Co se to děje se světem?

13.6.21 14:09

Co se to děje se světem ?

Zdá se to jen mně, nebo se svět v pr*el obrací? Co se mi narodila dcera, víc přemýšlím a vnímám události ve světě, u nás, a nechápu, jakým směrem se ubírá život na téhle planetě. Ať už jde o covid, tlak na očkování, permanentní restrikce, problém s migrací, znečištění planety, nebo z jiného soudku zase extrémní korektnosti v otázce rasové, či v otázce orientace/pohlaví. Jako co to je? Polyamorie, nejsem ani žena, ani muž, za týden se cítím jako pes, menstruovat a rodit můžou i muži, a kdo říká že ne, diskriminuje všechny a všechno, černej je víc než bílej, růžovej je min než žlutej atd.,
Berte mě, prosím s nadsázkou. Určitě se najdou lidé, kteří to cítí podobně, jako já.

Co bude za rok? Za deset let? :) :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
828
13.6.21 14:15

Musis to filtrovat a brat s nadsazkou. Ja nehasim, co me nepali, jinak bych se z toho picla. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1605
13.6.21 14:29

Souhlasim s tebou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6445
13.6.21 14:30

Neres, chovej se podle sveho vedomi a svedomi a uzivej zivota plnymi dousky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.6.21 14:30

Myslím, že na světě existuje hodně tragédií pro ty, kteří chtějí být nešťastní a rezignovaní, a zároveň hodně naděje pro ty, kteří chtějí být šťastní. Každý si může vybrat.

V mnoha ohledech je tenhle svět lepší než kterákoliv doba, která proběhla v minulosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4131
13.6.21 14:31

Já jsem zjistila, že mi je nejlíp, když se nedívám na zprávy a ani je nečtu. Souhlasím s tím, co jsi napsala. Pracuji ve školství a doba covidu je opravdu náročná pro všechny. Tlak na očkování šílený…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17477
13.6.21 14:35

Svět je vícemén pořád stejnej, ve skutečnosti pro většinu jeho obyvatel lepší, než třeba před sto dvaceti lety. Vezmi si rozsah válek, úmrtnost, dětskou úmrtnost, možnost se uživit, dostupnost potravin, možnost se vzdělávat, možnost mít vliv na podobu vlastního života atd.

Ale ty trávvíš příliš mnoho času konzumováním informací, které tě zaplavují nepřijemnými emocemi a soustředíš se na věci, se kterými nemůžeš nic dělat.

řešení je celkem jednoduché.

výrznamně omez čas na internetu, věnuj se konkrétním věcem, konkrétním lidem. Nevěnuj pozornost informacím a tématům, které jsou mimo rozsah toho, na co máš konkrétní vliv. Naopak věnuj pozornost tomu a těm, co máš na dosah ruky.

a každý večer si zapiš jendu věc, za kterou si ten den byla vděčná a jednu věc, na kteoru se na druhý den těšíš. I kdyby to byla jen maličkost a i kdyby sis to musela naplánovat a zařidit sama, aby tam něco takového bylo.

Projdi třeba seriál těchhle textů, jsou docela praktické a to nejen v době pandemie

https://psychologie.cz/…o-nasi-mysl/

a nebo knihu
https://www.grada.cz/…detox-11284/

Příspěvek upraven 13.06.21 v 14:42

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
959
13.6.21 14:36

A bude hůř :palec:
Taky mi to často dělá v hlavě bordel ale nemá cenu se nad tím pozastavovat. Celkově, tyhle uměle vytvořené problémy potřebují pozornost na to aby se zviditelnily, pokud pozornost nemají tak zaniknou stejně rychle jako se vytvořily.
Až teda na gen rasismus, poslední dobou je bílá,,rasa” dost utlačována ale tak to je zase podle mě problém v té pozornosti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1985
13.6.21 14:39

@BERENIKA AA Vřele doporučuji, přečti si knížku Faktomluva https://www.databazeknih.cz/…mluva-381703

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2756
13.6.21 14:39
@BERENIKA AA píše:
Zdá se to jen mně, nebo se svět v pr*el obrací? Co se mi narodila dcera, víc přemýšlím a vnímám události ve světě, u nás, a nechápu, jakým směrem se ubírá život na téhle planetě. Ať už jde o covid, tlak na očkování, permanentní restrikce, problém s migrací, znečištění planety, nebo z jiného soudku zase extrémní korektnosti v otázce rasové, či v otázce orientace/pohlaví. Jako co to je? Polyamorie, nejsem ani žena, ani muž, za týden se cítím jako pes, menstruovat a rodit můžou i muži, a kdo říká že ne, diskriminuje všechny a všechno, černej je víc než bílej, růžovej je min než žlutej atd.,
Berte mě, prosím s nadsázkou. Určitě se najdou lidé, kteří to cítí podobně, jako já.Co bude za rok? Za deset let? :) :lol:

Souhlasím s Tebou, sama jsem občas zděšena. Jsem ráda, že nemám malé děti..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2526
13.6.21 14:40

Zprávy nečtu nekoukám na ně.. Nezajímá mě to.. Užívám si života s rodinou a neřešíme blbosti a je nám lépe 👍.. Žijeme každý den… Kdybych měla řešit zprávy nedělám nic jinyho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.6.21 14:41

@Žižkovská žena

Je to tak. Jen minule století bylo protkané tolika hrůzami, že moje generace by takové situace absolutně nezvládla.
Spousta toho současného dění vzniká jen z nudy, mi přijde :lol:

Obecně neřeším nic co se konkrétně nedotýká mě nebo mě rodiny. Jen mám strach z budoucna, v čem bude žít moje dcera.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2593
13.6.21 14:43

Svet je porad stejny..resp. meni se a vyviji stejne, jako vzdy..rika se tomu pokrok, akorat driv si lide postezovali max v hospode nebo v praci..vse se zda diky internetu horsi…co si asi rikali lide na svete, kdyz se dostal k moci Hitler, vynalezlo se auto, letadlo, prisla manufaktura, zeny zacly nosit kalhoty a volit…a to si mohli tak akorat rict drby, nebo precist noviny (kdyz umeli cist)…souhlasim s @Jogrr vychovej sve deti, aby umely pouzivat hlavu, byly tolerantni a sebevedomi…veci se dejou, pak se odedejou a zacnou se dit jiny…dulezite je zachovat si smysl pro humor a pozitivni mysleni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2298
13.6.21 14:44
@BERENIKA AA píše:
Berte mě, prosím s nadsázkou. Určitě se najdou lidé, kteří to cítí podobně, jako já.Co bude za rok? Za deset let? :) :lol:

AAAAAAA, VSICHNI TADY UMŘEMEEEEE :,( :,( :,(

8)
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17477
13.6.21 14:45

Jinak ten základní zdroj průseru nebude pandemie či jiná témata kulturních válek, ale to že se budeme muset nějak přizpůsobit klimatické změně, kterou jsme způsobili a radostně ignorujeme.

Ale nejdřív se nauč fungovat sama se sebou a až se naučíš třídit informace a ideálně i třeba je ověřovat, tak pak má smysl případně hledat nějaké zapojení do aktivit, které můžou pomoci řešit i větší problémy.

Pokud jsi ale rozhozená tak jak píšeš, tak se nejdřív nauči zacházet se svou hlavou a informační lavinou, co se na nás řítí, jinak se v tom utopíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat