Co sebou do porodnice v Brně u Milošů?

Anonymni
21.5.07 12:37

Co sebou do porodnice v Brně u Milošů

Prosím o radu maminky, které teď rodoly v Brně u Milošů, co vzít sebou do porodnice pro sebe a pro mimi. A jaký je tam teď personál, děkuji za Vaše odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Pit
2
27.5.07 21:07

K Miloušům nebrat vůbec nic, ani těhotnou maminu. Jeli jsme tam rodit v sobotu 12. května 2007 nad ránem a nakonec jsme utekli a jeli rodit do Jihlavy. Zá:,–(ní problémy:

1. Oddělování matky od otce: absolvoval jsem s manželkou téměř všechna vyšetření v průběhu porodu, teprve u Miloušů jsem musel vždycky zůstat na chodbě.
  2. Neexistuje nadstandard, takže partner bude muset zůstat po celou dobu porodu i potom na chodbě.
  3. MUDr. Nagy je sice asi vynikající odborník, ale nedokáže maminám vysvětlit, co je čeká.
  4. Drobnosti jako velmi nepříjemný personál v nemocničním bufetu, který zprdnul manželku za to, že si dala nohy v bílých ponožkách na židli - prý když jí otíkají má ležet na pokoji a netrajdat po nemocnici.

Je mi velmi líto, ale Milouše nemohu doporučit ani náhodou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18639
12.7.07 13:25

i když už není tato diskuze moc aktuální, přesto si dovoluji nesouhlasit a vše co tady „tatínek“popsal popřít. Rodila sem obě děti u milosrdných a ty další dvě tam porodím zas. Už se moc těším.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
18.7.07 15:01

porodnice - jak se rozhodnout??

Ahoj…!! Ceka me porod zacatkem zari a do dnesni doby tapu a vaham, kam vlastne mam jit, az to vsechno vypukne. Samozrejme se shledavam s velmi rozporuplnymi nazory. Milosrdny mam takrka za domem, ovsem zvazuji i variantu Obilnaku. Je nekdo, kdo by me presvedcil, kdo ma zkusenost nejlepe s obojim? Diky moc za tipy

• Nahlásit
  • Citovat
4488
24.7.07 22:40

Tak já na milosrdné nedám dopustit.Dva úžasný porody se vstřícným personálem.Nevím jak Pit ale můj manžel byl vždy při všem se mnou!Lepší porodní sály mají sice na obilňáku,ale na porodním strávíte když dlouho tak 1den a zbytek na šestinedělí.Tam jsou fajn sestřičky i dr,paní primářka je naprosto skvělá.Dr Nagy znám velmi dobře.Je pravda že je strohý,ale opravdový odborník.Pokud však chcete od něj vědět něco víc tak se musíte ptát aptát a ptát.Bohužel nebere jako samzdřejmost automatické informace,ale jinak je opravdu fajn.Samozdřejmě stejně jako všude můžete narazit na ne zrovna dobře naloženou sestřičku,ale to se může stát kdekoliv.Upřímě kdo z nás neměl někdy špatnou náladu kterou odneslo okolí.
Takže miloše doporučuji všemi deseti!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5579
26.1.09 11:53

Tohle jsem napsala už na jiné fórum o miloších tady, ale nedá mi to a dávám to i sem.

Mám doma dvě Polňátka-jedno z r.2003, druhé 2007 a se třetím tam rozhodně půjdu taky.

První porod byl dlouhý, bolestivý, ale po 7 hodinách stahů po 3 minutách jsem se doslova „nechala ukecat“ manželem a velmi příjemnými sestřičkami a paní doktorkou na epidurál… Odpočinula jsem si, udělalo se mi líp, a po dvou dávkách epidurálu a hodině ve vaně jsem měla dost síly vytlačit na svět 4 a půl kilového kluka. Celou dobu se ke mně sestřičky, i střídající se doktoři chovali pěkně… U vnitřních vyšetření jsem taky skoro brečela, protože to prostě bolí jak čert, ale asi je to nutnost, aby věděli jak moc je žena otevřená. Jediné co mi příjemný zážitek z prvního porodu zkazilo, bylo, že na úplný konec přišla moje bývalá gynekoložka(vůbec jsem netušila, že chodí sloužit k Milošům), kterou jsem během těhotenství opustila(chovala se ke mně hrozně, málem mě poslala na potrat). Ta mě pak taky šila a dodnes to je pro mě velmi negativní zkušenost na kterou nerada vzpomínám… taky jsem po 20ti hodinovém porodu řvala jak tygr a taky mi nadávala co jsem to za hysterku, že to přece nemůže bolet (jak tu už někdo přede mnou psal). Ale celkově zážitek fajn, další den už jsem o tom neveděla. Sestřičky na šestinedělí byly hodné, malého jsem si nechala dovézt na pokoj až poslední den-ztratila jsem moc krve a nemohla první dva dny ani vstát z postele, ale nikdo ho nedokrmoval, poctivě mi ho nosili na kojení a pomáhali seč mohli. To bylo v r.2003

