Co se zájezdem a cestovkou?

24.3.20 16:38

Co se zajezdem a cestovkou?

Ahoj potřeboval bych radu nebo alespon rád uslyším i vaše názory
V lednu jsem si koupil zájezd poznavací do New Yorku. Fakt jsem se šileně těšil a teď tato nepřijemná situace. Zajimalo by mě jak by jste se zachovali v moji situaci. V lednu jsem zaplatil polovnu ceny zajezdu a 1.4 by se měl doplácet zbytek. Zajezd byl s odjezdem 3.6. Je jasné, že se neuskuteční. Ale teď co dál? nejlepši by bylo nedoplatit tu druhou půlku, to ale musím jinak by mě dala cestovka ještě k soudu si myslím. Když to budu chtit stornovat tak mě řekli, že zájezd stojí 25 000 a storno bude 20 000 poplatek :?
Tak že já nevím buď doplatit a čekat na zázrak a nebo to zrušit a mít alespon těch 5000 slaba náplast no :(
Navíc v cestovce mě řekli, že když se jim nepodaři přebukovat letenky a ubytování tak že odstoupí od smlouvy z důvodu vyšší moci, maji to ve všeobecných podmínkách. To znamená, že zájezd zruší bez náhrady. Na což nevím jestli mají vůbec právo. Vím, že by to chtělo radu právnika. Ale ten je taky docela drahej

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

270
24.3.20 16:42

Tak v tehle situaci by to melo byt jine ne? Pripadne u soudu by asi moc neobstali, kdyz jsou zavrene hranice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
12994
24.3.20 16:44

Poptej se ve spotřebitelské poradně - zároveň důkladně přečti smlouvu co si podepsal, jak to tam je se stornem a doplatkama.

https://www.dtest.cz/…lska-poradna

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
270
24.3.20 16:44

Mmj. pravnik ex offo je pridelen, nic neplatis a za radu jakehokoli das jen par stovek. Nerikej, ze nemas, kdyz mas na pobyt a na zajezd do né moc levneho mesta :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.3.20 16:45

Měli jsme jet na zájezd teď v březnu, všechno bylo zaplacené. Dostaneme zpět 100% ceny zájezdu.

• Nahlásit
  • Citovat
1537
24.3.20 16:45

Jestli zájezd zruší cestovka, vrátí ti 100% ceny. Pokud nezkrachujou, což by chtělo ověřit, jaké mají pojištění proti úpadku. Pokud zájezd zrusis sám, tak samozřejmě cestovce náleží storno dle smlouvy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2394
24.3.20 17:08

@clovicek841
nemuzou se vymlouvat na vyssi moc, to uz rikali, ze pri zavrenych hranicich to musi vratit. nicmene to by znamenalo to doplatit a pak cekat do cervna
ja myslela, ze storno je max to, co jste zatim zaplatili, coz by mela byt max ta pulka :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.3.20 17:11

@Toluma kdepak, storno poplatek většinou počítají z celkové ceny zájezdu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2394
24.3.20 17:24

@Mochomurka83
no ale vetsinou mas nejake terminy splatnosti, takze treba zpocatku je to 10% z ceny, zatimco mesic pred uz treba 80% a tyden pred 100% ne?
no nicmene jdu si precist nasi smlouvu. My ted neplatili dalsi zalohu s tim, ze o ni holt prijdeme, tak aby to nakonec nebylo vic :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.3.20 17:36

@Toluma jj přesně tak. Taky ted řeším letní dovolenou a mám tam víc jak 40 dní před odjezdem 20%, 30-40 dní před odjezdem, tak 30% a pak už tam je 50%.80%a,100%. Takže teď mám čas do května se rozhodnout jestli to radši sama stornuji (protože stejně jsem už teď na 60% rozhodla zůstat radši v ČR) abych měla co nejnižší ten storno poplatek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2947
24.3.20 17:52

Máme zaplacené dva zájezdy, v dubnu Polsko a v květnu Francii. Do cestovky jsem se nedovolala. Dívala jsem se, že zájezdy stále „visí“ v nabídce, ale přidali totožné, jeden v létě a druhý za rok (jsou zájmové). Zřejmě nám nabídnou výměnou ty nové termíny, ale po pravdě, oba zájezdy máme zaplacené rok a čekat další rok… Zase na druhou stranu to podrží tu cestovku, která je bezva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2394
24.3.20 18:47

@Mochomurka83
ja na to koukala a 60 dni pred odjezdem mame 1500 za jednoho. coz docela jde, zalohu jsme platili 6000 a pocitala jsem, ze prijdu o celou castku. pak se to postupne zvysuje.
jako ja nepotrebuju uplne stornovat, klidne presunu termin treba za rok a uvidime, jak to bude. rozhodne ale nebudu posilat zadne dalsi penize. dalsi cast jsme meli platit 22.3, tak to uz jsme neposlali. Psala jsem email a zatim neodpovedeli, tak uvidime
my ted prisli i o zimni, planovali jsme Tatry a kvuli nahle nemoci jsme neodjeli a prisli jsme asi o 4000 - bylo to pres booking, takze storno za jednu noc, plus pripojisteni.
ale radsi prijdu jen o tech 6000, nez tam v teto situaci naposilat dalsi penize a doufat, ze mi pak vrati vse :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.3.20 18:53
@Toluma píše:
@Mochomurka83
ja na to koukala a 60 dni pred odjezdem mame 1500 za jednoho. coz docela jde, zalohu jsme platili 6000 a pocitala jsem, ze prijdu o celou castku. pak se to postupne zvysuje.
jako ja nepotrebuju uplne stornovat, klidne presunu termin treba za rok a uvidime, jak to bude. rozhodne ale nebudu posilat zadne dalsi penize. dalsi cast jsme meli platit 22.3, tak to uz jsme neposlali. Psala jsem email a zatim neodpovedeli, tak uvidime
my ted prisli i o zimni, planovali jsme Tatry a kvuli nahle nemoci jsme neodjeli a prisli jsme asi o 4000 - bylo to pres booking, takze storno za jednu noc, plus pripojisteni.
ale radsi prijdu jen o tech 6000, nez tam v teto situaci naposilat dalsi penize a doufat, ze mi pak vrati vse :think:

Tak to ano, ale když je smlouva platná a je tam datum splátky tak se to zaplatit musí, jinak by to mohla CK vymáhat klidně i přes soud. Tak že buď zrušit se storno poplatkem a nebo čekat co udělá cestovka, ale nemít zrušeno a jen nezaplatit se bere jako porušení smlouvy klientem. A oni by pak mohli smlouvu vypovědět a chtít penize za celou dovolenou. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2394
24.3.20 20:24

@clovicek841
tak to doufam, ze za teto situace neudelaji. splatnost byla 22 a ja jim psala 23 s dotazem, jak mame postupovat. chat nefunguje, na email neodpovidaji a pobocky jsou zavrene, takze ani to vypovedeni neni ted tak jednoduche

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama