Co si myslíte o mém podnikatelském nápadu ?

Anonymní
15.3.17 12:51

Co si myslíte o mém podnikatelském nápadu ?

Ahoj všichni, chtěla bych se vás zeptat co si myslíte o mém podnikatelském nápadu. Doufám, že mi ho nikdo nevyfoukne :lol: :mrgreen:
Takže, chci říct, že je to skutečně jen ten prvotní nápad, nemám zatím nic promyšlené, nastudované, prostě nic. Zatím spíš řeším, jestli je to blbost, nebo ne, ale hlavně jestli by to tady v ČR vůbec někdo kupoval.
Můj plán je ten, že bych si objednávala z Anglie z charity shopu levné knihy, dospělácké i pro děti a pak je tady prodávala asi přes Facebook. Jde mi o tu myšlenku, prodávat knihy (použíté) v angličtině. Přivedlo mě k tomu to, když jsem chtěla koupit, jako aupair tady v ČR dětskou knihu v AJ tak to bylo nemožný, prostě jsem ji tady nenašla, možná jsem špatně hledala to nevím. Chtěla bych ty knihy prodávat asi pravděpodobně na FB, přijde mi o nejjednodušší, normálně na živnostenský list. Chtěla bych k tomu také dát nějakou přidanou hodnotu, třeba pěkně zabalit do hezké krabičky, napsat nějaký dopis budoucímu čtenáři, nějak to zpestřit. Nechci si tím vydělat nějaký horentní sumy, spíš přivydělat.

Ale otázka zní, jestli by tady někdo vůbec ty knihy v angličtině kupoval?
Co si o tom myslíte? Děkuji za všechny reakce a konstruktivní kritiku.
Prosím zachování anonymu, nemusí každý vědět moje představy do budoucna :D

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15.3.17 12:54

U nás je mají v sekaci - jedna stojí deset korun. Kupuju je pravidelně a pak dávám do knihovny pro dalsi lidi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
330
15.3.17 12:54

Můj názor - možná dětské, já osobně třeba čtu knihy v angličtině, ale všechno zdarma stahuju do čtečky, protože v ní mám zároveň výkladový slovník, kdybych nevěděla. A dělá to tak hodně lidí kolem mě (kolem 30 let), a ti starší, co čtečky už nechtějí, nevím, nakolik v aj čtou :nevim: Uvidíš, co ti sem napíšou ostatní :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23165
15.3.17 12:55
@Anonymní píše:
Ahoj všichni, chtěla bych se vás zeptat co si myslíte o mém podnikatelském nápadu. Doufám, že mi ho nikdo nevyfoukne :lol: :mrgreen:
Takže, chci říct, že je to skutečně jen ten prvotní nápad, nemám zatím nic promyšlené, nastudované, prostě nic. Zatím spíš řeším, jestli je to blbost, nebo ne, ale hlavně jestli by to tady v ČR vůbec někdo kupoval.
Můj plán je ten, že bych si objednávala z Anglie z charity shopu levné knihy, dospělácké i pro děti a pak je tady prodávala asi přes Facebook. Jde mi o tu myšlenku, prodávat knihy (použíté) v angličtině. Přivedlo mě k tomu to, když jsem chtěla koupit, jako aupair tady v ČR dětskou knihu v AJ tak to bylo nemožný, prostě jsem ji tady nenašla, možná jsem špatně hledala to nevím. Chtěla bych ty knihy prodávat asi pravděpodobně na FB, přijde mi o nejjednodušší, normálně na živnostenský list. Chtěla bych k tomu také dát nějakou přidanou hodnotu, třeba pěkně zabalit do hezké krabičky, napsat nějaký dopis budoucímu čtenáři, nějak to zpestřit. Nechci si tím vydělat nějaký horentní sumy, spíš přivydělat.Ale otázka zní, jestli by tady někdo vůbec ty knihy v angličtině kupoval?
Co si o tom myslíte? Děkuji za všechny reakce a konstruktivní kritiku.
Prosím zachování anonymu, nemusí každý vědět moje představy do budoucna :D