S druhým dítětem byl porod o dost rychlejší a vzhledem k okolnostem velmi komorní, protože po hodinové vaně jsem na manžela řvala ať volá sestru, že tlačím. Sestřička, pravda, přišla celkem v klidu asi za 5 minut, že rozhodně to nemohlo jít tak rychle, že se teda podívá.
Podívala a během dalších 5 minut byla naše holčička na světě… tentokrát u toho byla jen sestřička, manžel a já. Pak přišel dětský doktor s tím, že „tady prý bude za chvilku miminko“ a pak se jen smál, když jsme sdělili, že to miminko už tady je dobré čtvrt hodiny-celou dobu jsem měla malou v náručí.
Poté mě jen prohlédl gynekolog abylo to. Vzhledem k rychlosti porodu se nástřih nekonal(sestra prostě nestihla nachystat nůžky, protože už musela lovit hlavu Usmívající a myslím, že by ani nemusel… naše 4kilová holčička, měla hlavu přece jen menší než kluk :)
Na šestinedělí bych řekla, že ještě lepší než minule. Přestože by člověk řekl, že o druhoroddičku se nebudou tolik starat,sestřičky byly příjemné, pořád se ptaly zda něco nepotřebujeme, poradit, pomoct, cokoli… a to přesto, žeš jim na oddělení ležela miminka po dvou v postýlkách a měly práce nad hlavu.

U obou porodů byl manžel - nevím jak Pit ale my neměli problém, byl se mnou celou dobu porodu, když bylo třeba, pomáhal sestře i umisťovat a přidržovat sondy na břiše, sestřičky byly příjemné jak na porodním tak na šestinedělí, a já se na další porod u Milošů vyloženě těším (snad je vše ok a bude to kolem 30.9.2009 :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5579
26.1.09 11:55

Ještě jsem zapomněla, rodila jsem tam podruhé 21.5.2007, takže pár dní poté co tam byl Pit. A vše bylo ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
saly.m
1.11.13 13:24

co s sebou?

Ahoj,

zkouším obnovit toto téma. Čeká mě porod u Miloušů a moc by mě zajímalo to, na co se ptala tazatelka na začátku tzn. co s sebou do porodnice? Mají oblečky pro mimi, nebo si vzít svoje, jak s plínkama apod. Bohužel nikdo z předešlých přispívajících na to neodpověděl ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
1122
6.11.13 14:00

Rodila jsem tam cca před rokem a potřebovala jsem:
pro mimčo: pouze plínky a mastičku na zadek-to je opravdu všechno, potom samozřejmě věci na cestu domů, ale to ti můžou přivézt během pobytu
pro sebe:vložky porodnické větší 2×, hygienické potřeby(ručník, mýdlo, pasta,…),přezůvky, propisku na zapisování váhy miminka, oddací list, jednorázové kalhotky(opravdu jsem je ocenila-vyhodíš do koše a nemusíš je nikde schovávat od krve)
už mě nic nenapadá, ale v podstatě všechno ti můžou dovézt pokud bys něco potřebovala. po porodu dostaneš pár vložek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
saly.m
6.11.13 14:24

Super, děkuji moc. Mě se jednalo hlavně o věci pro mimino… Takže oblečky, zavinovacku dostanu nemocniční, to je fajn. A noční košili jsi měla svou?

• Nahlásit
  • Citovat
1122
6.11.13 15:25

Jj pro mimi dostaneš všechno. mají tam dokonce moc pěkný dupačky, žádnej erár. i obyč plínky na utírání atd. i zavinovačku. každej den ti doplní co mimčo ušpinilo. košili jsem si chtěla vzít původně svou, ale doma mě to rozmluvili že ji stejně budu mít hned od krve a měli pravdu.nhed první den jsem měla asi 3.jsou neustále k dispozici na chodbě. byla jsem tam strašně spokojená!!v květnu tam jdu znovu :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
saly.m
6.11.13 20:18

No právě, taky jsem si říkala, že bych si těch košil musela vzít 10 :-) Ještě jednou děkuju za info a ať jste oba zdraví… mě to čeká poprvé v únoru, tak snad bude vše ok

• Nahlásit
  • Citovat
204
13.5.17 08:45

Holky už jsem tam v r. 2014 rodila, ale nemůžu si vzpomkenout, zda dávali manelovi na porodním boxu oblečení, nebo jsme si brali z domu… poradíte??? A taky jak s papučema - já si pro sebe beru, ale mám pocit že nějaké crocsy tam pro chlapa byly k dispozici, nebo se pletu_?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.5.17 09:11

Ahoj, já jsem tam rodila v srpnu 2016. Bylo to přesně jak píšeš - manželovi půjčili oblečení i crocsy, já měla přezůvky svoje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
204
13.5.17 09:24

@kočkaVločka super! Děkuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu