Co se to se mnou sakra děje?

Anonymní
3.10.20 15:58

Co se to se mnou sakra děje?

Ahojte,

už 14 dní jsem doma a nemůžu nic dělat, mám hroznou nechuť k jídlu a nemůžu ani vyjít ven, proste to nejde, je mi zle jen při představě ze vyjdu ven před byt, nevím co dělat, moc chci jít ven ale nemůžu…
Co to sakra je?
Mám teď volno v práci asi na měsíc, takže bych měla byt víceméně v klidu, ale je to snad horší :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
482
3.10.20 16:05

Tohle vypadá na nějaké počínající psychiatrické onemocnění. Určitě zajdi k lékaři, bude líp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3161
3.10.20 16:08
@Anonymní píše:
Ahojte,už 14 dní jsem doma a nemůžu nic dělat, mám hroznou nechuť k jídlu a nemůžu ani vyjít ven, proste to nejde, je mi zle jen při představě ze vyjdu ven před byt, nevím co dělat, moc chci jít ven ale nemůžu…
Co to sakra je?
Mám teď volno v práci asi na měsíc, takže bych měla byt víceméně v klidu, ale je to snad horší :(

A z čeho máš venku strach? Tak se projevuje třeba psychiatrická diagnóza agorafobie, ale to se pacienti bojí, že tam někde zkolabují, že jim nikdo nepomůže…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.10.20 16:22

@Lollitka já nevím, nejde to popsat.. proste se necítím moc nejlíp, a nechci jít mezi lidi, bojím se, ze se mi tam něco stane, to ze mi nikdo nepomůže mi nevadí, ale bojím se proste, při jakékoliv představě je mi proste ze všeho zle, i z jakéhokoliv jídla, z toho ze pojedu autem, ze půjdu ze schodů, všechno…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.10.20 16:29

Mám tady lexaurin, občas si ho dávám když mám nervy, tak si ho asi dam, snad pomůže :/

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.10.20 16:32

Takto se známému rozjela panická úzkost. Byl neustále ve stresu, aby stihl všechny zakázky, a když už měl všechno hotovo a začala mu dovolená, nastaly u něj přesně takové stavy. Jen prý ležel na gauči a nemohl nic dělat. Je to už pár let zpátky, ale doteď bere antidepresiva.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.10.20 16:39
@Anonymní píše:
Takto se známému rozjela panická úzkost. Byl neustále ve stresu, aby stihl všechny zakázky, a když už měl všechno hotovo a začala mu dovolená, nastaly u něj přesně takové stavy. Jen prý ležel na gauči a nemohl nic dělat. Je to už pár let zpátky, ale doteď bere antidepresiva.

Ano. A proto jsem si vzala volno v práci, ředitel mi dokonce nabídl 2-3 měsíce volna, je to teprve týden co nepracuji…

• Citovat
  • Nahlásit
553
3.10.20 16:55

Ano, má to kamaradka- panicka ataka :( dokáže jít ven jen s někým komu věří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.10.20 19:34

@Lathi já už ani s někým komu věřím, což je nejhorší

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.10.20 19:50

To je agorafobie, ja se s tim lecim, nekdy je fajn, zvladam vse (krom MHD) a nekdy bez neurolu ani ranu :nevim: plne ti rozumim, je to hnus :zed: :( zkus si rovnou najit psychologa nebo psychiatra, nez se to totalne rozjede :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.10.20 08:25
@Anonymní píše:
To je agorafobie, ja se s tim lecim, nekdy je fajn, zvladam vse (krom MHD) a nekdy bez neurolu ani ranu :nevim: plne ti rozumim, je to hnus :zed: :( zkus si rovnou najit psychologa nebo psychiatra, nez se to totalne rozjede :think:

Mám, chodím k psychiatrovi- předepsat mi cipralex, ale asi po 9.dnech mi po něm bylo zle. Tak jsem ho vysadila- napsala mi jiný prášky, ale já je ani nezačala brát, bojím se toho.. mám dobre zkušenosti s lexaurinem, tak jediné tak.. byla jsem i u psychoterapeutky, ale nic moc mi neřekla, jen ze to všechno muže byt spojené tou práci a ze když mám teď to volno, tak uvidíme jestli to pomůže nebo ne a chce se vidět až za měsíc :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.10.20 15:28
@Anonymní píše:
Mám, chodím k psychiatrovi- předepsat mi cipralex, ale asi po 9.dnech mi po něm bylo zle. Tak jsem ho vysadila- napsala mi jiný prášky, ale já je ani nezačala brát, bojím se toho.. mám dobre zkušenosti s lexaurinem, tak jediné tak.. byla jsem i u psychoterapeutky, ale nic moc mi neřekla, jen ze to všechno muže byt spojené tou práci a ze když mám teď to volno, tak uvidíme jestli to pomůže nebo ne a chce se vidět až za měsíc :nevim:

A jake jine leky ti doktorka napsala? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.10.20 16:54
@Anonymní píše:
A jake jine leky ti doktorka napsala? :think:

Nějaký venlafaxin, jelikož jsem nenašla ani žádné recenze na to, raději to brát ani nechci :/

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.10.20 17:40
@Anonymní píše:
Nějaký venlafaxin, jelikož jsem nenašla ani žádné recenze na to, raději to brát ani nechci :/

Aha, s tim nemam zkusenost, ja brala drive sertralin a ted mam apoparox..jinak na agorafobii je udajne nejlepsi metoda KBT, kdy se postupne vystavujes obavanym situacim, vychazi z toho, ze uzkost nemuze trvat vecne a ma nejaky nejvyssi bod a pak klesa, takze kdyz jsi na nejakem miste kde ti bylo zle a ty to tam prekonas a ustojis, tak udajne mozek pochopi, ze se ti nic nestalo a muzes postoupit o level dal…akorat na me to nefungovalo, neco jsem treba nekolikrat zvladla a pak zas uzkost, blbe mi bylo :zed: :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
199
4.10.20 18:09

Ti nevím, bych začala brát..

Příspěvek upraven 04.10.20 v 18:11

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu