Reklama

Co se vyplatí nakupovat v Německu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

makak1
Stálice 55 příspěvků 25.01.17 11:43
Co se vyplatí nakupovat v Německu?

Ahoj,
Dotaz zní úplně jasne, co se vyplatí (nebo i nevyplatí, ale pro co jezdite :) ) nakupovat v Německu? Jsem na dovolené v KV a chystám se do Marktredwitz, vymyslela jsem si zatím prací prášky a pro dítě mléko a skleničky, ale uvítám jakýkoli tip.

Reklama

Reakce:

Aotearoa
Závislačka 4290 příspěvků 25.01.17 11:48

My bydleli kousek od hranic, takze na nakupy jsme jezdili jen do Nemecka. A dle me se vyplatí snad úplně vše. Nakupovali jsme prakticky jen tam. U nas dokupovali maximalne pecivo a sunku.

Izie
Kelišová 6216 příspěvků 25.01.17 11:49

@makak1 za mě úplně všechno. Jsem Varská a nakupujeme pouze v Německu. Nejde ani tak o cenu, jako o kvalitu. Jejich jogurty, sýry…absolutní top. Rajčata opravdu chutnají po rajčatech. Drogerie je levnější a kvalitnější. Jediný co tam neberem jsou salámy, u nás jsou lepší.

histep
Závislačka 3079 příspěvků 25.01.17 11:55

Do německýho Kaufl to máme cca 11 km. Nakupujeme tam téměř vše, v poslední době i chleba ;)
Co se fakt vyplatí i cenově, je komplet drogerie, krmivo pro zvířata, mléčný výrobky. Ostatní vyjde cca na stejno, ale kvalita je o něčem jiným než u nás.

Terulli
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 25.01.17 11:56

Bereme plenky a brousky v Rosmannovi, aviváž, prášek, kečup od Heinz, hořčice, kvalitní čokolády. Pro malou UM - Bebivita. Sklenky nekupujeme, ale bereme tam ovoce a zeleninu a z toho je vařím. Jogurty mají dobré. Sýry mají dobré, dražší ale vyplatí se dle mě. Šunky taky nějaké výborné, ale ty nekupujeme, máme doma šunkovar. Maso tam nebereme, to mají drahé. V létě kupujeme zmrzliny, nanuky a grilovací věci jako klobásky atd.
Taky jezdíme do Markredwitzu, zajeď si i do obchoďáku Frey, tam jsou všechny možný i nemožný obchody, i Kaufland jestli se nepletu ;) Sama uvidíš co se vyplatí, zpravidla to co je dražší mají kvalitnější než u nás, seženeš ale i levnější a zároveň pořád kvalitnější. Ne obojí platí samozřejmě vždycky na 100pro :)

Kikkinka
Zasloužilá kecalka 745 příspěvků 25.01.17 11:57

Určitě drogerie, sýry, jogurty, sladkosti :palec:

makak1
Stálice 55 příspěvků 25.01.17 12:15

Super, děkuji všem :kytka: Ještě se zeptám, jak je to s oblečením? Boty, spodní prádlo, nebo alespoň nějaký svetřík :P

kuchle
Zasloužilá kecalka 916 příspěvků 44 inzerátů 25.01.17 12:18

Plenky, ubrousky,, sladkosti, jogurty, sýry, kupujeme tam i piliny, seno a zrní pro morčata. :think: Vlastně asi tam nakupujeme téměř vše a tady jen dokupujeme čerstvé pečivo a sem tam nějaký salám.

Dana V
Kecalka 452 příspěvků 6 inzerátů 25.01.17 12:38

My nakupujeme hlavně šunky a sýry. Možná vycházejí trochu dráž než u nás, ale kvalita se nedá srovnávat. Občas koupím i nějaké skleničky pro malého, ale to jen tak pro zpestření. Cenu jsem nikdy neřešila, spis kvalitu.

Kriss Tina
Závislačka 4724 příspěvků 25.01.17 12:40

Za me vsechno, berem tam normalni nakupy kazdy tyden, veci pro deti od UM, plen az po obleceni, obleceni na nas, drogerii, praci gely, obcas I alkohol, hlavne sladkosti, vetsina vyjde levnejc nez u nas a maj to kvalitnejsi. Jediny co se tam nevyplati je tankovat benzin a, cigarety :D

Moise
Hvězda diskuse 35400 příspěvků 25.01.17 12:49

@makak1 víceméně krom masa skoro všechno :nevim: jezdíme cca 1× měsíčně, kdybychom to měli ještě o kousek blíž, tak klidně i na týdenní nákupy.
Děti už máme velké, ale co vím, známí kupují plenky, čaje, příkrmy, ubrousky.. vše :nevim:
Jinak dětské oblečení, drogerie - zkus zajít do obyčejného dmka a prohlídnout si stojany s dekorativkou - 1/2 věcí se u nás vůbec neprodává :roll:

yasmine5
Ukecaná baba ;) 1232 příspěvků 25.01.17 13:13

Kupujem tam asi vse krome jogurtu, teda par jich vezmem, ale jeste jsem nenarazila na cokoladovy jogurt, coz nechapu :D Ja mam rada prave jen cokoladove

makak1
Stálice 55 příspěvků 25.01.17 13:16

Jak to tak čtu, nakonec z toho budu akorát naštvaná.. vím, nebo spis tuším, ze to tak je.. ach jo, už aby se národ probral :nevim:

Donatmar
Nováček 7 příspěvků 24.10.17 01:27

Chystam se tam jet pro Kozí produkty. Ma někdo zkušenost?

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Články z Expres.cz

V Německu huj, v Česku fuj: EU se loudá s nápravou dvojí kvality (nejen) potravin

Češi zase dělají nálety na německé supermarkety a diskonty. Situace, která... číst dále >

Šéfky Británie a Německa pobavily Evropu. Na kostýmcích se snad musely domluvit!

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé evropských mocností začínají... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Reklama