Co se to se mnou děje - jsem blázen?

Anonymní
1.7.21 23:27

Co se to se mnou děje - jsem blázen?

Ahoj… snad se tu najde někdo kdo mi poradí..
nevím ani jak to všechno napsat, hlavou se mi honí tisíce myšlenek a připadám si jak paranoidní blázen. Připadám si, že jsem všem akorát na obtíž, všechny jen štvu, v mém okolí obtěžuju.. Když někdo nemá čas hned si myslím že se mi vyhýbá protože mu vadím - přitom rozumně vím ze přeci ten člověk nemá třeba jen čas, ale to je moje takové,,overthinking”… Nad vším moc přemýšlím, ve všem hledám něco co je na mě špatně, nejraději bych byla jen zalezlá doma před světem a nevylézala, zároveň když jsem sama tak mám pocit ze se zblázním - a tak vždycky někomu napisu jestli nemá třeba zítra čas. Takové chování které si úplně odporuje… Vůbec nevím co se to se mnou děje.. Vždycky se tohle stane jednou za čas a pak to samo odezní, ale během tohohle období mám pocit ze se zblaznim, žaludek na vodě, plna úzkosti a obav z toho ze jsem nejhorší člověk na planetě na kterého všichni koukají skrz prsty a nechtějí s nim mít nic společného (přitom sakra ani nevím proč si tohle myslím - když se sama sebe zeptam na důvody tak je sama nejsem schopna dat dohromady), v depkach, kdy klidně 3× denně brecim a jim tak jednou denně - protože žaludek na vodě… Vím ze to přejde vždycky tohle období přejde ale teď si prijdu nějak moc v háji a potřebuji se vypsat a nevím co dělat… Snažím se se tomu nepoddavat, dneska jsem šla s kamoskou na oběd, abych nebyla jen doma, najedla se a šlo to, ale přišla jsem domu a bylo to znovu… Zároveň se stydim sama před světem i když nevím proč a paranoidně si myslím jak na mě každý kouká blbě ale zároveň nedokážu být teď proste sama… Nějaké rady? omlouvam se ze je to asi zmatečně sesmolený ale nějak to muselo ven…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9606
1.7.21 23:38

Mně to připominá trochu hraniční poruchu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.7.21 23:40

Šla bych k doktorovi, tohle není normální… Tohle přemýšlení nad vším a paranoiu měla moje mamka, takhle u ní začaly psychoafektivni ataky s projevy schizofrenie… Začalo to nenápadně, až byla fakt úplně mimo a musela být třikrát během roku a půl hospitalizována na psychiatrii… A opravdu to nebyl hezký pohled, takže šup k doktorovi, ať se ti to taky nějak nerozvine, držím pěsti :hug: prosím anonym kvůli citlivým údajům

• Citovat
  • Nahlásit
9762
1.7.21 23:47

Řeš to u psychloga/psychiatra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
194
2.7.21 06:27

Souhlas s ostatníma, odborník

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.7.21 15:05

Díky za odpovědi… máte s nějakými odborníky zkušenosti? Nějak si nedokážu predstavit že tohle řeknu někomu z očí do očí.. a to je vlastně jen část z toho co se mi někdy honí v hlavě. Ale zároveň jinak dokážu úplně normálně fungovat.. Nevím, nedokážu si predstavit že k někomu prijdu, sednu si a na otázku proč tam jsem začnu tohle vyprávět… :? Jestli jste nějaká někdy někde byla… jak to vyplynulo…?

• Citovat
  • Nahlásit
4101
2.7.21 16:15
@Anonymní píše:
Díky za odpovědi… máte s nějakými odborníky zkušenosti? Nějak si nedokážu predstavit že tohle řeknu někomu z očí do očí.. a to je vlastně jen část z toho co se mi někdy honí v hlavě. Ale zároveň jinak dokážu úplně normálně fungovat.. Nevím, nedokážu si predstavit že k někomu prijdu, sednu si a na otázku proč tam jsem začnu tohle vyprávět… :? Jestli jste nějaká někdy někde byla… jak to vyplynulo…?

Ahoj,
některé problémy mám podobné, léčím se na psychiatrii 14 let. Mám skvělou psychiatričku, ale nebere už nové pacienty dávno. Vůbec mi nevadilo jí všechno říct, ale já o svých problémech otevřeně mluvím. Mně do zprávy z hospitalizací často psali, že mám vysokou ventilační potřebu (jakože jim toho potřebuji hodně sdělit), ale jinak je to jen na tobě, jak jim to nadávkuješ, ale klidně si to sepiš, nebo jim pošli e-mail, já taky někdy psychiatričce píšu e-maily. Ale zas čím více to popíšeš, tím lépe ti porozumí a nastaví léčbu. Držím moc palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat