Co se to se mnou děje..? Psychika?

Anonymní
17.8.21 12:02

Co se to se mnou děje..? Psychika?

Ahoj, potřebuji poradit. Nechápu co se to děje.. Nejraději bych si ted nafackovala. Občas mě přepadne stav, kdy se ráno vzbudím a DEPKA, musím být sama, představa jít třeba nakoupit? Šílenost. Jenom ležím, ztažený žaludek, ráno průjem, občas mi třeba brní konečky prstů - jako dnes - ale ne, dýchala jsem v pohodě, nebylo to z hyperventilace. Jediný co mi pomáhalo na to, jak jsem cítila celou tu úzkost v celým břiše a na hrudi bylo jakoby zatnout svaly na břiše. Zvláštní popisovat.. ale v tu chvíli mi to třeba na chvíli pomohlo. A ležela jsem schoulená v posteli v klubíčku. No, občas se mi to jednou za čas stane. Jen tak, z ničeho, asi když mi tělo dává třeba najevo, že je třeba ubrat? Nevim, možná. No ale nejradši bych si dala pár facek.. Přešlo to.. Jsem ráda.. Ale měla jsem mít odpoledne radne.. Se strašně moc milým chlapíkem. Strašně jsem se na něj těšila.. Ale jak jsem se ráno vzbudila s tímhle, že jsem zase nebyla schopná nic a představa jít mezi lidi, obecně i vidět se jen s ním mě děsila (i když včera večer jsem se ještě těšila) - tak jsem tzo zrušila, našla jsem nějakou vymluvu. No jak malý děcko.. Ale ještě před hodinou jsem myslela že se dneska z postele kromě na záchod ani nezvednu.. Mám ze sebe ted akorát výčitky. :zed: Co jsem to zas udělala. Vždycky když tohle přijde, akorát nějakou schůzku zrušim, s kamarády, rande, něco.. protože v tu chvíli,,někam jít" je nepředstavitelný. Nepředstavitelný úkol se nějak vyparádit a jít mezi lidi. Nestává se to pravidelně, ani nevím jak často, nedokážu říct jestli třeba jednout, dvakrát do měsíce, nebo mín, víc. Je to spíše nepravidelný.. Poradíte co s tím? V tu cvhíli se překonat nedokážu. :roll: Jasný, ted si s ramenama nahoře říkám, jak jsem to měla překonat, ale v tu chvíli vím, že to nejde, jsem si řikala, že snad asi takhle se cítí lidi s depresema a úzkostma, naštěstí je to u mě třeba pár hodin, někdy je to třeba jeden den, ale nepamatuju si že by to trvalo nějak dlouho. K odborníkovi se mi upřímně moc nechce když to není nic „akutního“ a ani neívm z čeho to je. Zajímá mě jestli tu je někdo kdo si tím třeba taky neprocházel? Kdo neměl to samé? Zbavila jsem se toho hnusnýho stavu a ted mám hnusný výčitky kvůli tomu zrušení rande, ale ted už to nemůžu vzít zpátky.. Jsem jak pitomá prostě.. :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
136
17.8.21 12:25

Že se někomu nechtělo ráno vstávat a jít do ruchu dne, to měl asi každý. Mně pomohlo trochu ubrat.

Ale pokud to máš často, asi bych fakt volila za někým jít. Třeba se jen vypovídat, získat nějakou podporu. Ale tohoto většinou kamarádky nejsou schopné, každý má toho svého dost. Fakt bych volila tu podporu odborníka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.8.21 18:25
@Senses píše: Že se někomu nechtělo ráno vstávat a jít do ruchu dne, to měl asi každý. Mně pomohlo trochu ubrat.Ale pokud to máš často, asi bych fakt volila za někým jít. Třeba se jen vypovídat, získat nějakou podporu. Ale tohoto většinou kamarádky nejsou schopné, každý má toho svého dost. Fakt bych volila tu podporu odborníka.

Právě.. Není to takový to klasický že se ráno nechce mezi lidi. Je to takový nepopsatelný stav kdy se nemůžu ani zvednout pomalu z postele, max na záchod a jen ležim v posteli, v depce a mám jakoby strach kterej je takovej neopodstatnělej.
Jinak jak jsem psala že už je to dobrý tak jsem asi slavila předčasně když jsem si myslela že to je dobrý že se aspoň najim, zbytek dne jsem strávila zase v posteli v takovej zvláštní depce. Nechápu to.
No často se mi to nestává… jednou za čas. Ale když tak mě to vyřadí úplně z provozu a to mě štve… v tu chvíli nejsem vůbec schopna racionálně myslet a říct si,,Pojď to překonáš”

• Citovat
  • Nahlásit
3058
17.8.21 18:31

Ty nechodíš do práce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.8.21 18:33
@ZuzaM píše:
Ty nechodíš do práce?

Pracuji na směny, takže každý den nechodím.

• Citovat
  • Nahlásit
228
17.8.21 19:04

Psychiatr, léky. Pokud to nemá žádné opodstatnění, tak bude asi fyzický problém v těle

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1860
17.8.21 19:07

Naplno rozjetá deprese. Řešit s psychiatrem, než se to rozjede do ještě většího extrému.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.8.21 09:34

Díky holky za názor. Někam se objednám. Nevím jestli deprese, jinak normálně funguji, směji se, jen při těhle stavech to prostě nejde :)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat