák, je mi z toho ouvej, připadám si jako matka, která naprosto svoje dítě nezvládá a vůbec ho nezná :(

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Pinac
Extra třída :D 11780 příspěvků 13.11.14 18:15

Nic si z toho nedělej a obrň nervy. Je to celkem normální chování v tomto veku. Jednoho dne to přejde. ;) Placnutim uleviš sobě, ale nejspíš to vliv na zmenu mít nebude.

krtek7489
Kelišová 5827 příspěvků 13.11.14 18:19

U nás to samé, je jí 21 m. Chce to velice úzké mantinely. Být nekompromisní a důsledná, dítě musí na slovo poslechnout. U nás fungují jednoslovné povely jako stůj, silnice, jdeme. I když se kolikrát vzteká, tak ale poslechne a stojí nebo jde. Doufám, že z toho vyroste :?

Hobitka
Závislačka 4737 příspěvků 13.11.14 18:24

Je to faze :hug:, se dcerou to take bylo z hlediska vzteku a sebeublizovani (pri vzteku bouchala hlavou o zem…) nejhorsi cca 17-19m (a ja 3-5 mesic tehotenstvi, bylo to fakt na budku). Bude jeste spousta dalsich fazi (a to je nasi male teprve 2,5…) Boze, co me jeste ceka :mrgreen:. Jinak brasku zvlada celkem dobre, pokud pomineme, ze nejak nechape, ze „je to zive a mohlo by se to rozbit“.

Pincenza
Závislačka 3511 příspěvků 13.11.14 18:26

@krtek7489 aha to je sice hezky, ale jak dokazu, aby mi to dite na slovo poslechlo? aby respektovalo uzky mantinely? bitim? rvanim? :nevim:

berry4
Nadpozemská drbna 28366 příspěvků 13.11.14 18:32

@Pincenza TVÉ DÍTĚ ALE NENÍ PES

krtek7489
Kelišová 5827 příspěvků 13.11.14 18:33
@Pincenza píše:
@krtek7489 aha to je sice hezky, ale jak dokazu, aby mi to dite na slovo poslechlo? aby respektovalo uzky mantinely? bitim? rvanim? :nevim:

Důsledností. Řekla jsem dvakrát, třikrát jdeme, nešla, dostala na zadek. Tohle se párkrát opakovalo, dneska i když se třeba vzteká, tak jde. Dobré slovo u nás nezabírá. ;)

krtek7489
Kelišová 5827 příspěvků 13.11.14 18:34
@berry4 píše:

Povely se dávají jen psům? :think:

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 13.11.14 18:34
@Pincenza píše:
@krtek7489 aha to je sice hezky, ale jak dokazu, aby mi to dite na slovo poslechlo? aby respektovalo uzky mantinely? bitim? rvanim? :nevim:

Ja byla diteti v patach, rekla, at zastavi, kdyz byl konec chodniku, pokud nezastavilo, tak jsem po nem xhmatla, chytla klidne za kapucu, za fligr, aby bylo jasne ze beze mne na silnici nejde. Pochopili myslim dost rychle. Samozrejme taky dovysvetlim, ze na silnici jezdi auta, ze by meli bebi, kdyby je auto porazilo. Ale prvni vec bylo razantne je zastavit

berry4
Nadpozemská drbna 28366 příspěvků 13.11.14 18:35
@krtek7489 píše:
Povely se dávají jen psům? :think:

19 ti měsíční děti musí poslouchat na slovo? :think:

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 13.11.14 18:36
@berry4 píše:

Sice neni, ale vychova batolete a stenete ma pomerne dost stycnych bodu :mrgreen:

krtek7489
Kelišová 5827 příspěvků 13.11.14 18:38
@berry4 píše:
19 ti měsíční děti musí poslouchat na slovo? :think:

Ano musí, pokud je tak živé a svéhlavé jako třeba moje nebo zakladatelky, která je z ní evidentně v koncích.

berry4
Nadpozemská drbna 28366 příspěvků 13.11.14 18:38
@Bibi239 píše:
Sice neni, ale vychova batolete a stenete ma pomerne dost stycnych bodu :mrgreen:
:lol: takže dáme na dlouhé vodítko, nabalíme pamlsky a jdeme na věc ;)
Pincenza
Závislačka 3511 příspěvků 13.11.14 18:40

@berry4 dekuji za upozorneni, nevšimla jsem si. :mrgreen: V zivote bych ji neuhodila, proto me zajima jak jinak docilit poslusnosti, nez prave bitim a rvanim.

krtek7489
Kelišová 5827 příspěvků 13.11.14 18:41
@berry4 píše: :lol: takže dáme na dlouhé vodítko, nabalíme pamlsky a jdeme na věc ;)

Až na to vodítko to přesně takhle funguje. Pochvala za to když poslechne je samozřejmostí ;)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Nevlastní sestra Aťky Janouškové na jejím pohřbu: Měla bych po ní dědit!

Poslední rozloučení s Aťkou Janouškovou přineslo jedno překvapení. Do... číst dále >

Doktor Švarc z Ordinace na lovu: Zounar sbalil sympatickou psycholožku!

Herec Martin Zounar (51), který září v seriálu Ordinace v růžové zahradě coby... číst dále >