Nápad je to dobrý, ale za použité knihy toho moc neutržíš, ne? Já bych si třeba i nějakou koupila, nebo půjčila. Ale nebyly by to desítky nebo stovky ročně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.3.17 12:55

Joo jediná nevýhoda je, ze ne vždy mají komplet sérii a ja to pak musím stahovat z netu :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23165
15.3.17 12:56

A nebude se za ně po „vybrexitování“ :-) platit ještě clo?!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3104
15.3.17 12:58

Dnes můžeš cizojazyčné knihy půjčit téměř v každé knihovně a nebo koupit v knihkupectví. Každopádně já bych si knihu z druhé ruky koupila. Nové knížky jsou hrozně drahé a použitá kniha mi přijde jako dobrý nápad jak ušetřit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.3.17 12:58

@Tichošlápek ty jo tak to vůbec nevim, že se prodávají v sekáči. Q

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
15.3.17 13:00

@Russet no právě, že v těch charity shopech stojí ty knihy taky 10-15 kč. A já bych to tady prodávala tak za 100. Podle toho jaká by to byla kniha, kolik stránek a tak. Takže něco bych vydělala, ale zároveň si myslím, že to není předražený. Q

• Nahlásit
  • Citovat
594
15.3.17 13:00

Zájem o knihy pro děti nedokážu posoudit. Co se týká knih pro dospělé, já je čtu často a ráda, ale mysli na to, že dnes není žádný problém si knihu stáhnout zdarma na internetu do čtečky. Navíc pokud to vezmu podle sebe, kdybych už chtěla nějakou knihu ve fyzické podobě, koupím si ji raději v knihkupectví nebo online u nějakého známého obchodu, ne od jakési neznámé osoby a už vůbec ne přes facebook - prostě k tomu nemám důvěru. Navíc bych měla zájem spíše o odborné knihy nebo nějak jinak specifické knihy, které chci číst víckrát nebo si do nich psát poznámky - což by se tobě asi dost špatně objednávalo. když bys nevěděla, jestli o to vůbec bude mít zájem někdo v tvém okolí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.3.17 13:01

@berusa.m já jsem právě hledala na netu tu dětskou knihu, když jsem potřebovala a taky kuchařku v AJ s českými recepty, a ten výběr nebyl nic moc. Ale uznávám, že jsem možná špatně hledala. Ale když jsem chtěla třeba Peppa Pig, tak tu jsem tady prostě nenašla. Q

• Nahlásit
  • Citovat
15.3.17 13:02

Myšlenka je to zajímavá, ale obávám se, že v lepším případě bys skončila s lehkým ziskem v řádu stokorun, max. jednotek tisíc korun.
Cena použité knihy je opravdu malá, 10,– - 20,–korun. Knihu kouíš a dopravíš do ČR za cca 2,– - 5,– korun za kus.
Založením podnikání se zavazuješ k odvodům (cca 4 tis. měsíčně, jestli se nepletu).
Náklady na EET v řádu stokorun měsíčně (nějaký minimalistický systém).
I při optimistickém zisku 15,– korun na jedné knížce tedy bez započítání jakýchkoliv vedlejších a dalších nákladů budeš potřebovat prodat každý měsíc přes 250 ks knih. Teprve pak bys tvořila nějaký zisk.
Vidíš to jako reálné?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.3.17 13:04

Mezitím píšeš, že bys prodávala knihu za 100,– s pořizovačkou 10-15,–, s dopravou tedy řekněme 20,–.
I kdyby to byli ochotní lidé za tuto cenu kupovat, tak to znamená prodat každý měsíc přes 50 ks knih.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
976
15.3.17 13:05

Já nedávno na Praze 4 šla kolem obchodu který nabízel jen použité knihy. Neco jako antikvatriát (snad jsem to správně napsala) :roll:
Byly tam knihy od 5,– a zahledla jsem opravdu staré knihy ale i z posledních let. V angličtině také

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.3.17 13:05

@Premek_Orac týý jo, a myslíš že bych potřebovala EET když bych prodávala na FB? Jako 250 knih měsíčně mi moc reálné nepřijde, určitě ne za začátku. Q

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama