Co si myslíte o povinné maturitě z matiky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Uživatel je onlinekamila44455
Stálice 72 příspěvků 08.05.19 13:55
Co si myslíte o povinné maturitě z matiky?

Ahoj holky, moje nejstarší dcera bude pristi rok maturovat povinné z matiky a uplne se to děsím, z matiky ma takovou dobrou 3 :mrgreen:, ale ma to prej jen nasprtany, prave jazyky ji jdou hodne. Bojim se, ze tu matiritu neda jen kvuli ty matice.
Samozrejme ji budu podporovat.
Jaky je vas nazor na povinnou maturitu z matiky? Vybral si ji z vas nekdo dobrovolně?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 16 Další »
Reakce:
Jeanny21
Kecalka 422 příspěvků 08.05.19 14:00

Příští rok? A není náhodou toto nejdřív až od roku 2020/21?

divine woman
Extra třída :D 11592 příspěvků 08.05.19 14:00

Myslím si, že na některých školách je to blbost.

Kari-nka
Zasloužilá kecalka 536 příspěvků 9 inzerátů 08.05.19 14:04

Proč by to neměla dát? Já jsem kdysi nechtěla maturovat z němčiny, tak i když jsem matiku neměla ráda a měla i 4, tak jsem si ji vybrala a maturitu jsem z ní nějakým způsobem zvládla :mrgreen: O povinnosti maturity z matiky si myslím své :mrgreen:

M-A
Kecalka 287 příspěvků 08.05.19 14:05

Ja maturovala prvni rok, kdy byla statni. Mohli jsme si vybrat jestli jazyk a nebo matematika, marutovala jsem z matiky, protoze v jazyce se musi uspet ve vsech 3 castech, matika mela „jen“ test… nakonec za 3 a jsem za ni rada, jazyk bych asi nedala… nemyslim si, ze by mela byt pro vsechny

Lalelale
Závislačka 4469 příspěvků 08.05.19 14:05

Mám výbornou práci, VŠ. Kdyby tehdy byla maturita z matiky povinná, zcela otevřeně přiznávám, že bych školu nedokončila a pravděpodobně bych se snažila udělat maturitu ještě teď. Za mě blbost, která znepříjemní studium jinak nadaným studentům. A to nemluvím o tom fiasku a spěchu, ve kterých státní maturity připravovali. Chyby v otázkách i řešeních… Osobně si myslím, že státní maturita byla protlačená zcela nepřipravená jako malá domů. Koncept by byl dobrý, kdyby si jen někdo dal trochu víc práce to promyslet.

divine woman
Extra třída :D 11592 příspěvků 08.05.19 14:08

@Lalelale :mrgreen: : Státní maturita je jen sypání peněz nejmenované firmě, která zkoušku každoročně pohnojí.

Tichošlápek
Extra třída :D 14304 příspěvků 08.05.19 14:11

Zavedla bych ji na gymnáziích a odborných technických školách. Zbytek bych nechala dobrovolný

Kriss Tina
Extra třída :D 10159 příspěvků 08.05.19 14:11

Asi záleží na oboru, někde je to zbytečné, ale někde by ti žáci měli disponovat nějakým logickým myšlením.

Lalelale
Závislačka 4469 příspěvků 08.05.19 14:11

@divine woman tak nějak, nechtěla jsem to říct na plnou pusu. Už jen to, že se na státní maturitu nepřipravovalo od prváku, ale najednou nám na začátku třetáku oznámili, že budeme mít státní maturitu :zed: vzpomínám si, jak tehdy v každé páté otázce byla chyba a neměla řešení, hlavně v té matice. Díkybohu tehdy nebyla ta matika povinná, fakt říkám, že bych tam byla ještě teď

lucenka
Hvězda diskuse 35933 příspěvků 08.05.19 14:13

Jsem dost proti povinné státní maturitě z matiky. Kdyby za mě byla, tak přiznávám, že bych nejspíš skončila bez maturity. Matika mi nikdy nešla. A nechápu, proč by z ní měl dělat maturitu někdo, kdo je na humanitně zaměřené škole.

divine woman
Extra třída :D 11592 příspěvků 08.05.19 14:15

@Lalelale Nevím jestli bych odmaturovala, kdybych musela. Asi ano, ale každopádně jsem si matiku nevybrala, když nebyl povinná.

sediza
Ukecaná baba ;) 2245 příspěvků 08.05.19 14:16

Váš strach je opravněný. Moje kamarádka o deset let mladší ( znam ji od jejího narození ), se vzdycky dobře učila. Ve skole mela z matiky na vysvědčení nejhůř dvojku. A matiku neudelala ani napodruhé…musela nakonec opakovat celý ročník se všemi maturitnimi predměty. Z tech vsech uz ale jednou maturovala a měla samé jedničky, matiku ale nedala o 2 body. Teď ten dalš rok si zvolila angličtinu a reknu Vám, nervy měla v kýblu. Stačilo byt ve stresu z testu, zblbnout desetinnou čárku a je to. Přitom je chytrá, nadaná humanitně, na jazyky a matiku si zvolila jen proto, že si ji chtela zopakovat, aby na VŠ byla pak s matikou víc v pohodě. Ja koukala na ty testy a v praktickém životě je to vsechno nsprosto k ničemu. Je mi líto nadějných lidí, kteří jsou dobří v něčem jiném a musí travit čas, který by mohli využít lépe, venovat necemu, v čem třeba budou opravdovým přínosem pro společnost. Třeba spisovatelé, právníci, překladatelé, zdravotníci, dentální hygienistky, lékaři, nutriční terapeuti, zemědělci, atd. Mám 3 vysoké školy, matika mi taky nešla, ale uplně jsem si vystačila se základním vzděláním z matiky a selským rozumem. Nechápu, že politici ten selský rozum nemají, jinak by jim došlo, že cílem spolecnosti není, aby všchni uměli všechno. Cílem je aby člověk prohluboval svoje znalosti v tom, co mu jde a co ho baví, protože každý člověk je originál. Einstein by maturitu z matematiky taky nezvládl a sposta autistu a aspergerů jsou lidé s IQ nad 130 a často jim jde třeba právě jen matematika, ale nedokáží napsat 3 věty gramaticky správně. Necháme je tedy pouze se základním vzděláním a odepřeme jim možnost být nejlepší v tom, pro co se narodili? :zed:

Lama Lama
Hvězda diskuse 52577 příspěvků 08.05.19 14:20

Souhlasím s ní a jsem pro. V momentální systému jsou extrémně zvyhodnovani lidé s humanitní zaměřením a mohou celou maturitu absolvovat bez znosti jakéhokoli přírodovědné a technicky zereneho předmětu. Obráceně nikoli.

sediza
Ukecaná baba ;) 2245 příspěvků 08.05.19 14:22
@Lama Lama píše:
Souhlasím s ní a jsem pro. V momentální systému jsou extrémně zvyhodnovani lidé s humanitní zaměřením a mohou celou maturitu absolvovat bez znosti jakéhokoli přírodovědné a technicky zereneho předmětu. Obráceně nikoli.

A v cem je ta výhoda humanitne zamerenych lidi? Ve mzde to totiž vyhoda vetšinou není :pensive:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 16 Další »
Váš příspěvek
Reklama